Skocz do zawartości

Napaść rosyjska na Ukraine 2022


Recommended Posts

To cała V, czy tylko część? bo podobno się rozdzielili.

A swoją drogą, czytałem, że armia Ukraińska jeszcze jest w odwodzie.
Na razie walczy Gwardia narodowa i Obrona terytorialna. Jeśli to prawda, to mają niezły potencjał.

e//
kolejny bayraktar w akcji. Tym razem trafiona wyrzutnia buk
https://twitter.com/nexta_tv/status/1498004328413634564?t=zFS-XKiPsv660aUiqmohKQ&s=19

Instrukcja, jak używać koktajli mołotowa

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od aneksji Krymu przez ruskich są właściwie cały czas w stanie wojny, więc, całe 8 lat zdobywali doświadczenie.
A ruscy z kolei na pierwszy rzut posłali głównie poborowych.
No i oczywiście obrona jest lepsza niż atak + pomoc właściwie całego społeczeństwa.

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, dodo napisał:

Dziwne, Ukraina wydaje na armię mniej niż PL(wg google), mają 200k żołnierzy (Rosja ma x5 więcej, nie wspomnę o czołgach bo ma ich najwięcej) a tu proszę jak się trzymają. 

Widać jaką role odgrywa morale. Ukraińcy bronią się przed złem, swoich rodzin , domów,  a rosyjscy żołnierze nie mają motywacji do walki . To nie druga wojna światowa gdzie była motywacja i chęć odwetu za zbrodnie niemców. Jak by Ukraińcy mordowali, porywali, gwałcili Rosjan to ludzie wysyłani do walki byli by bardziej waleczni.

 

Link to post
Share on other sites

Oglądam właśnie wywiad z Ukraińską dziennikarką, wywiad idzie na żywo i ona mówi coś takiego, że oglądają rosyjskie media i tam mówią, że Rosjanie stracili 20 osób a to jest nieprawda bo oni mają informację, że zginęło, uwaga... 1300 Rosjan a Ukraińców 350.
Wszędzie dziś podają że ma być 5tys ofiar po stronie rosyjskiej a tu taka informacja?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, dodo napisał:

Dziwne, Ukraina wydaje na armię mniej niż PL(wg google), mają 200k żołnierzy (Rosja ma x5 więcej, nie wspomnę o czołgach bo ma ich najwięcej) a tu proszę jak się trzymają. 

 

Bez pomocy z zachodu (broń i takie tam) już by było po wszystkiemu.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

I tak można powiedzieć że mają jaja z betonu Ukraińcy.

 

Vateusz, Długopis i reszta pajaców w takiej sytuacji już dawno dali by dyla, a ukraiński prezydent z którego wszyscy cisnęli łacha twardo zostaje w Kijowie. Szacunek. 

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też widziałem te zdjęcia, nie mam pojęcia dlaczego nasi ich przepuścili.
Wczoraj czytałem, że grom z tych co szturmowali granicę na Białorusi teraz załapie się z Ukraińcami.
To co powiem będzie niepopularne, ale takich właśnie "śniadych" powinno się zatrzymywać na granicy dla wyjaśnienia ich pochodzenia a przez ten czas powinni być w specjalnych ośrodkach.
Owszem może się zdarzyć, że są legalnie ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć patrząc na to co się niedawno działo na Białorusi.

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, marik81 napisał:

Też widziałem te zdjęcia, nie mam pojęcia dlaczego nasi ich przepuścili.
Wczoraj czytałem, że grom z tych co szturmowali granicę na Białorusi teraz załapie się z Ukraińcami.
To co powiem będzie niepopularne, ale takich właśnie "śniadych" powinno się zatrzymywać na granicy dla wyjaśnienia ich pochodzenia a przez ten czas powinni być w specjalnych ośrodkach.
Owszem może się zdarzyć, że są legalnie ale jakoś ciężko mi w to uwierzyć patrząc na to co się niedawno działo na Białorusi.
 

 

Dokładnie - ale nawet kobiety z dziećmi bym "spisał" profilaktycznie, a takich jak na filmie umieścił w ośrodkach dla uchodźców celem "zweryfikowania". 

Ale mówi się cóż - i tak nikt przy zdrowych zmysłach nie chce się tu osiedlić bo socjal mały i w ogóle - do Niemiec chcą - ja bym podstawił im autobusy i odwiózł pod granicę niemiecką.:D

 

Link to post
Share on other sites

A wiecie co mnie tak teraz zastanowiło? Tyle mówi się o sankcjach, ale czy nie jest czasem tak, że nadal od ruskich płynie gaz i ropa a torami jedzie węgiel?
Jakoś nie słyszałem o nagłym wstrzymaniu dostaw tych surowców, choć mogę się mylić.
Trochę by to było niepoważne zachowanie naszego i innych rządów mówić o ukaraniu Rosji za agresję a pod stołem brać on nich nadal surowce. No chyba, że biorą a za nie nie zapłacą, bo jakby zapłacili to po co mają frazesy na ustach o odcięciu Rosjan od finansowania?

