Skocz do zawartości

[MULTI] METRO - seria


Metro Exodus  

6 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
      0
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść
      0


Recommended Posts

a do phenoma a co :D A tak poważnie po co mam pchać się w i5 lub i7 zmieniać platformę gdy wszystko działa wyśmienicie. dobra i5 doda mi może góra 5-7 klatek do większości gier  

 

PS swoją drogą sporo hejterów się tu znalazło, żałujecie że nie kupiliście? jak się karta wysypie trudno trzeba będzie kupić inną w pełni świadomie ją zakupiłem

Link to post
Share on other sites

a do phenoma a co :D A tak poważnie po co mam pchać się w i5 lub i7 zmieniać platformę gdy wszystko działa wyśmienicie. dobra i5 doda mi może góra 5-7 klatek do większości gier 

Ile klatek?

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/radek/bioshock/wykresy/bioshock_cpun_kruki_1920.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gierka wymiata!!! :D Nie moge sie od niej oderwac, ale pora isc spac :P Na moim sprzecie nieraz mam spadki do 26fpsow, tak to 35-60 ;) Pozdro, polecam giereczke oczywiscie, graficznie powala na nogi no i ta zarypista fabula!

Link to post
Share on other sites

Tiaa... tylko że GTX650Ti jest słabszy od 470tki :menda:  Ale GTX680 do Phenoma to hmm... przynajmniej połowa potencjału karty się marnuje... O ile nie więcej... I strata wydajności przez narzut sterowników na CPU który przy tym potworze jest ogromny..

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Bzdury gadacie i tyle może u mnie też karta nie wykożystana?

jak by procek nie dawal rady to obciążenie powinno byc non stop 100% jak to mam przy moim 2 kompie x2 5200+  + HD6850 tam grafika ma 15% a procek 100%

Link to post
Share on other sites

Gra ma nieziemski klimat. Dla mnie sporo lepszy od 2033. Jest bardziej dla ludzi a nie tylko miłośników prozy.

Na 670 i 2700@4800 można pograć. Cudów nie ma, ale rekompensuje to gameplay. Dla mnie jeden z lepszych

single player tego roku. Co potrafi grafika widać w wbudowanym benchmarku.

Link to post
Share on other sites

nie denerwujcie mnie.... gra jest słaba , bezndziejna i nudna, klimatu zero...do tego kompletnie niegrywalna i niekompatybilna z moim 7870...

nie ma siły nie kupie jej przez najbliższy miesiąc ...niech poprawią wszystkie błędy...

DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ DAM RADĘ...

 

do tego teściowa przyjechała na tydzień...

PROSZĘ TRZYMAJCIE KCIUKI !!!

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a do phenoma a co :D A tak poważnie po co mam pchać się w i5 lub i7 zmieniać platformę gdy wszystko działa wyśmienicie. dobra i5 doda mi może góra 5-7 klatek do większości gier

Wiesz co, akurat w tej sprawie mogę się wypowiedzieć, mam doświadczenie z podobnymi wyczynami. O ile masz racje że ludzie są tutaj z deczka chamowaci o tyle powiem Ci, że nie jest prawdą pisanie, iż po zmianie na lepszy procesor miał byś tylko 5-7 fps więcej. 

 

Rok temu przez pierwszy miesiąc posiadania 680GTX miałem jeszcze core 2 quad 9550. Choć w gry naprawde dało się grać i mogłem sobie ustawić 1080p w każdej grze, to jednak po przejściu na 3570@4.5 GHz aż oniemiałem, w takich grach jak GTA4 czy crysis 1 róznica była TOTALNA. Wcześniej w crysis 1 dość często fps oscylował w granicach 40 (z regóły 50 a min 30), po zmianie proca miałem już 70-90 i min 50. Nawet niektóre demka technologiczne, co to powinny przecież nie wykorzystywać procesora pokazały dramatyczne polepszenie wydajności, heaven benchmark to chyba z 2x taki wynik miałem (może to też kwestia PCI express w wersji 3 które to mam teraz na płycie głównej ?). Co do samego 3d marka, wcześniej miałem chyba niecałe 6800p, po zmianie procesora mam teraz 10020p, te wymagajace sceny graficzne pokazywały już znacznie większą ilość fps, mimo iż można pomyśleć że przecież procesor nie miał w nich nic do roboty.

