Skocz do zawartości

intel i7-11700k czy AMD Ryzen 5700g


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chcę złożyć komputer do pracy na lata (kompa zmieniam średnio co 6-8 lat.  Potrzebuję czegoś wydajnego, pozwalającego na odpalenie wielu programów naraz i nie wieszającego się przy tym.  Ważne też żeby komputer szybko wstawał i reagował bezzwłocznie. Obecnie jestem zmuszona pracować na lapku z i5-4200H (Lenovo Y70 touch) i to jest masakra,  stary domowy na zabytkowym już i7-860 pracuje szybciej niż to "cudo".

Oczywiście poza tym standardowe wykorzystanie - jakieś filmy, spotkania online, gry typu Sims, czy settlersy, no i oczywiście internet (używam często kilku programów jednocześnie a na każdym kilkanaście stron).

Z tego co widzę to obecnie karty graficzne to jakiś kosmos, więc myślę o procku z grafiką. Co myślicie i7-11700k lub ryzenie 5700g, wydaje mi się że grafika na moje potrzeby powinnna być wystarczająca. Czy jest możliwość przy tych prockach użycie dwóch monitorów? Bardzo by mi to ułatwiło pracę.

Jak z wydajnością tych procesorów? Który będzie dla mnie lepszy? A może polecacie coś innego?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Ryzen ma sporo mocniejszą grafikę , więc jeśli wchodzi w grę jakiekolwiek granie , brał bym ten procesor .  Jeśli chodzi o inne zastosowania będą obydwa działały podobnie z Twojej perspektywy . Chyba , że ze stoperem ktoś będzie szukał różnic . 

 

I7 860 to dalej dobry procesor do mniej wymagających zastosowań . Jeszcze niedawno używałem podobnego . Wystarczy dać mu porządny dysk i wszystko działa elegancko . 

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...