Skocz do zawartości

[MULTI] METRO - seria


Metro Exodus  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Hahaha... to się uśmiałem... Twój HD6850 ma się nijak do mojego GTXa a gram w 1680x1050 SSAAxOFF 16AF Jakość Najwyższa/Tesselacja Najwyższa i nie spada poniżej 36-38 / średnio 45-48 / max koło 90 nawet więc gdzie FULLHD. Ale proszę Cię na HD6850 to sobie możesz na normalnych pograć z wyłączoną tesselacją i może będzie te 40fps ;) W tej chwili nie ma karty na której byś pograł z SSAA włączonym ze stabilnym framerate.

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Drogie dziecko ja nie gram z włączonym SSAA  :)

 

Było pytanie:

 

Była odpowiedź:

 

 

 

Morał tej bajki jest krótki, i nie którym znany. henus7 czytać nie umie ;)

Wracaj do gimbazy uczyć się polskiego synek.

Powodzenia raport poleciał...  nie będę tolerował czegoś takiego... bo ja Cię nie obrażam. I tak sobie mów do kolegów bo może poziomem intelektualnym niewiele się różnicie ale brak kultury widać musi być... ;) Ja czytać potrafię... mówiłem o Tobie kolego "kapucynek". Ja też nie gram z SSAA. Ale HD6850 i FullHD + Tesselacja Wysoka powodzenia... A SSAA to się uczepiłem tego że napisałeś że spokojnie z SSAA.

"yup :) a nawet prawdopodobnie z SSAA :)"

 

 

Ja tam mam 1920x1080/Normal/x16/brak SSAA/High Teselacja bez spadków poniżej 40fps i żyje ;)

Nie wymądrzam się jak niektóre dzieci (@henus7) z gimbazy, że mam więcej fpsów od kogoś bo gra jest zrobiona pod moją kartę graficzną i to widać na dzień-dobry było nawet przed patchem (nVidia sobie zrobiła reklamę). Jeżeli ktoś nie spełnia wymagań PEGI (@henus7) nie powinien w to grać. 

Szczerze mówiąc u mnie różnica fps w przypadku teselacji NORMAL a HIGH to góra 1/2fps. Ale jak już very high to łooo... sypie się ponad 10fps <.

 

No i też żeby się chwalić o wynikach, trzeba zainwestować w monitor 1920x1080 a nie HD+ jak niektórzy (@henus7). Potem można mówić o swoich wynikach i się wychwalać. :)

 

Takie teksty sobie możesz sypać do kolegów o ile sobie pozwolą już mówiłem. Pokazujesz wszystkim swój poziom kultury i ogółem inteligencję. HD+ ? Co Ty w ogóle mówisz ? :rotfl: :rotfl: :rotfl::o  Mam monitor z 1920x1200 16:10 w drugim PC i nie jest mi to do szczęścia potrzebne. Bo przy tak małych monitorach nie ma różnic między 1680x1050 a 1920x1080 widocznych by było się o to zabijać. Zagęszczenie pikseli jest po prostu ogromne żeby było coś widać więc jak nie masz o czymś pojęcia to proszę przestań udawać jakiegoś Guru... bo patrzysz na innych i wyzywasz ale nie na siebie. Aha i sory ale nie masz prawa mi narzucać czym i kiedy się mogę chwalić... bo jak ktoś chce porównywać do dostosuje się do tej niższej o stopień rozdzielczości.

Ja mam tesselację na normal i jakoś nie widze żeby tesselacja na bardzo wysoka robiła jakąś różnicę.

Lepiej dać tesselacje na normal i anty aliasing niż tesselacje na fulla bez aa.

Co mi po tesselacji bez aa jak wszystko i tak będzie miało zęby jak pirania.

Nawet bez tesselacji z aa lepiej to wygląda niż z tesselacją bez aa.

 

Z tego co czytałem SSAA 0,5 nic nie daje tylko obraz rozmazuje to prawda?

