Skocz do zawartości

Wiedźmin czy Wiedźmin 2


Recommended Posts

Siema niektórzy mówią co a inni mówią HALO ?! Tak samo jest z witcherem . Jak dla mnie 1 jest lepsza

1. Bo masz style np.: grupowy

2.Spoko Dialogi np .: No a teraz mam o dwa zęby mniej.

 

A 2 nie lubię bo

1.Nasz bohater się nie goli xD ^^ ;P

2.1 słaby stwrek cię deda a grupę bez niczego jedziesz

 

Jest 1 + w Witcher 2

WIĘCEJ EROTYKI

Edytowane przez adi889
Link to post
Share on other sites

A ja uważam, iż obie części są świetne.

Moim zdaniem nie można porównywać tych 2 tytułów, bo oba zostały zaprojektowane w zupełnie inny sposób i w obu odsłonach postawiono na odmienne sposoby rozgrywki.

Link to post
Share on other sites

Obie części są świetne i maja zarówno swoje plusy jak i minusy. Przykładowo, jedynka w porównaniu do dwójki miała "gorszą" grafikę za to sama gra była dłuższa. Dwójka odwrotnie "lepsza" grafika przełożyła się na krótszą grę. Jednak obie części mają jedną wspólną rzecz możliwość podejowania wyborów, które w późniejszym czasie przynoszą odpowiedni skutek. :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Wiedźmin 1 jest absolutnie pecetowy, bez konsolowych udziwnień, wszystko prosto, jasno i wygodnie. Wiedźmin 2 z jego udziwnieniami jest niewygodny (m.in. rozpoczęcie dialogu, wybór znaków, użycie mikstur itp.) ale ogółem też jest fajny. Natomiast to, który jest lepszy jest dość oczywiste. Ano pierwsza część. W2 daje pseudoswobodę, niby można wchodzić do domków bez żmudnego ładowania i tak z nich wychodzić, ale... jak już jesteś na otwartej przestrzeni to przez parę chwastów nie przejdziesz (tzn. krzaki) - gdzie w W1 owe krzaki jako teren niedostępny były na mapce zaznaczone, tak w W2 mamy wszystko gites.... dopiero jak podejdziesz to się okazuje, że przejścia nie ma. W2 jest niewątpliwie ładna, fabularnie nawiązuje bardziej do W1 niż powieści A. S. ale po prawdzie to wolałbym mechanikę z jedynki, nawet gdyby to było kosztem grafiki.

Link to post
Share on other sites

Ja jednak uważam że w 2 są lepsze dialogi , bardziej średniowieczne , realistyczne ,

 

Też tak twierdzę. Ponadto jedynka zaczęła mnie pod koniec mocno nużyć. Skończyłem dla zasady. Dwójka zaraz po zakończeniu wywołała u mnie chęć ponownego przejścia. Dlatego wyżej oceniam część drugą.

Oczywiście jak pisaliście wcześniej, jedynka ma sporo zalet, których brak dwójce, ale ogólny bilans u mnie wychodzi na korzyść części drugiej.

Link to post
Share on other sites

Ja obie gry uwilebiam, pierwszą część przeszedłem ze 4 razy, drugą przechodzę trzeci raz teraz. W1 mnie urzekł klimatem, dialogami no grafą bo miałem okazję grąc od początku na full detalach co potęgowało efekt. Klimat się wylewał z monitora. Druga część jest równie dobra, ale jak dla mnie zbyt krótka,trzyma poziom jak najbardziej, ale pozostaje pewny niedosyt. Jakby brakuje 1 aktu... Dialogi fajne, ale jakoś ich mało i nie wbijają w ziemię jak poprzednio, lokacje malutkie i mało pobocznych questów, zleceń na potworki. Graficznie gra jak dla mnie pierwsza liga światowa, na ultra detalach wygląda nieziemsko. Troche dziwnie poziom trudności ustawiony, łatwy zbyt prosty, a normalny zbyt trudny na początku gry. Ogólnie moge powiedzeć , że W2 to 9/10 jak dla mnie całościowo, a W1 podobnie.

Link to post
Share on other sites

Pierwsza część Wiedzmina bardziej mi się podobała. Druga część jest dobra, ale pierwsza o niebo lepsza. Może po prostu miałem zbyt wielkie wymagania co do Wiedzmina 2 po przejściu pierwszej części.

Edytowane przez Fineasz
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Wg mnie trzeba zagrac i miec obie czesci bo to Polskie ;):) 1 czesc jest dobra i ma klimat a 2 czesci rownie niczego nie brakuje a dochodzi erotyka ;) i jestem nie mile zaskoczony..jednak polak potrafi :) gram obecnie w 2 i mnie wciagnela juz ^^:D:)

 

 

 

pozdro ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...