Skocz do zawartości

Realtek ALC 1020 vs Karta dzwiękowa


Recommended Posts

W dniu 17.12.2021 o 21:22, FeX napisał:

Ok, rozumiem, ale podaj mi modele tych słuchawek to będę już wiedział co Ci nie odpowiada. 

Nie pamiętam, nigdy nie przywiązywałam do tego uwagi :D

W dniu 17.12.2021 o 21:22, FeX napisał:

Moje propozycje: Tanchjim Tanya, Tripowin x HBB Mele, Blon BL-03, KZ ZEX Pro, KZ EDX Pro

Może któryś bym kupiła na przetestowanie, tylko za duży dylemat. Jesteś w stanie powiedzieć, który z nich będzie zbliżony basami, dynamiką dzwięku do tych Panasonic RP-HJE125E-K?

W dniu 17.12.2021 o 21:22, FeX napisał:

Za te 300zł to zazwyczaj proponuję Sound BlasterX G6 B-Stock.

Ciekawe gdzie można go znaleść w takiej cenie, bo wszędzie oscyluję w przedziale 600~zł

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co szukać słuchawek, które mają być podobne do tych które masz? Jeśli chcesz takie same to sobie takie same kup xD

 

Posłuchałem HJE125 mojej dziewczyny, niestety, ale dynamika w nich to jest najwyżej przeciętna, dźwięk spoko, jak na słuchawki za 25zł z marketu.

Za 27zł EDX Pro grają jednak o niebo lepiej.

PS. Tylko teraz powstaje pytanie, czy po prostu lubisz takie nieco basowe i przytłumione granie z nieco wycofaną górą... Jeśli nie jesteś w stanie mi powiedzieć jakie słuchawki Ci się nie spodobały, to nie mam żadnego odniesienia, a więc ciężko mi dobrać coś pod Ciebie.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
45 minut temu, FeX napisał:

Nie rozumiem po co szukać słuchawek, które mają być podobne do tych które masz? Jeśli chcesz takie same to sobie takie same kup xD

Nie rozumiesz, mają być zbliżone ogólnym brzmieniem, typu basy itp. Ale wiadomo oczekuję, żeby dzwięk był lepszy, głębszy itd. No, bo czego oczekiwać od nowych, droższych słuchawek? :)

45 minut temu, FeX napisał:

Posłuchałem HJE125 mojej dziewczyny, niestety, ale dynamika w nich to jest najwyżej przeciętna, dźwięk spoko, jak na słuchawki za 25zł z marketu.

Za 27zł EDX Pro grają jednak o niebo lepiej.

Znaczy dużo też zależy jak one grają od dwóch istotnych rzeczy.

1. Nakładki (gumki jak kto woli...) W zestawie są bodajże 3 rodzaje, zauważyłam że optymalny dzwięk można uzyskać po nałożeniu tych największych.

2. Equalizer - trzeba je nieco dostroić, żeby wydobyć z nich jeszcze lepszy dzwięk. Ja nad moją idealna konfiguracją, która pasuję do wszystkich typów muzyki jaką słucham bawiłam się kilkanaście dni aż uzyskałam perfecto settings - to też daję dużego kopa tym słuchawką.

No i rozgrzanie, ale to jest oczywiste... No i pewnie też gusta, każdy woli inny dzwięk, ja sobie w nich cenie głównie głębokie brzmienie, czy jakby to nazwać :P

45 minut temu, FeX napisał:

Za 27zł EDX Pro grają jednak o niebo lepiej.

Kurcze.... jak to jest, że modele, które tutaj podajecie są albo w całkowicie innych cenach, albo nie idzie nic takiego znaleść. Mogę prosić o linka do tych EDX Pro? Skoro tyle kosztują to nawet sobie z ciekawości na próbkę zamówię :)

45 minut temu, FeX napisał:

Tylko teraz powstaje pytanie, czy po prostu lubisz takie nieco basowe i przytłumione granie z nieco wycofaną górą... Jeśli nie jesteś w stanie mi powiedzieć jakie słuchawki Ci się nie spodobały, to nie mam żadnego odniesienia, a więc ciężko mi dobrać coś pod Ciebie.

