Skocz do zawartości

Windows 7 - Problemy, dylematy...


Recommended Posts

Hejka, ostatnio wgrywałam od nowa system, wszystko niby się zainstalowało, ale mam kilka problemosów :D

 

1. Na początku było okej, ale nie wiem co zrobiłam, że nie wyświetla mi poprawnie ikonek. Mój komputer wygląda tak:864489853_Beztytuu.png.f09116c60ac427fbbebea08f5d4ee807.png

 

2. Tak samo zainstalowałam sobie VLC Media Player i ustawiłam jako domyślny odtwarzać mp3, dlaczego więc ikonki plików muzycznych mają wygląd Windows Media Playera?

448992656_Beztytuu2.png.4c797c2e42f177c6d758c0d84080b041.png

Na poprzednim systemie miałam logo VLC Playera w plikach mp3

 

3. Czy to normalne, że przed pokazaniem się pulpitu przy starcie systemu jest ciemny obraz przez jakieś 2 sekundy? Niby nic, ale trochę to wkurza i jest dziwne. Na poprzednim windowsie i starych podzespołach nie było takiego problemu.

 

4. Przekładałam ten dysk z tym systemem do starego komputera ze starymi podzespołami i system automatycznie dograł mi stare sterowniki do starych komponentów, czyli inny ethernet itp. I teraz pytanie, jak ponownie przeniosę ten dysk do nowego komputera to co się stanie z tymi sterownikami? Same się usuną, czy trzeba to zrobić ręcznie? Np. ten sterownik do ethernetu, bo na nowym jest całkowicie inny i nie chcę, żeby się gryzły, albo gdzieś zalegały i marnowały miejsce.

 

5. Gdzie Google Chrome może jeszcze zapisywać pliki takie jak np. otwarte strony? Przeniosłam folder "Google" do Program Files + do AppData<Local i nie pomogło. Jedynie pojawiły się zakładki, ale otwartych stron + rozszerzeń, które miałam wciąż nie mam. Chciałam przywrócić stan taki jak był na poprzednim dysku.

Edytowane przez PatrycjaHotala
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
W dniu 17.01.2022 o 22:03, jarrino napisał:

Ja bym Ci radził wgrywać sterowniki "ręcznie", pod siódemkę. Najlepiej ze stron producentów sprzętu (płyty głównej). Są niby do tego programy, ale ja im nie wierzę...

Mam wgrane wszystkie sterowniki ze stron producentów, więc to nie ma związku z moimi problemami. 

PS. W co dokładnie nie wierzysz z tymi programami do sterowników?

W dniu 21.01.2022 o 18:32, 030366 napisał:

Jeżeli ty tego nie wiesz, to skąd my mamy to wiedzieć?

Myślałam, że ktoś znajdzie się tutaj, który będzie wiedział co jest następstwem takiego problemu. Przecież gdybym wiedziała co zrobiłam, że się te ikonki pozmieniały to miałabym problem rozwiązany? :)

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...