Skocz do zawartości

Czarny ekran, biała dioda CPU na płycie głównej


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Cześć.

 

Złożyłem komputer na podzespołach:

MSI B550M Pro VDH WIFI

AMD RYZEN 5 5600G

Patriot Viper RGB DDR4 16GB (2 x 8GB) 3200MHZ CL16

 

Po włączeniu komputera na ekranie monitora nic się nie wyświetla. Na płycie głównej świeci się biała dioda przy frazie CPU.

Próbowałem aktualizować BIOS lecz to nie pomaga. Głośniczek na płycie nie wydaje żadnych dźwięków. Co może być przyczyną?

Link to post
Share on other sites

Śmieszna sprawa ale po odkręceniu chłodzenia okazało się, że wraz z chłodzeniem odszedł procesor :roll:

Po ponownym włożeniu procesora i zamontowaniu wszystkiego do kupy teraz przy pamięci RAM DUAL CHANNEL speaker wydaje 3 dźwięki. Zacząłem się bawić kombinacjami, na ten moment śmiga mi tylko pod jedną pamięcią ram włożoną do gniazda o oznaczeniu DIMMA2.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że komputer poprawnie uruchamia się, gdy kość RAM włożona jest w 1 slot tj. DIMMA2.

Gdy kość RAM włożona jest w pozostałe sloty wtedy na płycie głównej świeci się dioda CPU bądź VGA - gdy świeci VGA speaker wyda długi sygnał i dwa razy krótki.

Link to post
Share on other sites

Tak, mam dwie kości RAM, gdy włożę jedną w slot DIMMA2, wyciągnę ją a na je miejsce włożę drugą to obie działają na slocie DIMMA2.

 

Grzebałem grzebałem i może coś wygrzebałem, mianowicie na stronie producenta sprawdziłem sobie kompatybilność płyty głównej z procesorem. Wersja BIOS jaka powinna być zainstalowana dla procesora 5600G to 7c95v28. Po pracy zrobię flash i dam znać czy się udało.

Pytanie czy wersja BIOS może takie kwiatki powodować?

Link to post
Share on other sites

Ściągnąłem chłodzenie oraz wyciągnąłem procesor. Włożyłem ponownie jak i przykręciłem chłodzenie. Teraz speaker 3x długo wydaje dźwięk i świeci się dioda DRAM.

 

Pozostają do weryfikacji jedynie nóżki w chipsecie, jest jakaś możliwość bezpiecznie się do nich dostać?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...