 

Nie wiem, trudno powiedzieć co lubię - wiem jedynie, że RP-HJE125E-K przez wszystkie lata sprostały moje oczekiwania, a pełno modeli się przewinęło w tym soundmagic E10, kiedyś w cenie bodajże 250zł. W telefonie lubię sobie często włączać opcję "Sala Koncertowa", bo emituję brzmienie jakie lubię.

Edytowane przez PatrycjaHotala
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, FeX napisał:

To chociaż podaj mi ustawienie equalizera

Equalizerem bym się nie kierowała, bo tutaj jest dość zagmatwana sytuacja gdyż w telefonie ustawiałam Adapt Sound + do tego prosty Equalizer:

Screenshot_20220115-004054_SoundAlive.thumb.jpg.dbab4a11a105cd28307b5cbf3d23c30a.jpg

W przypadku słuchania z opcją "sala koncertowa" ustawiam equalizer na domyślne ustawienia.

 

 

Natomiast na systemie mam odwrotne ustawienia do tych w telefonie:

xxx.png.a974f0d0cc5d08a3c9054fa5e95da44a.png

 

 

 

Dlatego sytuacja jest zagmatwana i w ogóle bym się tym nie kierowała, po drugie w windowsie mam najstarszy kodek dzwiękowy sprzed 9lat, więc ustawienia są specjalnie pod niego dostosowane (głośność itp.)

Ogólnie bardzo ważna jest dla mnie głośność dzwięku, moje mp3 mają po 98~ db a i tak na telefonie używam 84 głośności. 

Edytowane przez PatrycjaHotala
Link to post
Share on other sites

Ja myślę, że dostałaś tutaj wyczerpujące odpowiedzi. Do tych słuchawek jakie posiadasz nie ma sensu kupować inny układ muzyczny. No chyba, że masz na celowniku inne słuchawki, a jak się upierasz ,ktoś tu zaproponował FiiO, bardzo bezpieczna opcja.

Link to post
Share on other sites

Ja bym po prostu celował w raczej neutralnie strojone słuchawki w takim razie np. KZ ZEX Pro, czy BLON 03, bo takie EDX Pro to już może być dla kogoś zbyt duża V-ka i są dość ostre (ja lubię do elektroniki).

 

graph.png

Link to post
Share on other sites

@Fex No właśnie z ciekawości kupiłam sobie te KZ EDX i raczej się nie zgodzę, IMO nie są lepsze od Panasoniców (zresztą nawet się nie łudziłam, że będzie inaczej po tylu odsłuchach słuchawek z niższej półki.) 

Trudno określić czego im brakuję, tego głębszego dzwieku? nieco więcej basów, mniej sopranów?

 

Ale co prawda nie ma takiej dużej różnicy jak w przypadku innych modeli, które kupowałam w tej cenie. Jedynie co w nich jest najgorsze to ta głośność - to moje pierwsze słuchawki, które tak 'napierdzielają', że wszystko automatycznie co się nie włączy trzeba ściszać do 30-40vol. Oczywiście tak jak pisałam, sama słucham głośno muzyki, bo utwory mam przekonwertowane średnio na 97 DB i też miałam już sporo w swoim życiu zbyt cichych opcji, które mnie irytowały. A Panasoniki grają w sam raz, nie za cicho, nie za głośno - no może mogłyby być te kilka decybeli głośniejsze :) Ale EDX'y?! To jakaś godzilla... Już nie mówie o swoich mp3, bo od razu musiałam ściszać jak leci wszystko na 20-25vol przy obecnych ustawieniach. Ale mając je na uszach wszystko musiałam zerować na minimum, bo uszy pękają, nawet youtube, które zawsze było pozornie ciche.

 

Tak samo widzę, że różnią się konstrukcją ta 'krateczka', czy jak to się tam nazywa z którego wychodzi dzwięk w przypadku EDX ma duże przejścia w postaci dość wielkich dziurek. W przypadku Panasoników nie ma o czymś takim mowy, wszystko jest scalone, dlatego prawdopodobnie to ładnie tłumi i dodaje głębi/basu do dzwięku. Kiedyś jak mi się właśnie ta 'krateczka' przebiła w Panasonikach to właśnie dzwięk był nieco zbliżony do tych EDXów <taki mocno sopranowy>, ale oczywiście bez porównania - tutaj trzeba się wsłuchać, żeby to dostrzec.