SSAA x0,5 skaluje Ci rozdzielczość o 50% w dół (zamiast 1920x1080 robi Ci się rozdziałka o połowę mniejsza, dlatego jest rozmazane i chodzi elegancko)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Hensu przepraszam ale nie będę z tobą dyskutował :)
Mam taką zasadę, nie zwracam uwagi na margines społeczny.

 

I tak sobie to tłumacz, tak tak ;)
To co napisałeś to desperacka próba obrony resztek honoru, po tym jak dałeś totalnego ciała. Nie doczytałeś o czym ktoś mówi, zrobiłeś wiochę (sieczkę) i tyle.

_________________________________________________________

Wracając do tematu. Nic w sterownikach nagrzebane nie mam, wszystko zarządzane przez apliakcję :/

 

Przy ustawieniach very high / VH teselacja mam 20-25fps z nagrywaniem, zaraz powinienem wrzucic filmik z YT jak tylko sie wrzuci (1,4gb).

 

Mam też parę screenów, także zaraz postaram się je wrzucić, na ekranie mam widoczny OSD z Afterburnera ;)

Link to post
Share on other sites

Siemka:)

 

moje ustawienia

 

http://s6.ifotos.pl/mini/MetroLL20_nrnsxqq.jpg

 

http://s4.ifotos.pl/mini/MetroLL20_nrnsnpe.jpg

 

nie mam dużo klatek na gtx580 ale nie mam też drpów i jest płynnie a sama gra wyśmienita :banan:

 

oto mój filmik ocencie :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=m_c4X_iheCU

 

:banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan: :banan:

Edytowane przez mistrz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hensu przepraszam ale nie będę z tobą dyskutował :)

Mam taką zasadę, nie zwracam uwagi na margines społeczny.

 

I tak sobie to tłumacz, tak tak ;)

To co napisałeś to desperacka próba obrony resztek honoru, po tym jak dałeś totalnego ciała. Nie doczytałeś o czym ktoś mówi, zrobiłeś wiochę (sieczkę) i tyle.

_________________________________________________________

 

Wracając do tematu. Nic w sterownikach nagrzebane nie mam, wszystko zarządzane przez apliakcję :/

 

Przy ustawieniach very high / VH teselacja mam 20-25fps z nagrywaniem, zaraz powinienem wrzucic filmik z YT jak tylko sie wrzuci (1,4gb).

 

Mam też parę screenów, także zaraz postaram się je wrzucić, na ekranie mam widoczny OSD z Afterburnera ;)

Ty masz coś z głową ? Tak sobie możesz mówić o kolegach lub kimś bliskim bo ja sobie nie pozwolę na to. Jest wszystko uzasadnione... a oprócz tego skoro nie potrafisz tego przyjąć normalnie to znaczy że jesteś zapyziałym i skończonym ignorantem i chyba niedorozwojem. Nie potrafisz na poziomie wymieniać postów to nie pisz w ogóle... Bo wcześniej nigdzie Cię nie obraziłem a tak robią niestety tylko dzieciaki. Nie wiesz kto jest po drugiej stronie a raport poleciał...

Link to post
Share on other sites

hensu się zbulwersował ^^ Typowe, z wiekiem przejdzie. Też tak kiedyś miałem. :)

Właśnie zaraz nagram równoległy film na ustawieniach Normal + teselacja Normal (reszta taka sama). Dla porównania. Ten sam odcinek. :)
Podejrzewam ze gdybym kupił wtedy mobo i drugiego 6870 od kolegi do CF... to bym mógł spokojnie grać na VH + VH TES, przy 20fps jest grywalne a gdyby dało mi to około 10-15fps to bez problemowo ;)

 

Przy okazji nagrywam pełno ramkowo (1920x1080, a nie 1/2). Także trzeba będzie wziąć korektę na samo nagrywanie. Problemem u mnie jest niestety 3GB Ram (32bit OS).

