Skocz do zawartości

Napaść rosyjska na Ukraine 2022


Recommended Posts

Tak siedzę i myślę, ktoś mi zbombardował chatę, uciekam na zachód, nie mam już nic...
Nie ma takiej siły żebym ryzykował powrót...

Druga kwestia, u mnie wszystkie ogłoszenia o pracę po Ukraińsku...
A gdzie będą nasze panie robić?
Na razie panie...

I nie pierniczcie mi tu o propagandzie.
Robi się naprawdę nieciekawa sytuacja.
Trzeba jakiś rozwój przemysłu, jakieś fabryki nowe stawiać itp, a nie tylko próbować ciągnąć z zachodu pomoce finansowe, bo na dłuższą metę to nam grozi wojna domowa..., lub wypłynie polski Hitler...

Te rządowe durnie udają że wszystko będzie dobrze. Kuźwa nie będzie jak nic nie zaczną robić...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Operacja fałszywej flagi czy faktyczny ostrzał ze strony Ukrainy?
https://www.aljazeera.com/news/2022/3/14/ukraine-missile-debris-kill-16-in-donetsk-separatists
https://www.reuters.com/world/europe/russia-accuses-ukraine-missile-strike-donetsk-ukraine-denies-2022-03-14/
Zamieszczam filmik, ale ostrzegam, że niektórym może wydać się drastyczny.
https://rumble.com/vxhclp-dozens-killed-by-ukrainian-cluster-bomb-attack-on-center-donetsk.html

Chyba nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę, ale co mnie dziwi to dlaczego Ukraińcy mieli by wystrzelić tylko jeden pocisk? Druga sprawa to ta dzielnica chyba nie była celem skoro na nią spadł już zestrzelony pocisk?

Link to post
Share on other sites

To jest wojna, nie ma czegoś takiego że cywile będą sobie żyć w spokoju a koło nich będą świstać pociski.

Ten ruscy zestrzelili i spadł gdzie nie powinien. (lub to prowokacja samych kacapków). Pożywka dla propagandy putina, nie zapominajmy kto i po co rozpętał tą wojnę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. Jedna rakieta, nikt nie prowadzi ostrzału jedna rakietą

2. Co to za stacja informacyjna i dlaczego chodzi sobie po obszarze ataku w kontrolowanym przez rosję obszarze

3. to nie są nasze rakiety, takie rakiety można kupić u każdego handlarza bronią

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
17 minut temu, ernorator napisał:

1. Jedna rakieta, nikt nie prowadzi ostrzału jedna rakietą

2. Co to za stacja informacyjna i dlaczego chodzi sobie po obszarze ataku w kontrolowanym przez rosję obszarze

3. to nie są nasze rakiety, takie rakiety można kupić u każdego handlarza bronią

 

Fakt, chciałem być bezstronny ale się nie da, wystarczy powiązać kropki i już wiadomo skąd wziął się tam ten pocisk w przeddzień tego: 

 

https://www.money.pl/gospodarka/zbrodnie-wojenne-w-ukrainie-trybunal-w-hadze-wyda-wyrok-6747431556446880a.html

 

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ruskie już nie raz pokazali ze człowiek jako osoba ludzka nie skoczy się dla nich wcale czy to ich żołnierz, cywil czy obcy.
Ta bomba kasetową to z dużym prawdopodobieństwem prowokacja ruskich.
Tak samo akacja z manifestem anty wojennym w ruskiej tv przez dziennikarkę, akcja okazała się kremlowskim zagraniem .

Ruskie chcą odwrócić narrację tej wojny bo to im też się wymknęło z pod kontroli takich prowokacji będzie więcej i częściej.
Już kilka dni temu Rosja majaczyła coś o labo broni chemicznej n a Ukrainie gdzie to niby produkowana i testowana jest broń chem.

Wywiady usa i NATO mówią że przygrywa do prowokacji użycia owej broni chem przez ruskich aby oskarżyć o to Ukrainę i NATO.

Link to post
Share on other sites






Już kilka dni temu Rosja majaczyła coś o labo broni chemicznej n a Ukrainie gdzie to niby produkowana i testowana jest broń chem.

To, że są laby to przyznała nawet Nuland podczas przesłuchania w amerykańskim Senacie, że Ukraina ma "biological research facilities"
Czy była tam broń, tego się zapewne nie dowiemy.