 

Więc reasumując dałabym im 7/10 może 7,5/10 gdzie Panasoniki miałyby jakieś 8/10 optymalnego dla mnie dzwięku. Ale przez tą głośność totalnie nie nadają się dla mnie do użytku, zostawię je sobie jako zapasowa opcja w przypadku gdyby coś stało się z ukochanymi HJE125 :D

 

PS. Przeczytałam właśnie opinie tych EDX'ów na x-komie i ktoś ładnie dobrał w słowa to co miałam na myśli na początku posta, tylko brakowało mi fachowego słownictwa, żeby to ująć:

Cytat

"Jak na swoją cenę są naprawdę super. Jeden minus - wysokie tony są trochę zbyt podbite, przez co delikatnie też brakuje basu (co jest... dziwne, ponieważ słuchawki są reklamowane jako "bass heavy") - warto to zbić equalizerem.
I mała przestroga - mają niską impedancję, przez co potrafią szumieć z niektórych źródeł (a nawet dość sporej ilości). Z Lenovo X230 i adapterka USB-Jack od Samsunga szumią, ze zintegrowanej karty w mojej stacjonarce (zwykłe ALC887) już nie. Warto mieć na uwadze."

Właśnie o to mi chodziło, nieco za wysokie tony przez co może się zdawać, że są zbyt niskie basy. W przypadku Panasoników te tony są zrównoważone, dlatego pewnie przez to mają też lepszy bass. 

Tak samo specyfikacja mówi sama za siebie:

Pasmo przenoszenia słuchawek 10 ~ 20000 Hz (EDX) vs 10 ~ 24000 Hz (HJE125)

Czułość słuchawek: 112 dB (EDX) vs 97 dB (HJE125) 

Edytowane przez PatrycjaHotala
Link to post
Share on other sites

@PatrycjaHotala

A ja bym zaproponował pochodzić z kztami 3 dni może tydzień dać im czas. Posłuchaj dłużej mózg się przyzwyczai percepcja się zmieni i po tygodniu wróć do poprzednich... Jak się nie ma wyrobionego ucha to przy krótkich odsłuchach wiele umyka i wygrywają jednak przyzwyczajenia..na początku przygody z audio tak miałem

Link to post
Share on other sites

Jaką wersję kupiłaś? EDX Pro czy zwykła EDX?

Edit: kupiłaś inny model słuchawek niż ten o którym mówiłem.

Tu masz różnice względem Pro, które mają więcej basu i nieco mniej góry. Także tego...

ce7fae527d9a5c7c0d157a8039f6b086.jpg
 

Jeśli masz EDX, to widać, że tam ta góra jest jeszcze bardziej wysunięta, a ilość basu mniejsza. Ja osobiście bym ich nie kupił, bo wiem mniej więcej jak to zagra


Proponuję mimo wszystko dać im trochę czasu i słuchać na nich muzyki. Strojenie HJE jest zgoła inne i mogłaś się do niego przyzwyczaić. Zrób mały eksperyment i słuchaj przez jakiś czas tylko na EDX, nie wiem, dzień dwa i wróć do HJE.

 

Specyfikacja słuchawek nie mówi nic o ich dźwięku, kompletnie nic, szczególnie pasmo przenoszenia. Widzimy, że skuteczność jest wyższa, ale jest to spowodowane tym, że to słuchawki uwaga! przenośne i z natury mobilne. One mają grać ze źródłami o niskiej mocy, jak telefony, odtwarzacze, dongle. Ja moich słuchawek IEM nawet nie myślę podłączać do AIM SC808, mimo, że to świetna karta dźwiękowa, bo ma zbyt dużą moc i gain sygnału i zamula doki przez to. Za to z telefonu grają znacznie lepiej. Popularne do IEMow są dongle audio, które podłączysz do telefonów i PC. Nie mają dużego wzmocnienia, właściwie mocy mają malutko, ale mają niezłego DACa i już wystarczy dla takich wysokoskutecznych doków, żeby bardzo fajnie zagrały. Takie Moondrop Aria uznane za jedne z najlepszych IEM do 100$, mają skuteczność 122dB Koszt fajnego dongla 50-100zł.

