Skocz do zawartości

[MULTI] METRO - seria


Metro Exodus  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

Ja zainstalowałem. W stosunku do wersji 314.07 w benchmarku:

Resolution: 1920 x 1200; DirectX: DirectX 11; Quality: Very High; Texture filtering: AF 16X; Advanced PhysX: Enabled; Tesselation: Normal; Motion Blur: Low; SSAA: OFF;

314.07

  • Average Framerate: 28.67
  • Max. Framerate: 87.02
  • Min. Framerate: 8.72

320.18

  • Average Framerate: 30.67
  • Max. Framerate: 87.63
  • Min. Framerate: 7.12

Sprawdzone w grze w katakumbach w miejscu gdzie miałem 50 mam 54 i w drugim miejscu miałem 42 mam 45 więc jakiś progres jest.

Link to post
Share on other sites

Trochę już wsiąknąłem w nowe metro i gra gniecie klimatem, bardzo podoba mi się że można przejść ją al'a Sam Fisher (nie mówię o bitwach z mutantami), irytowało mnie to maksymalnie w pierwszej częśći że byłem wyczajany w niemal każdej sytuacji i nie pomgało nic innego jak wjazd z przysłowiowym minigunem rozkręconym na maxa, tu można się przedzierać cicho i klimatycznie :), i akcje typu "jadę sobie drezyną, looknę sobie co jest tam na poboczu, a to jakieś zrujniowane pomieszczenie z po pękanym sufitem, przedziera się słońce, na maskę kapią kropelki deszczu no po prostu poezja . Grafika momentami powoduje opad szczeny, przydało by się jedynie trochę teselacji na murach gdzie nie gdzie. Na 2x gtx 670 chodzi świenie ale też potrafi czasem chrupnąć. Bankowo przejdę drugi raz jak już ukończę. Tymczasem schodzę spowrotem pod ziemię

Link to post
Share on other sites

a mi się sejwy poszły bujać pod koniec gry, nie wiem, wczytałem i NPC wisieli, nie dalo sie ich zabić, ani sprowokować do działania, stali jak wryci w ziemie, i nic, ponowne wczytanie to samo, nic nie dało przeinstalowanie gry, sejwy do śmieci, a tak się wkurzyłem, że już nie chce od nowa przechodzić

Link to post
Share on other sites

A ja mam do was pytanie co daje filtrowanie tekstur? Do wyboru 4x lub 16x? Widzicie w tym jakąś różnicę?



Ok pytanie niewazne, znalazlem odpowiedz w wikipedii :) 

Ale to czego nie moge znalezc to roznice w teselacji - normalna, wysoka, najwyższa. Widzicie w tym jakąś różnicę??

Link to post
Share on other sites

http://img836.imageshack.us/img836/3617/metroll2013052520475863.png

 

Ten screen z tym karabinem przypomina mi crysisa bo tam jest prawie taki sam albo identyczny.

To warto zakupić ten tytuł czy raczej klapa ? Nie grałem w jedynkę a chciałbym pograć w dwójkę jak będę kupował to tylko na xa więc czy warto zakupić jak jest z fabułą itp ?

Link to post
Share on other sites

Wejdź na gryonline http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=16617

I zobacz jakie gra ma opinie, co ludzie pod nią piszą. Gra miażdży jednym słowem. Zaczynam dopiero w nią grać, ale dawno nie widziałem gry z takimi opiniami.

 

A co do teselacji to jest na benchmarku pokazana, ale tylko jak działa. Czyli włączona/wyłączona. A nie do końca wiem co daje ustawienie jej na normalną, wysoką, najwyższą. Odkrył ktoś?



PS grałem w Crysisa 2 ale nie przypominam sobie by był tam ak47 O.o 

Zarówno w dwójce jak i trójce wydaje mi się, że jednak karabiny są nieco inne http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=255948

No i klimat też nie ten sam



Lub powiedzcie na jakich Wy gracie ustawieniach teselacji? 

Edytowane przez toba94
Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje że obraz jest bardziej płynny mimo że ma mniej klatek ograniczone odświeżaniem monitora, i karta mniej obciążona.

Edytowane przez kosmita
Link to post
Share on other sites

Lepiej z v-sync rzadziej gra zacina.

 

Na xbx jest physX ale tylko softowy.

 

Ja też nie widzę różnicy w tesselacji normal, high, v-high ale jakaś tam musi być.

Na pewno modele różnią się złożonością siatek 3d ale po nałożeniu textury i tak tego nie woidać.

Bez tesselacji jest mała różnica niż z tesselacją normal oczywiście jak się ma włączony anty aliasing.

Ja grałem na AAA + FXAA + Tesselacja Normal i głowy ludzików były praktycznie okrągłe.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na jakich ustawieniach xonara gracie by mieć najwięcej przyjemności oraz efektów?

Właśnie skończyłem pierwszą część i ustawienie dolbyheadphones zamawiających efektów plus GX nie dawało.

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Link to post
Share on other sites

Crysis 3 - Metro LL

Twarze postaci: moim zdaniem bardziej naturalne są Crysis. Animacja postaci chyba też.

Efekty fizycze: po włączeniu fizikasa w Metro fajnie dodatki typu dynamiczna mgła, scena na pociągu itp wyglądają. Plus dla Metro.

Efekty wodne: woda w obu grach jest fajnie zrobiona ale w Crysis jest lepiej oddana mechanika płynów po strzale w wodę. Plus dla Crysis.

Efekty świetlne: tutaj zdecydowanie wygrywa Metro. Poziom zaawansowania podejrzewam, że jest podobny ale efekty w metrze powodują niejednokrotnie opad szczęki. Klimat który tworzy gra świateł i cienia w tunelach jest nie do przebicia. Jak zobaczyłem M2033 to poczułem się jak w momencie kiedy pierwszy raz zobaczyłem Unreala na 3Dfxie.

Dodał bym do tego jeszcze muzykę i dźwięki. W Crysis jest to taki bardziej umilacz czasu. W Metro muzyka dodaje naprawdę dużo klimatu, idealnie pasującego do nastroju panującego w grze. Wiele też się w niej gra na słuch. System pozycjonowania dźwięku sprawdza się w 100 procentach.

Dodając do tego wszystkiego ilość funduszy jaką mieli ludzie z Crytech a ludzie tworzący Metro to naprawdę jestem pod wrażeniem tego co zrobili.

Link to post
Share on other sites

W Metrze występuje masa  bluru i innych filtrów , które zacierają braki w grafice a nawet powodują fajny, kinowy efekt. O ile Cry Engine 3 wg mnie jest dużo potężniejszy i bardziej zaawansowany ( no może oprócz pewnych elementów fizyki, efekty Physx w tej grze to rzeczywiście fajna sprawa) od A4 Engine to twórcy Metro stworzyli grę z lepszym pomysłem i ładniejszymi lokacjami ;)

Link to post
Share on other sites

Jak by w crysis 3 dało się normalnie pograć to też był by dobry, ja nie umiem grać ze spadkami animacji ciągle mnie zabijają ledwo zmęczyłem crysisa, w metro tak nie ma elegancko się celuje i strzela, czasem jakieś spadki są ale nie takie jak w crysis 3, że jak w padniesz w "anomalie" to spadnie do 30 i nie da się z tego wyplątać i czasem wejdzie na chwile 60 żeby zaraz było 30 i się gra jak by się jechało samochodem z dziewczyną która się uczy jeździć i jej fura "junda", yoyoyo, nie znośna jest taka gra tak samo jak jeżdżenie z taka osobą po placu,aż się niedobrze robi:P

Edytowane przez Skitles
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...