Skocz do zawartości

Rower ze wspomaganiem elektrycznym


Recommended Posts

Długo się broniłem, ale przyszedł czas na wymianę mojego wysłużonego jednośladu który to osiągnął już chyba pełnoletniość.

Zastanawiam się nad zakupem takiego ze wspomaganiem elektrycznym, w oko wpadł mi ten model z Decathlonu:

 

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-trekkingowy-riverside-500-e/_/R-p-169143?mc=8608513&c=Szary

 

Ma ktoś z was może coś podobnego? interesują mnie opinie na jego temat.  Przeznaczenie to 70% trasy asfaltowe/utwardzone i 30% las/ścieżki.

Nie liczę na to że rower pojedzie za mnie bo nie takie jest jego przeznaczenie ale z takim wspomaganiem mógłbym pozwolić sobie na dłuższe trasy.

 

A może w tej kwocie coś innego niż Decathlon?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, FeX napisał:

chcesz kupić ten, który za Ciebie pojedzie? :->

Akurat ten sam za mnie nie pojedzie, tam jest do 42Nm a przeważnie i tak się na 1-2 biegu jeździ, planuje po prostu robić częste trasy a żeby były ciekawe to 30-40km trzeba zrobić, jest trochę podjazdów do tego w jakimś sensownym czasie.

Przejadę taką trasę i normalnym rowerem ale umówmy się - nie codziennie.  Poza tym @FeX  nie psuj dziecku marzeń. :P:D

 

Link to post
Share on other sites

Jaja sobie z człowieka robicie a chłop w potrzebie. Chce mieć po prostu środek transportu i rozrywki bez bycia mokrym jak świnka po przyjechaniu do roboty... :-)

Tak na serio o ile używki odpadają to może "polskie" marki jak Kross? Hybrid 1 w teorii jest coś dostępny. Ewentualnie Unibike Rapid ale raz że drogie (ze 7,5-8 trzeba dać) a dwa że to jak Yeti... Chyba lepiej znaleźć jakiego znajomego co się bardziej zna i używane przeszukać?

Edytowane przez Barszczu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Barszczu napisał:

Chce mieć po prostu środek transportu i rozrywki bez bycia mokrym jak świnka po przyjechaniu do roboty... :-)

Śmiechem żartem, ale dokładnie tak.

Jeszcze kilka lat temu w do poprzedniej pracy jeździłem codziennie 8km w jedną stronę rowerem, ale tam mogłem sobie pozwolić na nieco mniej schludny wygląd, a w razie potrzeby były też prysznice na dziale produkcyjnym, tutaj już tak nie koniecznie. :D a też mam te 8km i parę podjazdów po drodze.

 

Ten model  który podlinkowałem w kolorze który mi się podoba i moim rozmiarze został jeden, z tego co pisałem na czacie to mogę zamówić go do mojego sklepu przejechać się i dopiero podjąć decyzję i chyba tak zrobię.

Update: Miałem wczoraj możliwość się przejechać tym modelem z Decathlonu, leży mi zacnie. Na pierwszym biegu praktycznie nie czuć, że cokolwiek wspomaga pedałowanie, z resztą tak go opisują (rekompensacja większej wagi roweru). Na drugim wspomaganie już czuć szczególnie jeśli mowa o ruszaniu z miejsca. Bieg trzeci to już ewidentny kop, niby tylko 42 Nm ale ma się wrażenie jakby siła wkładana w pedałowanie była co najmniej podwojona, aczkolwiek jazda przestaje być naturalna. 

Moim zdaniem drugi bieg to takie optimum, a trójka to nie wiem - jakieś naprawdę strome podjazdy. Wiec klamka zapadała mam go mieć jutro do odbioru. :D

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...