Edit: Aria ma jednak impedancję 32Omh.

 

Edit2: Zrobiłem małe porównanie wszystkich moich doków względem HJE125. Podłączane do Mi MIX 2S poprzez dongielek dołączany do telefonu.

Powiem tak, nie rozumiem co w nich (HJE125) jest takiego super, naprawdę... Względem wszystkich moich doków mają mocno podbity midbas, który zamula całość. To jest taki efekt, jakby ktoś subwoofera użył dosłownie. Góra niewyraźna, średnica też schowana, bardzo są przytemperowane i bez detalu. Dosłownie słychać jakby ktoś pozbawił słuchawek pasma powyżej 1-2kHz.

 

Właściwie to znalazłem ich wykres, przynajmniej tak twierdzą osoby, które go zamieściły w sieci. W każdym razie zgrywa się on z tym, co słyszę. Widać te bułę od 20 do 1000Hz i nagły spadek poniżej 10kHz. Nie ma to prawda dobrze zagrać.

 

917c8db9d3c297bc28978.png

 

Słuchając takich słuchawek można się przyzwyczaić do odciętej góry i potem, jak dostaniemy takie w których cała reszta pasma nagle odżywa to jest lekki mindfuck. Oczywiście porównanie HJE125 vs EDX (zwykłe! nie PRO) to jak porównanie wody i ognia, bo jedne zmulone fest, a drugie fest ostre, ale po środku tego możemy znaleźć masę słuchawek, które już wskazywałem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.01.2022 o 07:00, bleck55 napisał:

A ja bym zaproponował pochodzić z kztami 3 dni może tydzień dać im czas. Posłuchaj dłużej mózg się przyzwyczai percepcja się zmieni i po tygodniu wróć do poprzednich... Jak się nie ma wyrobionego ucha to przy krótkich odsłuchach wiele umyka i wygrywają jednak przyzwyczajenia..na początku przygody z audio tak miałem

Może i tak, ale nie oczekiwała bym na jakieś spektakularnej zmiany, po za tym nawet jakby coś się zmieniło to wciąż problemem jest ich głośność. 112Db to jednak trochę za dużo :(

W dniu 26.01.2022 o 09:26, FeX napisał:

kupiłaś inny model słuchawek niż ten o którym mówiłem.

Faktycznie, coś mi się pomyliło i myślałem, że pisałeś o zwykłej wersji. 

 

W dniu 26.01.2022 o 09:26, FeX napisał:

Zrób mały eksperyment i słuchaj przez jakiś czas tylko na EDX, nie wiem, dzień dwa i wróć do HJE.

Ale jest sens, skoro to nie są te w wersji Pro? Zapewne zmieni mi się wtedy nieco percepcja odsłuchu, ale przecież wciąż będą miały za dużą górę i za mało basów. Po za tym cały czas dochodzi wcześniej wspomniana głośność...

 

Jak bym chciała coś jeszcze przetestować do powiedzmy najlepiej 100zł max 200, bo drożej się boje, że kupie i nie będę usatysfakcjonowana byś był w stanie coś polecić?

Moondrop Aria odpadają, KZ EDXy PRO również przez zbyt dużą głośność.

 

Przynajmniej już wiemy czego mniej więcej szukam, czyli nieco basowe i przytłumione granie z nieco wycofaną górą. Bo wierzę, że na pewno jest coś lepszego od moim obecnych, tylko można byłoby wydać fortunę, żeby wśród takiej ilości słuchawek znaleść te jedyne, optymalne (a tak jak pisałam już z tych budżetówek miałam kilkanaście modeli.) 

Ja gdybym wiedziała, że coś będzie grać 10/10 to nawet mogła bym zapłacić kilka tysięcy, bo jestem muzoholiczką, tylko gdyby to było takie łatwe... 