Chciałem tylko przypomnieć "ruskie majaczenie" o obrońcach Wyspy Węży. Chyba Korwin pierwszy w Polsce napisał, że oni żyją i są w niewoli to wszyscy zmieszali go z błotem i zwyzywali go od ruskich onuc.
Jak się okazało, to jednak "ruskie majaczenie" okazało się prawdziwe, bo oni żyją.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, marik81 napisał:

Operacja fałszywej flagi czy faktyczny ostrzał ze strony Ukrainy?
https://www.aljazeera.com/news/2022/3/14/ukraine-missile-debris-kill-16-in-donetsk-separatists
https://www.reuters.com/world/europe/russia-accuses-ukraine-missile-strike-donetsk-ukraine-denies-2022-03-14/
Zamieszczam filmik, ale ostrzegam, że niektórym może wydać się drastyczny.
https://rumble.com/vxhclp-dozens-killed-by-ukrainian-cluster-bomb-attack-on-center-donetsk.html

Chyba nigdy się nie dowiemy jak było naprawdę, ale co mnie dziwi to dlaczego Ukraińcy mieli by wystrzelić tylko jeden pocisk? Druga sprawa to ta dzielnica chyba nie była celem skoro na nią spadł już zestrzelony pocisk?
 

Jak myślicie to ruska prowokacja ? Czytałem komentarze że to ściema i wszystko jest grane przez aktorów i ucharakteryzowane. :co: 

Link to post
Share on other sites

Ja zakładam, że to ściema. Przyglądałem się pobieżnie zdjęciom z reutersa i wiele rzeczy mi nie pasuje.
Tak na szybko, zdjęcie nr1 i nr3. To jest niby człon zastrzelonej rakiety. Przypominam, że została zestrzelona w locie, spadając na ziemię musiała koziołkować, turlać się i obijać od przeszkód, na tych zdjęciach tego nie widać, lotki są w bardzo dobrym stanie, owal jest praktycznie nienaruszony, żadnych otarć czy okopceń. Cała sekcja napędowa nie ma żadnych uszkodzeń, wygląda jak te z Gruzji, które rozpadały się w powietrzu.
Zdjęcie nr2 uszkodzenia witryny środkowej, (biała suknia) otwór u dołu wygląda jak zadany od strony lewej do prawej, natomiast na witrynie lewej (czerwona suknia) otwory wyglądają jak zadane od prawej do lewej. Jak gdyby ktoś stał po środku i machnął raz w lewo raz w prawo.
Górny otwór środkowej witryny tak jak otwory prawej wyglądają jak zadane centralnie.
Na filmie też jedna rzecz nie daje mi spokoju , ale to muszę mieć 2iec3j czasu na analizę.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś z was czytał artykuł Stepuszowej. Padły tam dosyć niepokojące słowa:

"Ale Polska tego nie docenia, uważa terytorium Ukrainy za swoją kolonię i jest gotowa, jak hiena, czerpać zyski z jej „pozostałości”. Czas przeprowadzić denazyfikację Polski jako wspólnika banderowskiego reżimu. Zwłaszcza, że ​​sama o to prosi."

Można powiedzieć, że to bełkot i byłoby po sprawie, jednak jeśli wierzyć pewnemu badaniu socjologocznemu, o którym więcej tutaj:
https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art35882661-sondaz-zdecydowana-wiekszosc-rosjan-popiera-inwazje-rosji-kolejny-cel-polska
to widać bardzo wyraźne nastroje antypolskie.
Powtarzam, o ile można wierzyć temu sondażowi, to żeby zaraz się nie okazało, że naród rosyjski wręcz będzie prosił Władimira o interwencję w Polsce, a on posłusznie spełni to o co go rodacy proszą.

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, marik81 napisał:

naród rosyjski wręcz będzie prosił Władimira o interwencję w Polsce, a on posłusznie spełni to o co go rodacy proszą.

I co dalej? Rzucą na nas te legendarne, elitarne jednostki których wciąż nie ma na Ukrainie? Czy ostrzelają rakietami hipersonicznymi które są tak szybkie że nikt ich jeszcze nie widział? Oni sobie sami nie radzą z porównywalną do nas militarnie Ukrainą (po ostatnich dostawach broni oczywiście silniejszą), putin już szuka wsparcia gdzie się tylko da. Gospodarczo już ledwo wiążą koniec z końcem, a sankcje z dnia na dzień przybierają na sile. Rozpoczęcie teraz wojny z NATO to byłoby jedno z najbardziej spektakularnych narodowych samobójstw w historii. Coś w stylu ataku Japonii na USA w Pearl Harbour, gdy wciąż byli uwiązani w Chinach. Teraz tylko bezpośrednia interwencja Indii i Chin po stronie Rosji mogłaby wyrównać szanse, ale na to się póki co nie zanosi.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ruskich nie lubi nasza władza i my ich trochę też, nas nie lubi ruska władza a ludzie raczej lubią

niemcy nas lubią i my ich też 

czesi nas nie rozumieją i maja nas w d, my ich lubimy bo śmiesznie mówią a powinniśmy naśladować

