Skocz do zawartości

Problem z włączaniem komputera


Recommended Posts

Witajcie, mam czasami problem z włączeniem komputera.

Tzn. za 3 razem włączy się dopiero komputer( raz za 1).

Czego to może być wina?

 

Cpu::Intel Core i5-12400 Cłodzenie:: Fortis 3,Gpu: brak 

Mobo:MSI PRO Z690-A DDR4
  Ram: GOODRAM 16GB 3733MHz cl16 IRDM PRO zasilaczEVGA SuperNOVA GA 750W 80 Plus Gold Dysk:Plextor 256GB M.2 PCIe NVMe M9PeG, Obudowa: Fractal Design Define R5

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wrobel_krk napisał:

W sensie że 3 razy się restartuje i dopiero wstaje?

Te ramy masz w gear1 czy w gear2 może nie może wstać bo ram na granicy stabilności?

Nie komputer nie wykazuje reakcji po wciśnięciu przycisku power.

Jest jakiś fajny poradnik jak to ustawić. W amd czego takiego nie miałem ;P

Obecnie mam tak:

image.png.94ed4bd227dc677931365b8f6e31d64c.png

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, krzyhox napisał:

Nie komputer nie wykazuje reakcji po wciśnięciu przycisku power.

Sam składałeś PC, może nie jest dobrze podłączony przycisk power? Sprawdź podłączenie jeszcze raz.

 

To to na pewno nie przez ram bo wtedy by wtedy albo się restartował, albo wcale nie wstał i by trzeba było bios resetować .

 

A co do ramu to jak masz gear 2 czyli tracisz sporo na wydajności, ustawia się to w biosie i zależnie od procka czasem działa z 3600 czasem lepiej

 

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Sam składałeś PC, może nie jest dobrze podłączony przycisk power? Sprawdź podłączenie jeszcze raz.

 

To to na pewno nie przez ram bo wtedy by wtedy albo się restartował, albo wcale nie wstał i by trzeba było bios resetować .

 

A co do ramu to jak masz gear 2 czyli tracisz sporo na wydajności, ustawia się to w biosie i zależnie od procka czasem działa z 3600 czasem lepiej

 

Brak opisu.

 

chyba ok?

49 minut temu, pendzel_3 napisał:

Zeby wyeliminować temat ew. szwankującego przycisku zasilania, odepnij piny od przycisku i zwieraj je ręcznie (zrób sobie mostek z jakiegoś drucika). 

Sprawdzę i dam znać :)

Link to post
Share on other sites

Komputer się uruchamia, ale jednak z opóźnieniem ( chociaż nie zawsze) wygląda to tak jakby nie od razu dostawał zasilanie. Jak włączałem śrubokrętem to było tak samo. Czy ta podstawka tak ma?

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, krzyhox napisał:

nie świeci się.

Tj. przycisk nie ma się świecić :D, sprawdź czy chodzi płynnie, fast boota możesz na próbę ustawić, ale ja na początek przywróciłbym ustawienia fabryczne.

Z tego co widzę bios masz najnowszy ale to wersja beta, może akurat u Ciebie jest jakiś problem.

Ostatecznie jeśli Ci to nie przeszkadza to bym olał a kiedy wyjdzie już "stable" wersja zrobiłbym update.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, BlackCoffe napisał:

A ja mam pytanie, co masz starszego, że używam opcji CSM/Uefi? 

Nie rozumiem? tak ustawiła płyta. A czy jest jakaś różnica?

9 godzin temu, lonialomax napisał:

W takim razie pozostaje sprawdzenie na innym zasilaczu, bo być może obecny ma takiego focha.

Nie wiem czy jest sens, wydaje się być to wina płyty. Wcześniej na am4 na tym zasilaczu włączał się normalnie pc ;)

Edytowane przez krzyhox
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, krzyhox napisał:

Nie rozumiem? tak ustawiła płyta. A czy jest jakaś różnica?

Opcja z CSM jest używana jak masz starszy podzespół np dysk twardy by był wykrywany przez nową płytę. Zmień na samo UEFI boot, może pomoże.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...