 

Edytowane przez PatrycjaHotala
Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc właśnie testuję dokanałowe słuchawki w takim budżecie. Jeszcze tylko czekam na polecane często Blon 03 i można powiedzieć będę miał ogarnięte najciekawsze modele. Póki co najbliżej tego czego oczekujesz znajdują się Tripowin Mele. Przyjemnie przygaszona góra, która łagodzi większość ostrych dźwięków i sprawia, że są zwyczajnie łagodne i nie męczą w żaden sposób. Do tego są dość dociążone na basie. Jedyny problem jaki z nimi jest to kwestia kondensacji pary wodnej w ich odbudowie... Sa metalowe i szybka zmiana temperatur im nie służy. Trzeba wymienić fabryczne filtry, bo nie przepuszczają wilgoci i zbiera się wewnątrz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.02.2022 o 17:34, FeX napisał:

Ogólnie rzecz biorąc właśnie testuję dokanałowe słuchawki w takim budżecie. Jeszcze tylko czekam na polecane często Blon 03 i można powiedzieć będę miał ogarnięte najciekawsze modele.

I jak tam, masz jakieś wyniki swoich testów? Bo jak tak to z chęcią posłucham jakie są wyniki, tym bardziej, że tak jak pisałam wcześniej cały czas szukam czegoś do 200zł, licząc, że znajdę coś lepszego od mitycznych HJE :P

 

W dniu 20.02.2022 o 17:34, FeX napisał:

Tripowin Mele.

Jeżeli chodzi o te: https://allegro.pl/oferta/sluchawki-dokanalowe-tripowin-x-hbb-mele-11536444344 to niestety trochę za drogie, prawie 300zł. 

Link to post
Share on other sites

@PatrycjaHotala

Kupując na allegro od tego typa dajesz mu zarobić na pośrednictwie. Tu masz oficjalny sklep https://www.linsoul.com/collections/headphones-iems/products/tripowin-x-hbb-mele?_pos=4&_fid=f173e8b87&_ss=c&variant=40865280327835

Sam szukam podobnie strojonych słuchawek i ciężko znaleźć te dobrze grające. Większość słuchawek dokanałowych polecanych w cenie poniżej 200zł jest raczej strojona dość agresywnie. Tam właśnie góra i wyższa średnica może już zacząć przeszkadzać. Ostatnio bardziej przekonuję się do nieco mniej agresywnego grania, bardziej wygładzonego, muzykalnego i ciepłego, właśnie to oferuje Mele. Nic tam nie przeszkadza, górę mają stonowaną, a w porównaniu do np. EDX to jest w przepaść w przyjemności słuchania na korzyść Mele.

 

Miałaś/masz KZ EDX, wersję zwykłą, one są ostre w dźwięku, co z resztą zauważyłaś, mają sporo sopranu. Mele stoją po innej stronie barykady wręcz, bas i średnica są wypełnione, góra stonowana przez co są dociążone i przyjemnie ocieplone. Są znacznie bliżej tego charakteru znanego Ci z HJE niż wspomniane EDX.

 

Blon 03 to znów taki bardzo udany kompromis uśrednienia pomiędzy CCA CRA i Mele. Nie są tak ciepłe i muzykalne jak Mele, ale za to bardziej detaliczne i nie są ostre. Na wykresie co całkiem fajnie widać. CCA CRA potrafią w niektórych nagraniach być już delikatnie nieprzyjemne jeśli ktoś lubi bardziej ciepłą charakterystykę, ale nadal CCA CRA są znacznie mniej agresywne niż EDX.

 

graph (8).png

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

@FeX Wybacz, że po takim czasie odpisuję, ale totalnie zapomniałam nazwę tego forum i dopiero teraz udało mi się odnależć ten temat :D

W dniu 26.03.2022 o 20:01, FeX napisał:

Kupując na allegro od tego typa dajesz mu zarobić na pośrednictwie. Tu masz oficjalny sklep

Może i tak, ale na Allegro jak mi coś nie przypasuję to niby zawszę mogę zwrócić, a 200zł to już nie 40, żebym sobie mogła pozwolić na ewentualny brak satysfakcji. 

W dniu 26.03.2022 o 20:01, FeX napisał:

Ostatnio bardziej przekonuję się do nieco mniej agresywnego grania, bardziej wygładzonego, muzykalnego i ciepłego, właśnie to oferuje Mele.