Link to post
Share on other sites

To jak ktos ustawił by 800x600 (chyba się nawet nie da) to z SSAA 0.5 miałby 400x300 hahah.

ale skoro SSAA 0.5 obniża rozdzielczośc to jak to ma niby wygładzić krawędzie jak im mniejsza rozdziałka

tym więcej zębów ??

 

Up masz ustawienia jak Henus możecie sobie porównac ile GTX580, mniemam nie podkręcony jest szybszy od GTX470 wymaxowanego jak się da, myśle że jakieś 15% będzie różnicy.

Link to post
Share on other sites

hensu się zbulwersował ^^ Typowe, z wiekiem przejdzie. Też tak kiedyś miałem. :)

 

Właśnie zaraz nagram równoległy film na ustawieniach Normal + teselacja Normal (reszta taka sama). Dla porównania. Ten sam odcinek. :)

Podejrzewam ze gdybym kupił wtedy mobo i drugiego 6870 od kolegi do CF... to bym mógł spokojnie grać na VH + VH TES, przy 20fps jest grywalne a gdyby dało mi to około 10-15fps to bez problemowo ;)

 

Przy okazji nagrywam pełno ramkowo (1920x1080, a nie 1/2). Także trzeba będzie wziąć korektę na samo nagrywanie. Problemem u mnie jest niestety 3GB Ram (32bit OS).

Żebyś się nie zdziwił :) I drażni mnie tylko Twoja ignorancja i brak kultury i szacunku. Jak nie wiesz kto kim jest to uważaj na słowa... i ile ma lat... tym bardziej. Oceniać sobie możesz a w ... byłeś i G... widziałeś. Baw się dobrze, ja sobie poczekam spokojnie..

Link to post
Share on other sites

To jak ktos ustawił by 800x600 (chyba się nawet nie da) to z SSAA 0.5 miałby 400x300 hahah.

ale skoro SSAA 0.5 obniża rozdzielczośc to jak to ma niby wygładzić krawędzie jak im mniejsza rozdziałka

tym więcej zębów ??

 

Up masz ustawienia jak Henus możecie sobie porównac ile GTX580, mniemam nie podkręcony jest szybszy od GTX470 wymaxowanego jak się da, myśle że jakieś 15% będzie różnicy.

GTX470 @ 850 > Stock GTX480 o ~ 20%

GTX470 @ 850 < GTX580 Stock < GTX480 @ ~880-900 ~ 20% (jeśli chodzi o 470tke) i jakieś 10-15% max jeśli o 580.

GTX470 @ 850 < GTX480 @ 880-900 < GTX580 po OC nawet +50-100MHz

Link to post
Share on other sites

Tego miska po prostu trzeba zastrzelić :P
Strzelasz, strzelasz aż ucieknie. I potem nie dobijaj go, zabij te kundelki co go atakują (Good ending).

henus nie interesuje mnie kim jesteś ;) Możesz być i papieżem.

Edytowane przez Kapucynek
Link to post
Share on other sites

To do ilu ci sie nagrzewa w metro  ten GTX470, napięcie masz chyba na max ustawione co daje suwak w afterburnerze

Napięcie 1.050V przy 850MHz max 65 stopni przy 50% wentyli (około 1300-1450RPM) :) 70C max przy minimum tj. 800-1000RPM :P i przy max 1800-2000RPM max. 60C :)

 

Suwak mi pozwala na 1.212V max :) Ale zdejmowałem blokadę na napięciu :)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

fu*k :( Z Tinypic znikły mi fotki i mam tylko dwie gdzie widać niewiele i to jeszcze telefonem robione :/  Chamówa...! Grr... ale ja to chłodzenie wyrwałem za 75zł od znajomego który handluje sprzętem i za 380zł referenta Palita 470 :)



http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_gelid_rev_2_icy_vision_gtx_470_nvidia&strona=2

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Fajne jak będę miał kase to sobie takie kupie i też jakiegoś referenta a najlepiej kartę bez chłodzenia bo wyjdzie jeszcze taniej.