 

 

Twoje fobie nie są fobia narodu, wyjedź z Łomży to cos tam zobaczysz

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, zbiku90 napisał:

I co dalej? Rzucą na nas te legendarne, elitarne jednostki których wciąż nie ma na Ukrainie? Czy ostrzelają rakietami hipersonicznymi które są tak szybkie że nikt ich jeszcze nie widział? Oni sobie sami nie radzą z porównywalną do nas militarnie Ukrainą (po ostatnich dostawach broni oczywiście silniejszą), putin już szuka wsparcia gdzie się tylko da. Gospodarczo już ledwo wiążą koniec z końcem, a sankcje z dnia na dzień przybierają na sile. Rozpoczęcie teraz wojny z NATO to byłoby jedno z najbardziej spektakularnych narodowych samobójstw w historii. Coś w stylu ataku Japonii na USA w Pearl Harbour, gdy wciąż byli uwiązani w Chinach. Teraz tylko bezpośrednia interwencja Indii i Chin po stronie Rosji mogłaby wyrównać szanse, ale na to się póki co nie zanosi.

Chiny nikogo nie będą atakować bo nie są debilami i wiedzą, że mogą to kupić za kilka lat (np. Rosje). Do tego Chińska armia jest słaba. Indie mają lepszą armię ale też nigdzie się nie wybiorą bo geopolityka. 

 

Do tej pory były 3 silne kraje, które starały się zmienić ład światowy, Rosja, Chiny i Iran. Chiny kupiły sobie kawałek Afryki i powoli zaczynają inwest....kupować Europę Środkową i szukają na bliskim wschodzie. Iran bez kontroli USA już dawno opanował by politycznie bliski wschód (może poza Izraelem). Rosja chce terenu byłego ZSRR i jego strefy wpływów a do tego politycznej kontroli EU, przez ostatnie 20 lat Putin dostawał wszystko co chciał, związał Niemcy, zasiał tumult we Francji, wyszedł UK z EU, reszta jest zastraszona albo myśli, że jest za daleko, posadzil rządy prawicowe albo poważnie je do tego zbliżył. Teraz zrobił coś kompletnie niezrozumiałego, wygrywał i myślał, że tak będzie ciągle. Ktoś jest mądry, ktoś ma związane ręce i ktoś jest głupi. Połącz kropki. 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, ernorator napisał:

Teraz zrobił coś kompletnie niezrozumiałego, wygrywał i myślał, że tak będzie ciągle.

No właśnie to jest niepojęte. Wystarczyło handlować dalej z zachodem i kraj by się bogacił. Przede wszystkim elity, ale coś tam by zawsze skapywało na dół.

 

3 godziny temu, ernorator napisał:

Do tego Chińska armia jest słaba. Indie mają lepszą armię ale też nigdzie się nie wybiorą bo geopolityka. 

Indie mają lepszą armię od czego? Od Chin? :rotfl: Proszę cię, to już nie są lata 80-90, trochę się pozmieniało w Azji. Jeden moment słabości USA i jest po Tajwanie, a ambicje mają pewnie o wiele większe.

3 godziny temu, AudiAWX napisał:

Chciałeś coś konkretnego nam przekazać? Czy tylko się nam chwalisz swoim źródłem informacji?

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, zbiku90 napisał:

Indie mają lepszą armię od czego? Od Chin? :rotfl: Proszę cię, to już nie są lata 80-90, trochę się pozmieniało w Azji. Jeden moment słabości USA i jest po Tajwanie, a ambicje mają pewnie o wiele większe.

 

Chiny nie walczą militarnie, wojna jest bad for business. Zaczęli coś tam sobie produkować ale nie jest to najlepszy sprzęt za to dużo (bo Chiny). Morale wojsk Chińskich nie istnieje między innymi dzięki polityce jednego dziecka. Jeśli chcesz porównania to bym tu przytoczył Arabie Saudyjską, wydają miliardy dolarów na najlepszy sprzęt z USA a ich żołnierze to kupa guano, która nie jest w stanie opanować Yemenu (z logistycznym i wywiadowczym wsparciem USA) gdzie walczyli nawet nie z krajem tylko wspólnie z rządem Yemenu przeciwko rebeliantom...

 

Indie w odróżnieniu od Chin walczą, mają wojska, które cały czas są w gotowości bojowej, maja jednostki specjalne, mają szkolenia w UK i maja swój nacjonalizm. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...