Pewnie tak, tylko one będą wciąż trochę za głośne 109dB, czyli prawie tyle samo co EDX. Szukam czegoś najlepiej od 97dB do 105max.

 

W dniu 26.03.2022 o 20:01, FeX napisał:

Miałaś/masz KZ EDX, wersję zwykłą, one są ostre w dźwięku, co z resztą zauważyłaś, mają sporo sopranu. Mele stoją po innej stronie barykady wręcz, bas i średnica są wypełnione, góra stonowana przez co są dociążone i przyjemnie ocieplone. Są znacznie bliżej tego charakteru znanego Ci z HJE niż wspomniane EDX.

No dokładnie, to pytanie, czy znajdzie się jakiś model do 200zł, który będzie miał mniej dB i właśnie podobny charakter brzmienia jak HJE i Mele? Tak samo, czemu wszystkie te modele, które ostatnio podałeś mają takie same nauszniki, czyli zawijane kable na uszy. Moim zdaniem średnio to wygodne, te HJE są znacznie wygodniejsze. 

W dniu 26.03.2022 o 20:01, FeX napisał:

Blon 03 to znów taki bardzo udany kompromis uśrednienia pomiędzy CCA CRA i Mele. Nie są tak ciepłe i muzykalne jak Mele, ale za to bardziej detaliczne i nie są ostre

Te niby mają 102dB, tylko znów ta dziwna konstrukcja nauszników zawijania na uszy i tak samo problem, że nikt nie sprzedaje ich na Allegro. A tak jak pisałam trochę się boje płacić 200zł z góry nie mogąc ostatecznie tego zwrócić ;/

 

Edytowane przez PatrycjaHotala
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, PatrycjaHotala napisał:

@FeX 

Może i tak, ale na Allegro jak mi coś nie przypasuję to niby zawszę mogę zwrócić, a 200zł to już nie 40, żebym sobie mogła pozwolić na ewentualny brak satysfakcji. 

 

Słuchawek dokanalowych nie zwrócisz na allegro. Względy higieny. Tak więc zwrot 14 dni nie wchodzi w grę. Możliwe że taka możliwość jest na Amazonie(nie wiem czy na polskim). Kiedyś na niemieckim Amazonie zamawiałem mee audio pinnacle p1 i po 3 dniach zwróciłem i ku mojemu zaskoczeniu przyjęli zwrot. Tyle że bezpośrednim sprzedawcą był sam amazon a nie jakiś sklep na ich platformie.

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.06.2022 o 09:50, FeX napisał:

@PatrycjaHotala
I co ZSN zbyt ostre? emoji16.png

Niestety tak : <

 

@FeX Chociaż też już nie pamiętam, bo to było 2 miesiące temu i za długo ich nie nosiłam. Ale jedno muszę przyznać, że jak zaczęłam słuchać tych KZ EDX to faktycznie tendencja słuchu mi się trochę zmieniła... W sensie, że jak założyłam spowrotem moje Panasoniki to odsłuch był trochę dziwny, miałam wrażenie, że dzwięk jest znowu zbyt bardzo przytłumiony, a nigdy tego nie zauważałam. 

Więc wydaje mi się, że konsensusem optymalnych słuchawek jest coś pomiędzy Panasonicami, a KZ EDX, bo te EDXY tak jak pisałeś mają zbyt wysoką górę i są dla mnie zbyt ostre, natomiast Panasoniki wydają mi się być trochę takim ich antonimem, czyli może aż za dużo tego basu, przytłumenia? - dlatego wydaje mi się, że najlepsza opcja to coś pomiędzy. 

 

Coś byś poradził? :)

 

Na Allegro ktoś dodał BL-03:

https://allegro.pl/oferta/blon-bl-03-rewelacyjne-karbonowa-membrana-9600715231?fromVariant=9600707809

PS. I taka ciekawostka przez ten czas jeszcze kupowałam FIIO E10K OLYMPUS 2  i co jest dziwne, że nie doznałam żadnej różnicy w odsłuchu po za tym, że dzwięk był głośniejszy.

