Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka. Wiem, że klonowanie dysku to żadna filozofia, ale nigdzie nie umiem znaleźć informacji, czy da się (a jeśli tak, to jak) sklonować dysk posiadający dwie partycje i przenieść na nowy dysk jako połączone w jedną? Dokładniej rzecz biorąc, mam dysk z partycją systemową C oraz z jakimiś programami na D. Chcę to przenieść na nowy dysk, ale bez podziału na partycje, jednak z zachowaniem wszystkich danych z obu partycji. Jest to wykonalne?

Link to post
Share on other sites

Kazdy zainstalowany program w rozny sposob zostawia dla siebie informacje gdzie jest zainstalowany, czasem to jest rejestr windows, czasem pliki ini lub inne

Nie ma mozliwosc aby program do klonowania dyskow polaczyl partycje i jeszcze poprawil sciezki gdzie co i jak jest zainstalowane

Lepiej tak nie kombinowac bo to sie zle skonczy, lacznie z mega bledami w windows o ile wyogule wstanie.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jakby nie było robisz klona wiec jak Ci coś nie pójdzie to i tak masz backup (dysk z którego klonowałeś). Ja bym próbował na 2 etapy.

1. klon np Acronis z użyciem nośnika ratunkowego na USB

2. Stworzył bym bootowalnego pendriva np. Z partition mini tool i scalił bym partycje.

Upewnij się tylko czy nie masz przypisanej pamięci virtualnej na dysk D :)

Edytowane przez 8gwiazdek
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Znaczy, nie ma najmniejszego problemu zrobić czegoś takiego. 
Najpierw klonujesz systemową partycje C (cały dysk prócz D) na nowy dysk, zajętość C to cały nowy dysk, a później po prostu kopiujesz wszystkie pliki z D do jakiegoś folderu na C. 
Ewentualnie klonujesz obie partycje (cały dysk), i po porostu później z zarządzania dodajesz ścieżkę jako folder NTFS na C (tu wadą jest brak dodatkowej przestrzeni na C)
Jedyny problem, to to że się wszystkie ścieżki do D zepsują (więc bardzo możliwe, że o ile dane będą przeniesione, to programu nie odpalisz bez problemów, lub w ogóle).   

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie szkoda zachodu. Wykorzystam już temat przy okazji - czym najprościej, najszybciej, najlepiej, sklonować partycję systemową na nowy dysk? Dodam, że chodzi o przerzucenie danych z HDD na SSD, jeśli miałoby to zrobić jakąś różnicę

Edytowane przez DjStar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...