Skocz do zawartości

Zastępca dla wiele lat używanej myszy Qpad


Recommended Posts

Witam

 

Wiele lat temu przypadkowo natrafiłem na mysz Qpad 5K Pro. 

 

https://m.ceneo.pl/5193595

 

Ja a szczególnie moje wielkie dłonie się w niej natychmiast zakochaliśmy.

 

Z miejsca,  dzięki swojemu specyficznemu ergonomicznemu kształtowi odrazu stwierdziłem że nigdy już nie chce innej myszki, takiej która nie ma miejsca na najmniejszy palec.

 

Po kilku ładnych latach lewy przycisk zaczął w niej szwankować i szukając zastępstwa niestety nigdzie już nie mogłem jej znaleźć. 

Dopiero na którejś stronie wyników z przeglądarki znalazłem mały sklepik w którym kupiłem bliźniaczy model Qpad OM-75:

 

https://m.ceneo.pl/22552938

 

Niestety ostatnio moja walizka na dobre przepadła na lotnisku a z nią moja mysz.

 

Czy macie może rozeznanie jakie myszy są obecnie w sprzedaży o dokładnie takim kształcie jak te Qpady lub dojście gdzie mogę je kupić?

 

Przeglądałem to natrafiłem że jeszcze kiedyś w sprzedaży był SteelSeries Ikari:

 

https://m.ceneo.pl/13658729

 

I jedyna mysz jaką obecnie znalazłem dostępna to Mionix NAOS PRO:

 

https://m.ceneo.pl/128810075

 

Czy ma ktoś może z nią jakieś doświadczenie lub zna jakieś jeszcze modele z podparciem na najmniejszy palec?

 

Dziękuję  

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie ten Cooler Master widać że za mały, do innego rodzaju chwytu. Jak dla mnie to odpada.

 

A z tych dwóch - Naos i DM2 to obie nie wyglądają na takie złe, jeśli będą odpowiednio długie to ich wysokość myślę nie bedzie aż takim problemem.

 

Jesteś pewien że więcej tego typu myszy nie ma czy po prostu tylko te przyszly ci na pierwszą myśl? 

 

Jeśli tak to którą z tych dwóch jedynych na rynku byś wybrał?

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, karolek1076 napisał:

Faktycznie ten Cooler Master widać że za mały, do innego rodzaju chwytu. Jak dla mnie to odpada.

 

A z tych dwóch - Naos i DM2 to obie nie wyglądają na takie złe, jeśli będą odpowiednio długie to ich wysokość myślę nie bedzie aż takim problemem.

 

Jesteś pewien że więcej tego typu myszy nie ma czy po prostu tylko te przyszly ci na pierwszą myśl? 

 

Jeśli tak to którą z tych dwóch jedynych na rynku byś wybrał?

Tak się złożyło, że posiadam zarówno Qpada OM-75, jak i DM2 Comfy.

Kształt choć z pozoru jednakowy, w dłoni czuć brak podparcia w DM2 Comfy, jest to mysz z tej samej kategorii ale nie można jej traktować jako odpowiednik.

Powiedziałbym, że jej kształt "działa", ale tylko u osób o raczej mniejszych dłoniach - <18cm.

 

Myszy o takim układzie naturalnie więcej znajdziesz - chinole klepią je na potęgę, ale w 99% są to kloce z technologiczną historią w środku - nie specjalnie szukałem kolejnych modeli.

Mysz z najbardziej aktualną specyfikacją, to DM2 Supreme - giętki kabel, trwałe główne mikro-przełączniki ale bardzo przeciętna jakość i boczne przyciski.

 

Jeżeli liczy się tu wygoda i mysz docelowo będzie używana do pracy czy po prostu do posiedzenia przed komputerem, możesz eksperymentować i brać co żółtodzioby ulepiły. Pamiętam, że Trust GTX 155C leżał mi naprawdę dobrze.

Mimo wszystko, najpierw DM2 Supreme a potem reszta elektrośmieci, jeżeli miałbym coś zalecić ))

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 14.07.2022 o 19:23, Kerebron napisał:

Redragon też ma parę modeli o podobnym kształcie.

 

Z Mioniksami nie miałem styczności, więc nie wiem ja ku nich z jakością, ale z Dream Machines już tak - sam używam DM1 FPS i jestem dość zadowolony (rolka mogłaby być lepsza).

 

Jakie dokładnie są to modele od Redragon?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...