Skocz do zawartości

Packard Bell zawiesza się


Recommended Posts

Witam wszystkich, znajomy dał mi swojego laptopa ponieważ mu się nie włącza albo jak się uruchamia to się zawiesza. Na początku okazało się że serwis komputerowy dobrał mu za słabą ładowarkę, w wyniku czego ładowarka się grzała i przy wtyczce do kontaktu się stopiła. Kupiłem nową, odpowiednią do laptopa zgodnie z naklejką na spodzie laptopa. I takie pytanie z mojej strony czy za słaby zasilacz mógł uszkodzić płytę główną? Objawy są takie że laptop chodzi bo słychać, ale dopiero po kilku razach uruchomienia pojawia się obraz, i zawiesza się na logo Windowsa po czym gaśnie ekran ale laptop chodzi. Na zewnętrzym monitorze bez zmian. Raz jak udało się uruchomić pojawił się błąd BSOD ale nie zdążyłem spisać numeru błędu. Ze swojej strony podejrzewam uszkodzoną płytę główną. Pacjent Packard Bell LJ65

 

EDIT

Po kilkudziesięciu próbach laptop się uruchomił. 

Edytowane przez zingo49
Link to post
Share on other sites
15 minut temu, wodego napisał:

Jeśli przedtem się resetował z powodu słabego zasilacza, to mogły powstać błędy CRC na dysku (jeśli to HDD) po nagłym zaniku napięcia.

 

 

Nie tyle że się resetuje tylko się zawiesza. Teraz kiedy udało mi się uruchomić skanuje na bad sektory programem HD Tune, i w zakładce Health mam błąd (C4) Reallocated Event Count. Z tego co przeczytałem powinienem wyzerować dysk. Czy to może mieć wpływ na te zawieszanie się laptopa? Bo odkąd się uruchomił to chodzi już 2 godzinki i żadnej zawiechy. Menadżer zadań pokazuje zuzycie dysku 100% i lekkie przycinki w działaniu są ale dosłownie sekundowe.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Masz liczne operacje realokacji na dysku twardym co świadczy o tym, że dysk się powoli kończy. Zrób kopie danych póki możesz i kup nowy. 

 

Tak myślałem właśnie, kopii nie muszę robić bo jest czysty system. Pytanie tylko takie czy to mogło powodować to że laptop się nie uruchamiał? 

Link to post
Share on other sites
43 minuty temu, BlackCoffe napisał:

A proszę bardzo :)

 

Zauważyłem również że laptop gdy nie jest podłączony pod ładowarkę to nie chce wystartować, a na ładowarce podłączonej nie ma problemu. Ale jak się uruchomi na ładowarce i odłączę to działa niby normalnie. To przez ten dysk czy coś jeszcze może dolegać? Dodam że próbowałem uruchomić bez dysku i ta sama sytuacja. Bez ładowarki się zawiesił na samym początku a na podłączonej ładowarce wystartował do momentu błędu o braku dysku. 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, BlackCoffe napisał:

To raczej efekt tych problemów od za słabego zasilacza i tego stopienia. 

 

A coś byś podejrzewał? Bo sprawa o tyle dziwna że teraz bez podłączonej ładowarki normalnie się uruchomił, już sam nie wiem co mam o tym sprzęcie myśleć. 

Link to post
Share on other sites

Spytaj się znajomego jak wyglądała historia z baterią. Skoro zasilacz był za słaby, to nie dawał rady prądowo równocześnie ładować laptopa i go uruchamiać. Następowały spadki napięcia i stąd te problemy. Może bateria była niedoładowana? Nie wiem jakie testy wykonałeś.

 

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, wodego napisał:

Spytaj się znajomego jak wyglądała historia z baterią. Skoro zasilacz był za słaby, to nie dawał rady prądowo równocześnie ładować laptopa i go uruchamiać. Następowały spadki napięcia i stąd te problemy. Może bateria była niedoładowana? Nie wiem jakie testy wykonałeś.

 

 

Bateria została wymieniona na nową wraz z tym zasilaczem za słabym. 

Link to post
Share on other sites

Serwis baterię wymieniał? Zasilacz dobrał nieprawidłowo, bo "nowy" zasilacz być może akurat był na warsztacie w pojemniku na części zamienne. Bateria tak samo była "nowa" z laptopa, którego nie dało się kiedyś naprawić. Takie mogą być teorie, jak serwis nie potrafi dobrać prawidłowego zasilacza.

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, ponawiam pytanie. Kupiłem nowy dysk, zainstalowałem system i wszystko szło gładko. Kiedy instalacja się skończyla i laptop się zrestartował zaczęły się problemy. Albo zawiesza się na początku na logo Packard Bell (logo w połowie wtedy ucięte), albo uruchomi się normalnie i zawiesi się na ładowaniu systemu, albo system się uruchomi i zawiesi się po chwili. Macie jakieś pomysły co może być nie tak? Ja podejrzewam jakiś problem z odczytem danych z dysku. Dysk jest sprawny bo sprawdziłem. Laptop ma dodatkową kieszeń na drugi dysk ale przełożenie nie pomogło. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...