 

Ogólnie co do i5 to w crysis 3 są już momenty gdzie nie wyrabia (ta scena w drugiej planszy, gdzie jest pole trawy), a co dopiero ten Twój. Ja się nie śmieje z Twojego wyboru kupna tej karty do takiego procesora, ale jak będziesz miał kase to bierz i5/i7 w ciemno, "warto" to mało powiedziane.

 

A co do 680GTX to jest to najszybsza karta garficzna jaką miałem kiedykolwiek. Rzadna wcześniejsza nie pozwalała mi na tak komfortowe granie w 1080p, rok temu jak zobaczyłem wynik 82fps przy 1080p w benchmarku crysis 1 to oniemiałem, w zasadzie z lupą szukać gry, w której po wyłączeniu MSAA nie miał bym 60FPS (FXAA wystarcza mi w zupełności). Najbardziej wymagające gry śmigają bez problemów. Np tomb raider (nawet z tressfx) ma u mnie 57.4 fps we wbudowanym benchmarku, a crysis 3, co to ludzie narzekają na wymagania chodzi w 50/65fps w 1080p, po ustawieniu kilku opcji na samo high można już uzyskać w zasadzie 60fps przez 99% czasu gry. Także ja nie prędko zmienie tą kartę, myślę że dopiero 980GTX mnie skusi :). Jedynie metro last light po ustawieniu SSAAx4 idzie mi w 23-30 fps, ta opcja oznacza jednak że gram w tak naprawdę 4K, więc nie mam tu pretensji do karty graficznej :), z tą opcją nawet 3x 680GTX nie da sobie rady.jeśli ktoś chce stałe 60fps

Edytowane przez kapral.hicks
Link to post
Share on other sites

a moim skromnym zdaniem rynek się tak nakręca, gierka spokojnie by poszła na słabszym sprzęcie, ale nie optymalizują zupełnie a wręcz czasem na siłe coś dodają żeby rynek się kręcił,. kup grafe nową po pół roku bo już nie starcza, a jakoś na konsole się da to wszystko upchać że śmiga płynnie...

Link to post
Share on other sites

Nie wiem... ja mam założenie, że kartę zmieniam mniej więcej co 3 lata (resztę podzespołów znacznie rzadziej bo tu da się wycelować "przyszłościowo") i nie spotkałem się z sytuacją w której musiałbym cierpieć i mieć problemy. Zawsze można za te 3-4 lata dołożyć kolejne GPU. Nikt nie mówi, że gry to tanie hobby :) A wiadomo, że wyjdą 2-3 sterowniki i ta gra będzie śmigać zarówno na nv jak i na ati



To trochę tak, jakby twierdzić, że mogliby wsadzać do wszystkich samochodów silniki przynajmniej 200 konne i palące mało bo przecież... no właśnie, bo mogliby i wszystkim byłoby lepiej bo mogliby jeździć szybciej. :)

 

Każdemu chodzi o kasę i mnie w ogóle polityka firm produkujących układy GPU nie dziwi. Mogłoby być znacznie gorzej.

Edytowane przez Mephic
Link to post
Share on other sites

TO jest demo?

http://metro-last-light-demo.blogspot.com/

jak to ściagnąc bez podawania jakiegoś numeru telefonu

 

"Pewnie nie, skoro mam z tego inż. + mgr w najlepszej technicznej wyższej uczelni w Polsce"

która to ? może też przez przypadek ją skończyłem :P

Kiedyś się wyleczyłem z uzywania tekstu najlepsza/najlepszy bo wszystko zależy od układu odniesienia.

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

wracając do gry, to już pograłem i wg mnie jest kapitalna, szkoda tylko że nawet jeżeli zjadę z detali, bo mi nie zależy na ultra, to mam okropne dropy fps, jadąc w pierwszej misjii windą miałem w pewnym momencie 11 klatek na mediumach, czekam na patch, stery, i idę kupić bo dla mnie to ważna premiera:)



czytałem metro 2033, 2034, piter i inne książki z uniwersum, i szczerze powiedziawszy czekałem na tą grę chyba na jako jedyną, tak bardzo:) modlę się żeby to naprawiono i żeby się zanurzyc w końcu w tą grę



aha i dla użytkowników radeuszy, troche pomaga usunięcie lub wgranie starszej wersjii physix, 5 fps w przód, niewiele ale zawsze:)

