Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka, obecnie posiadam Samsung Galaxy A5 2017 i szukam jakiegoś lepszego muzycznego telefonu. Priorytetem jest dla mnie tylko i wyłącznie jakość dzwięku, bo praktycznie do tego głównie mi służy telefon, nie interesują mnie jakieś bajery typu super aparat itp. Chciałabym, żeby to był najlepiej Samsung Galaxy, tylko nie wiem jeszcze jakie modele sobie popatrzeć. Jeżeli chodzi o budżet to trudno powiedzieć. Aha i fajnie jakby był wymiarowo podobny do mojego obecnego, bo nie przepadam za wielkimi cegłami :D. Może ktoś coś doradzi? :)

Edytowane przez PatrycjaHotala
Link to post
Share on other sites

Wiele może nadal zależeć od aplikacji do słuchania muzyki, z których będziesz korzystać. Na przykład znam tylko jeden odtwarzacz wideo (VLC), który zwiększa dźwięk o 200% bez utraty jakości. Z pewnością warunkowe Spotify APK MOD lub JetAudio mogą oferować tę samą funkcję.

Edytowane przez snatos
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o głośniki to między najlepszymi, a najgorszymi jest przepaść. Ale ty nie słuchasz na głośnikach gdzie zostają Asusy i iPhone. Jak słuchasz przez jacka to obecnie większość smartfonów go nie ma. Niektóre nie mają ale maja analogowe wyjście audio. Najlepiej moim zdaniem obecnie z nowych z jackiem brzmią Asusy - Zenfone 9 i Rogphony.

Jeśli słuchasz na słuchawkach BT to telefon ma drugorzędne znaczenie. Jedyne by obsługiwał standardy jak aptX, aptX HD, aptX adaptive i LDAC. Mniej znane czy AAC nie mają dobrego drugiego końca. Istotny jest wtedy dobry, niezawodny moduł BT w telefonie (to też nie jest takie oczywiste). Czasem coś programowo jest skopane czy sprzętowo przy przetwarzaniu audio w postaci cyfrowej ale rzadko. Jeśli chcesz naprawdę dobry dźwięk to zostaje ci i tak dodatkowy dac na usb.

To tylko opinia. Zawsze jednak sprawdzić czy coś nam pasuje.

Edytowane przez anemus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.07.2022 o 18:44, PatrycjaHotala napisał:

ja nie słucham dzwięku na głośnikach, tylko i wyłącznie na słuchawkach.

Podaj model słuchawek. Generalnie jeżeli chodzi o zwykłe "pchełki" za 30 PLN, to raczej większego znaczenia nie ma. Ale może mieć znaczenie w przypadku droższych modeli słuchawek o konkretnych parametrach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...