Skocz do zawartości

GTX 970 Gigabyte Windforce. Furmark w porządku z grami gorzej.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Cześć podkręciłem swoją 970-kę i aktualnie mam takie taktowania jak na zdjęciu. W furmarku wygląda dobrze nie widzę żadnych plam itd ale w takim call of duty warzone występują juz na ekranie czarne plamy której się rozlewają. Zmniejszyć core czy memory?
Pozdrawiam

 

Edit: Po zwiększeniu memory na 350z 260 wyskakują czarne plamki/ przebłyski w Furmarku. Zmniejszyłem na 260 memory znowu i jest póki co stabilnie. Kręcić core wyżej a memory zostawić w spokoju? Core na 140mhz. 

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites

Jaki masz dokładnie model tej 970-tki? zacznij tak jak Ci napisał żbiku od wymiany pasty, żeby 970 rozwinęł skrzydła najlepiej zrobić mod biosu, fabrycznie ma nistkie TDP,  jakiś czas temu przerabiałem to u Siebie, nie mniej takie coś  to już robisz to na własną odpowiedzialność. :D U siebie doszedłem do ok. 1533Mhz z pamięciami już nie pamiętam, ale nie kręciłem ich do odciny.

Link to post
Share on other sites

Problem w tym ze pastę wymieniłem na Pactum od SilentiumPC lecz termopadów nie wymieniałem. Wiem procek do wymiany. Czekam na I7 3770 :3. Ale chciałem se dać trochę oc karty.

kręcę core do 200mhz i wszystko działa ale dam memory na 300 i już karta się wysypuje nawet z obniżonym już core…

Jestem tez lekko zdziwiony takich temperatur po OC skoro wymieniłem pastę i wyczyściłem kartę :/. Bez OC w Furmarku ma 68-70 stopni.

EDIT: 185 core 260mhz test 30 min furmarku stałe 85 stopni i jest stabilnie

Bez tytułu.png

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, kubox02x napisał:

Bez OC w Furmarku ma 68-70 stopni.

No to coś dużo, fabrycznie te karty miały ok. 62st na rdzeniu:

https://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,3941-15.html

https://www.nikktech.com/main/articles/pc-hardware/graphics-cards/5419-gigabyte-geforce-gtx-970-windforce-3x-oc-4gb-graphics-card-review?start=11

Chyba że masz obudowę typu piekarnik, to by się zgadzało. Pactum to też nie jest zbyt dobra pasta, mogłeś też jej dać za mało albo za dużo.

48 minut temu, kubox02x napisał:

wszystko działa ale dam memory na 300 i już karta się wysypuje nawet z obniżonym już core…

Termopady pewnie wyschły i vram się przegrzewa. Niektóre modele 970 (msi gaming) mają kostki pamięci zamontowane dwustronnie i te od góry nie są w żaden sposób chłodzone. Dopiero dołożenie radiatorków pozwoliło mi na jakiekolwiek OC pamięci. W Windforce widzę że jest to samo po obrazkach z google, możesz wstawić gdzieś zdjęcie góry karty.

Link to post
Share on other sites

No tylko tą paste miałem pod ręka :D. Termopady do wymiany na pewno bedą. Jest to wersja windforce Gigabyte bez wesji G1. Obudowę mam IBOX Wizzard 3. No i jest dość ciasno :). 
wrzucam fotę jak to wyglada od środka ta obudowa 

https://zapodaj.net/511e0dd73de99.jpg.html

wentylator z tylu i 3 na froncie

Edytowane przez kubox02x
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tak jak myślałem, na górze karty masz przylutowane 4 kostki vram bez jakiegokolwiek chłodzenia. Radiatorki się nie zmieszczą bo jak sam zauważyłeś jest ciasno. IMO zostaw pamięć na stock i kręć tylko rdzeniem.

5 godzin temu, kubox02x napisał:

wentylator z tylu i 3 na froncie

One mają ładnie wyglądać i się świecić, a nie dobrze dmuchać. Jak ustawisz na max obroty to może temperatury coś spadną ale cicho nie będzie. Zaproponowałbym wymianę ale ze szkłem na froncie i tak nie będzie szału.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...