Nie wiem, czy to kwestia budżetowych słuchawek, albo tego że mam dobry kodek na płycie (ALC 1220) w każdym razie nie widziałam żadnej większej różnicy.

Różnica była jedynie kiedy wyłączałam moje optymalne ustawienia equalizera, które wrzucałam już wyżej, ale tak bez zmian.

Link to post
Share on other sites

To tak z grubsza na wykresie porównanie zwykłych EDX i Blon 03 oraz MELE. Różnice spore na korzyść oczywiście dwóch ostatnich. Takie granie będzie bardziej zbliżone do Panasów, ale nadal będzie dużo bardziej detaliczne niż Panasy potrafią.

8362452_graph(4).thumb.png.c09d30db242bc2fc676e51d41f1b5712.png

 

Na razie nie miałem okazji słuchać czegoś strojonego bardziej bezpiecznie niż MELE. One są mocno muzykalne, góra ścięta, więc nie da się, że będzie zbyt ostro. Mi z kolei w nich tej góry właśnie trochę brakuje w niektórych gatunkach.

 

Póki co nie udało mi się złapać słuchawek o takim bezpiecznym strojeniu w niskim budżecie, które zagrają dobrze poza tymi dwoma. Ewentualnie KZ ESX, które do mnie idą i jeszcze nie miałem okazji posłuchać, a strojenie bardzo podobne do Blonów.

 

274722420_graph(5).thumb.png.8d9a7dd573168d66e89c9ae0ea10bfd7.png

 

 

 

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

 

2 godziny temu, FeX napisał:

Blon 03 oraz MELE. Różnice spore na korzyść oczywiście dwóch ostatnich

To czym właściwie się różnią Blony 03 od MELE? Bo to, że mają bardziej ściętą górę od EDX to już wiem, a tak między nimi jest jakaś większa różnica? Bo chyba namówiłam się na te Blony 03, wydają się być bezpiecznym wyborem. Po weekendzie chyba je zamówię i dam znać jak wrażenia z testów :)

 

2 godziny temu, FeX napisał:

KZ ESX, które do mnie idą i jeszcze nie miałem okazji posłuchać, a strojenie bardzo podobne do Blonów.

To daj znać póżniej jak testy tych KZ ESX.  I tak BTW, ile Ty masz już tych słuchawek, bo kiedy nie napiszesz to coś zamawiasz :D

A co jak Ci nie przypasują? Bo domyślam się, że stamtąd skąd zamawiasz nie ma możliwości zwrotów.

PS. I co sądzisz o tej sytuacji z tym DACIEM, jak to możliwe że w sprzęcie za 300zł nie widziałam żadnej różnicy? Kwestia słuchawek budżetowych, czy co?

Link to post
Share on other sites

MELE można powiedzieć są bliżej Panasow, bo mają tę górę mocniej wyciętą. Grają ciepło i basowo, ale nie są w tym przesadzone, jak HJE. Blony są jaśniejsze, ale tej góry jest tyle, że nie jest ostra i nie przeszkadza. Ciężko to opisać komuś kto ma raczej małe pojęcie o słuchawkach i tym całym audiofilskim słownictwie No, ale jak inaczej opisać charakter słuchawek? No trzeba wymyślać różne cuda.

Przeważnie kupuję, gdy dorwę fajną cenę z jakimś rabatem itd. Zawsze zakładam, że słuchawki zostaną ze mną i będę je przeważnie sprzedawał jako używane, więc liczę się ze stratą. Czasem ciekawość jest silniejsza i nie stanowi to problemu.

Łącznie mam pewnie z 20 par różnych słuchawek. Nawet nie wiem nie liczyłem. Nauszne, douszne, dokanałowe, TWSy, cały przekrój.

ALC1220 jest bardzo dobry jak na kodek i ma całkiem niezłego DACa. Słuchawki dokanałowe są mało wymagające prądowo, więc zyskasz głównie na lepszym przetworniku C/A. Między tym FiiO, a ALC1220 wcale może nie być znaczących różnic pod tym względem. Jak zauważyłaś głównie głośność wzrosła, bo to właśnie zadanie wzmacniacza, dorzucić mocy, gdy nasze źródło niedomaga prądowo.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...