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, marik81 napisał:

A wiecie co mnie tak teraz zastanowiło? Tyle mówi się o sankcjach, ale czy nie jest czasem tak, że nadal od ruskich płynie gaz i ropa a torami jedzie węgiel?
Jakoś nie słyszałem o nagłym wstrzymaniu dostaw tych surowców, choć mogę się mylić.
Trochę by to było niepoważne zachowanie naszego i innych rządów mówić o ukaraniu Rosji za agresję a pod stołem brać on nich nadal surowce. No chyba, że biorą a za nie nie zapłacą, bo jakby zapłacili to po co mają frazesy na ustach o odcięciu Rosjan od finansowania?

 

A skąd mają wziąć gaz, czy węgiel? Wyczarować? Gdyby chcieli zrezygnować z rosyjskich surowców, to tak naprawdę płacilibyśmy rachunki o kilkaset procent wyższe - czyli większość ludzi cofnęła by się do poziomu ludzi pierwotnych i gotowała na ogniskach, pod wanną paliliby ogniska aby się umyć, a domy ogrzewali czym popadnie - w domyśle śmiećmi.

Link to post
Share on other sites







 
A skąd mają wziąć gaz, czy węgiel? Wyczarować?

Wiem, wiem, ale nie sądzisz, że to trochę dziwne?
Wprowadzają sankcje by Putin nie miał za co płacić za wojnę a tymczasem nadal mu płacą?
To po co w takim razie te sankcje, skoro pieniądze nadal płyną do Rosji?
Z drugiej strony Putin wścieka się o te właśnie sankcje, grozi użyciem broni jądrowej a gazu ani ropy nie zakręca.
Sam piszesz, że zakręcenie kurka cofnie ludzi do epoki kamienia łupanego, ale tak samo jak użycie użycie broni atomowej.
Dla mnie to dziwne i to coraz bardziej.



Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak, jadą do nas gazociągiem węgiel, gaz, ropa, ruble, uchodźcy też tym gazociągiem, ale tylko nigeryjscy bo się zleją z czarną ropą i nie zauważymy...

 

Godzinę temu, TitoBandito01 napisał:

Wyczarować?

Węgiel mamy w większości swój, gazu połowę. Resztę mamy zamiar sprowadzać z północy.

 

2 godziny temu, marik81 napisał:

za nie nie zapłacą

Nie zapłacą za nic bo ruskie są odcięte od bankowości. A jak komuś za coś nie zapłacisz to nic ci nie da, więc co mają brać.
Chyba, że to u ciebie działa odwrotnie to wyślij mi swój telewizor i zobaczymy co dalej.

Teraz, marik81 napisał:

nadal mu płacą?

Komu ku**a płacą, czym i za co...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, sid vicious napisał:

Dokładnie tak, jadą do nas gazociągiem węgiel, gaz, ropa, ruble, uchodźcy też tym gazociągiem, ale tylko nigeryjscy bo się zleją z czarną ropą i nie zauważymy...

 

Węgiel mamy w większości swój, gazu połowę. Resztę mamy zamiar sprowadzać z północy.

 

Nie zapłacą za nic bo ruskie są odcięte od bankowości. A jak komuś za coś nie zapłacisz to nic ci nie da, więc co mają brać.
Chyba, że to u ciebie działa odwrotnie to wyślij mi swój telewizor i zobaczymy co dalej.

 

1). Węgiel mamy swój tylko jego kaloryczność i koszty wydobycia są absolutnie nie do przyjęcia przy węglu rosyjskim, czy nawet australijskim. Także ten tego.:hahaha:

2). Gazu nie mamy praktycznie wcale swojego - nie wystarczy go nawet dla połowy użytkowników indywidualnych, a co tu mówić jeszcze o przemyśle. A z północy - myślisz, że do gazu norweskiego to nie ma kolejek, jego złoża są niewyczerpalne? Czy może bidet nam za friko podrzuci parę transportów skroplonego gazu, którego wtedy może wystarczy na okres letni? :hahaha:

 

My nie mamy praktycznie żadnych rezerw strategicznych (wina każdego rządu po '89 roku) i jesteśmy praktycznie uzależnieni od gazu i węgla rosyjskiego. Mogliśmy mieć dostawy z Norwegii, ale ówczesny premier (Leszek Miller) zerwał umowę z Norwegami. Jesteśmy w 4 literach i to bardzo głęboko.:sciana:

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites

WKBf2JO.png

 

Weź mi nie pierdol o kaloryczności, kolejkach w norwegii czy komu na ile starczy gazu. Na pewno starczy Tobie żeby wsadzić łeb w piekarnik i skończyć pi*******ć farmazony.
W jakiej jesteś pozycji, aby mówić innym jakie mamy rezerwy strategiczne, gdzie Twój doktorat z nauk politologicznych aby podsumowywać sytuacje geopolityczną polski sięgającą do okrągłego stołu i co w tej wypowiedzi robi ku**a Leszek Miller? 

https://www.forum-energii.eu/pl/blog/stop-import-rosja

Raport jasno przedstawia, że od Rosji będziemy odcięci, z czym to się wiąże i co nas czeka. Polecam coś w życiu raz przeczytać, zamiast pleść wypierdy z zakamarków swojej niedoedukowanej kopuły. TLDR Węgiel no problem, gaz damy rade, ropa będzie problemem ale coś się wymyśli.

Do foliarzy, kretynów, albo trolli siejących dezinformacje będę strzelać banami bez ostrzeżenia.

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites







Dokładnie tak, jadą do nas gazociągiem węgiel, gaz, ropa, ruble, uchodźcy też tym gazociągiem, ale tylko nigeryjscy bo się zleją z czarną ropą i nie zauważymy...

 
Komu ku**a płacą, czym i za co...


Właśnie o to pytam. Czy gazociągiem jeszcze płynie gaz?
Szczekasz a żadnych konkretów nie podajesz, a krowa, która dużo ryczy mało mleka daje.

Raport jasno przedstawia, że od Rosji będziemy odcięci

Napisane jest jasno, BĘDZIEMY. A mnie w szkole uczyli, że to czas przyszły a ja pytam o teraźniejszość.
Masz informację, że nie płynie to się z nią podziel, ja takiej nie mam a chciałem się dowiedzieć.

I już sobie sam znalazłem:

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-rosyjskie-surowce-wciaz-plyna-na-zachod,nId,5861014

Dokładnie tak, jadą do nas gazociągiem węgiel, gaz, ropa, ruble, uchodźcy też tym gazociągiem, ale tylko nigeryjscy bo się zleją z czarną ropą i nie zauważymy...

 
Komu ku**a płacą, czym i za co...

Mam nadzieję, że teraz równie ochoczo to odszczekasz.


Do foliarzy, kretynów, albo trolli siejących dezinformacje będę strzelać banami bez ostrzeżenia.

czasem warto się zastanowić co się mówi o dezinformacji, siejąc ją samemu.

Link to post
Share on other sites

Do tej pory zakontraktowane wolumeny zostały przesłane przez samego ukraińskiego operatora, ruskie dołączyli do tego rurociąg Jamał którym dawno nie słali na zachód ale... 

Transfery pieniężne które bez SWIFTa są prawie niemożliwe, sankcje na banki oraz odcięcie poza-ukraińskiego rurociągu od koncesji sprawia, że co tym obecnym gazociągiem jeszcze płynie nie ma najmniejszego znaczenia, mogą to być nigeryjczycy. Blokada na bank centralny spowodowa niemożność obracania walutą, zwłaszcza dolarem, który jest ruskim potrzebny, a obejście ukraińskiego gazociągu staje się niemożliwe, są w kropce.

Nie dostaną więc za to pieniędzy innych niż obecnie zakontraktowane wolumeny, chyba, że takowe umowy też zostaną zerwane (nie mam pojęcia na jakich warunkach operują; czy są płatne z góry czy za transze). Zostają wykluczeni z systemu finansowego i nie będą dalej dostawcą - czyli dopływ pieniędzy się kończy, a obecnymi nie mogą obracać.

Coś jeszcze?

Link to post
Share on other sites

Dla mnie nie ma w tym nic dziwnego. Dla nas to surowce strategiczne, dla nich twarda waluta. Taka niepisana umowa pomiędzy wschodem i zachodem. My nie wyślemy ludzi, oni nie zakręcą kurka. Rosyjskie paliwo zgaduje że jest tańsze niż np z Norwegii czy Emiratów.. Nie wiem też logistycznie jak dostarczyć taki volumen do Europy.. Czy tankowce dają radę, czy nie..

Moim zdaniem jest to błąd, politycy zawiedli mnie kolejny raz..  Bez względu na konsekwencjie było wysłać wojsko. Właściwie to wstyd.. psychopata bije słabszego a my się patrzymy i udajemy że to nie nasz konflikt. Grozimy tylko palcem. Nie wydaje mi się żeby ruskie mieli te kurki zakręcić, stoją za nimi oligarchowie, mafia..  A putin na tyle nie zwariował żeby "wysłać" do nas atom..