Link to post
Share on other sites

 

http://abload.de/img/metroll_2013_05_15_19tup5w.jpg

http://abload.de/img/metroll_2013_05_15_19m8rck.jpg

 

 

Na guru 3d goście śmieszne screeny zamieszczają z tej gry. Jak widać crysis 3 miał teselowane ropuchy, metro ma za to teselowane cycki :D

 

DO SPOILERÓW Z TAKIMI RZECZAMI! Biafra

Edytowane przez Biafra1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Budżet Last Light był mniejszy od pieniędzy wydawanych przez konkurencję na przerywniki filmowe. Wynosił około dziesięć procent z tego, co otrzymują najwięksi rywale tego tytułu.

 

Jeśli 4A otrzymaliby bardziej konkurencyjne fundusze i lepsze warunki pracy, nie zmarnowaliby ponad roku, by spełnić chore wymagania THQ, pracując nad multiplayerem i trybem współpracy przy niewystarczającej ilości środków, a także nie musieliby męczyć się z przejściem pod skrzydła nowego wydawcy na kilka miesięcy przed zakończeniem prac nad tym projektem.

 

 

Metro: Last Light powstawało w iście spartańskich warunkach. Jak powiedział, konsolowe dev-kity i PC-ty z najwyższej półki były dosłownie "szmuglowane" do Ukrainy, ze względu na strach przed skorumpowanymi przedstawicielami prawa

 

 

http://www.ps3site.pl/metro-last-light-powstawalo-w-spartanskich-warunkach/152724

 

Więc proszę was, nie biadolcie na temat optymalizacji czy płatnego "rangera" a tym bardziej nie obrażajcie się na 4A za swoje dzieło. 

 

Tylko do sklepu po grę a nie w promocji torrent'a. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

wracając do gry, to już pograłem i wg mnie jest kapitalna, szkoda tylko że nawet jeżeli zjadę z detali, bo mi nie zależy na ultra, to mam okropne dropy fps, jadąc w pierwszej misjii windą miałem w pewnym momencie 11 klatek na mediumach, czekam na patch, stery, i idę kupić bo dla mnie to ważna premiera:)

 

czytałem metro 2033, 2034, piter i inne książki z uniwersum, i szczerze powiedziawszy czekałem na tą grę chyba na jako jedyną, tak bardzo:) modlę się żeby to naprawiono i żeby się zanurzyc w końcu w tą grę

 

aha i dla użytkowników radeuszy, troche pomaga usunięcie lub wgranie starszej wersjii physix, 5 fps w przód, niewiele ale zawsze:)

Tylko że Panowie z Radeuszami mają PhysX na CPU i to automatycznie zabija wydajność... ;) To nie wiem co Ci jest że miałeś 11fps gdzieś w windzie... i to na MEDIUM. Chyba że przywaliłem SSAAx2 lub 4 ;)

 

Akurat w tym przypadku teselecja jest niezbędna :). Grał ktoś na GTX480? Są jakieś przycinki?

Ja gram na GTX470 wykręconym jak w sygnie... czyli dużo szybszy niż Stockowy 480 :) Wszystko max , SSAA OFF , tesselacja max 1680x1050 - nie było mniej jak 38-40 (+ PhysX włączony)

Edytowane przez henus7
Link to post
Share on other sites

Tylko że Panowie z Radeuszami mają PhysX na CPU i to automatycznie zabija wydajność... ;) To nie wiem co Ci jest że miałeś 11fps gdzieś w windzie... i to na MEDIUM. Chyba że przywaliłem SSAAx2 lub 4 ;)

 

Ja gram na GTX470 wykręconym jak w sygnie... czyli dużo szybszy niż Stockowy 480 :) Wszystko max , SSAA OFF , tesselacja max 1680x1050 - nie było mniej jak 38-40 (+ PhysX włączony)

systemowo odinstalować physix, czyli nie miałem odpalonego w grze, ale samo odinstalowanie tego sterownika z kompa pomaga, bo niekedy est wymagane mieć zainstalowane nawet przy kartach AMD w niektórych grach

 

ja nie włączam tej opcji podczas grania ale chodzi o samo usunięcie physix-a z kompa i to daje nie wiem czemu z 5 fps do przodu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...