 

Ale to Metro ma Bump Mapping aż mi gały wyszły jak wyszedłem na dwór, beton, mech, rdza wszystko ma swoją mapę i każda jest inna, a nie jak w starych grach wszystko miało taki sam bump mapping i czy to sciana czy to drzewo wygladało tak samo.

 

Ci ludzie robili też stalkera, może nie ukradli silnika na pendrive ale w głowach i napisali podobny.

Widac podobieństawa do stalkera czyste niebo i zew prypeci, stalkery też miały bump mapping i paralaxe.

Np.kafelki wyglądąją praktycznie tak samo albo textura podłoża w bazie jest identyczna.

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

https://www.cooling.pl/gelid-icy-vision-rev-2,produkt,553974.html?from_category=103_96

 

 

AMD:
HD 7850, 7870
HD 6850, 6870, 6950, 6970
HD 5830, 5850, 5870
HD 4850, 4870, 4890

Nvidia:
GTX Titan
GTX 680
Quadro 4000
GTX 580
GTX 550TI, GTX 560TI, GTX 570, GTX 580
GTX 460, GTX465, GTX470, GTX480
GTS250, GTX260, 275, 280, 285, GTS450
9800GT, 9800GTX

 

Wracając do tematu, ile zjada wam V-ramu na Very High 1920x1080?

Link to post
Share on other sites

U mnie w 1680x1050 (bez SSAA all MAX) 1000-1150MB VRAM w zależności od lokacji. Także nie wiem jak u innych. Więc w FHD może to być nawet 300MB więcej... ale to wróżenie z fusów.

Edytowane przez .daft
cytowanie
Link to post
Share on other sites

Fajne jak będę miał kase to sobie takie kupie i też jakiegoś referenta a najlepiej kartę bez chłodzenia bo wyjdzie jeszcze taniej.

 

Ale to Metro ma Bump Mapping aż mi gały wyszły jak wyszedłem na dwór, beton, mech, rdza wszystko ma swoją mapę i każda jest inna, a nie jak w starych grach wszystko miało taki sam bump mapping i czy to sciana czy to drzewo wygladało tak samo.

 

Ci ludzie robili też stalkera, może nie ukradli silnika na pendrive ale w głowach i napisali podobny.

Widac podobieństawa do stalkera czyste niebo i zew prypeci, stalkery też miały bump mapping i paralaxe.

Np.kafelki wyglądąją praktycznie tak samo albo textura podłoża w bazie jest identyczna.

Co do chłodzenia? Warto. Ale najlepiej używkę za grosze byle kompletną :) Jak dla mnie jest to najlepsze chłodzenie pod względem wydajność/cena jeśli chodzi o nówkę.

Link to post
Share on other sites

lawl ja bez samego SSAA na Very high / Very high teselacja mam użycie 680mb, hmmm

 

Zaraz wrzuce filmiki na yt tylko w pinnacle dodam poczatek ;)

Beda dwa runy tego samego miejsca (pierwsze lepsze)

 

Normal + Normal tes vs Very high + Very high tes

Link to post
Share on other sites

Wow prawie cały ram z karty ci znada jak włączysz aa to zabraknie ramu i będą spadki animacji.

Jak włączę SSAAx2 to mam średnio 20-25fps... przy SSAAx4 mam już 10-15 (przy x4 zaczyna wcinać 1260-1265MB) :rotfl:^^  Także wolę dać na OFF i się cieszyć grą :) A nie mam zamiaru dla 2-3 gier zmieniać GPU bo nie ma sensu... wolę coś obniżyć i mieć spoko rozrywkę. Tak samo Crysis 3 - wiadome na V.High nie pogram ale wszystko wysokie + Textury B.Wysokie + Woda B.Wysoka z SMAAx2... i powyżej 40-45fps się trzyma :)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...