9 minut temu, sid vicious napisał:

Transfery pieniężne które bez SWIFTa są prawie niemożliwe

Myślę że to nie jest problem dla instytucji państwowych :D 

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites



Coś jeszcze?

Czytałeś artykuł?
Sankcje nie dotyczą sektora energetycznego. Czyli gaz, NADAL płynie!
Cytuję:
"Obecna nominacja, jeśli chodzi o przesył przez Ukrainę, wynosi 105,8 mln m sześc., podczas gdy w niedzielę było to 107,3 mln m sześc. W ostatnich dniach przywrócony został też częściowo przesył gazociągiem Jamał-Europa przez Białoruś i Polskę do Niemiec. Koncern nie tłoczył nim gazu od grudnia zeszłego roku. W nocy z piątku na sobotę zarezerwowane zostało 17 proc. przepustowości, z soboty na niedzielę 45 proc., a z niedzieli na poniedziałek 10 proc. Na cały nowy dzień 28 lutego przepustowość nie była zarezerwowana."

Wcześniej twierdziłeś, że to dezinformacja foliarzy, ruskich troli i kogo tam jeszcze.
Wypadało by posypać głowę popiołem a na przyszłość trochę ważyć bardziej słowa niż się kogoś oskarży i zwyzywa.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, marik81 napisał:

Czyli gaz, NADAL płynie!

Ale pieniądze nie płyną. Rozumiesz na czym to polega? Gdzie leży różnica pomiędzy przesłaniem zakontraktowanych wolumenów a odcięcia ich właściciela od zrobienia czegokolwiek z pieniędzmi, odrzuceniu dalszych kontraktów i zablokowaniu alternatywy [nordstream]?

 

Godzinę temu, marik81 napisał:

To po co w takim razie te sankcje, skoro pieniądze nadal płyną do Rosji?

I są warte tyle co papierki po cukierkach. Rubel zanurkował, waluty nie wymienią, swift zablokowany, rosyjski bank centralny przysrany sankcją. 

3 godziny temu, marik81 napisał:

Trochę by to było niepoważne zachowanie naszego i innych rządów mówić o ukaraniu Rosji za agresję a pod stołem brać on nich nadal surowce. No chyba, że biorą a za nie nie zapłacą, bo jakby zapłacili to po co mają frazesy na ustach o odcięciu Rosjan od finansowania?

Bo są odcięci od finansowania - finansowanie, jak w szkole się pewnie nauczyłeś, mówiłeś, to czynność ciągła, niedokonana. Została właśnie zmieniona na dokonaną - nie będzie więcej płacenia. Zostały nalożone sankcje jw., które sprawiają że ich waluta traci wartośc, moskiewska giełda się nawet nie otworzyła, ogromna ilość inwestorów się wycofała z rosji, nie mogą dokonywać transakcji przez swift, nie mogą handlować walutą (co było bardzo istotne z punktu widzenia kapitału rosji) i nikt im teraz nie wyśle surowców do budowy katiuszy. Którą jakby zaczęli budować to zrobią ją dopiero za... 3 miesiące. Narracja, że ktoś bierze pod stołem surowce i płaci tym na kałasznikowy, jest foliarstwem albo niewiedzą.

Powiedz, jak człowiek, że tyle tego wszystkiego, że nie kapujesz i nie ogarniasz to ci ludzie wytłumaczą, a nie bredzisz.
 

6 minut temu, leto87 napisał:

Myślę że to nie jest problem dla instytucji państwowych

Ale jakich? SWIFT nie jest alfą i omegą, ale jak chcesz robić transfery pieniężne? Wymiany walutowe? Bitcoinem mogą płacić. Tylko komu? Żółtym, Orbanowi i Łukaszence, to chyba tyle. Giełde zamknęli, rosyjski bank centralny jest złapany za jaja i na dodatek każdy banknot rubla został zarażony trądem - nikt tego nie chce.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, leto87 napisał:

konkretnych banków

Tak, dwa największe. Nie sprawdzałem, ale zakładam, że pareto - dwa banki zrobią 80% gospodarki. Plus sankcje na bank centralny.

Jasne, gotówka zostaje, ale widzisz transakcje przemysłowe opłacane tirami banknotów? Bo rubel już jest powoli warty tyle co papier na którym go wydrukowali. Doktoratu nie mam, ale na moje to im dosrali ekonomicznie tak, że hoho. (Zakładając, ze ta tendencja się utrzyma i nie nastąpią jakieś zmiany np. po odstrzeleniu Wowy)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...