Skocz do zawartości

OLED do grania i oglądania filmów


Recommended Posts

Witam jestem posiadaczem CX 55" jako monitor i po odpowiednim ustawieniu i skalibrowaniu jest kosmos z odległości 2m ,120hz robi swoje szczególnie w grach.

Nieskończony kontrast i idealna czerń :)

Jakbyś się zdecydował na CX to tu są moje ustawienia obrazu w trybie gier,pokój średnio zaciemniony.do filmów radzę używać upłynniacza Cinema Clear z tym że upłynniacz nie działa w trybie HDMI ULTRA HD DEEP COLOUR.

 

Oświetlenie OLED-80

Kontrast-85

Jasność-65

Ostrość-10

Kolor-50

Odcień-0

Sterowanie zaawansowane: Kontrast Dynamiczny-Wył,

Super rozdzielczość-Wył

Gamma kolorów-Auto

Gamma-BT.1886

Balans Bieli-Ciepła2

Metoda-2Punkty

Punkt Wysoki

Czerwony,Zielony,Niebieski-0

Opcje obrazu: Redukcja szumów-Auto

Redukcja szumów MPEG-Auto

Płynna gradacja-Wysoka,

Poziom czerni-Niski.

Regulacja jasności w celu ochrony oczu-Wył.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.08.2021 o 19:15, Mezemir napisał:

LG OLED55CX3

Jeśli nie możesz wybrać z tego roku, bierz ten.

 

W dniu 6.08.2021 o 22:40, MarcinKomputerowiec napisał:

Jakbyś się zdecydował na CX to tu są moje ustawienia obrazu w trybie gier

 

A jak Ty masz ustawioną Redukcję szumów na AUTO, jak w trybie GRA te opcje są nieaktywne i wyłączone? :co: Dodatkowo Poziom czerni powinien być na Wysoki. Przynajmniej pod PC i RTX 30xx. Nie wiem, jak pod innymi kartami, bo się nie interesowałem tym. Tak samo pod konsole są inne ustawienia. 

Link to post
Share on other sites

Właśnie raz mogę operować tymi opcjami raz nie to pewnie wina oprogramowania,co do poziomu czerni przy ustawieniu wysokim czerń robi się szara jak by gamma była podkręcona i obraz wygląda nienaturalnie.

Te ustawienia mam pod PC i z tego co wiem to są bliskie profesjonalnej kalibracji,fachowiec od kalibracji mnie to powiedział.

Link to post
Share on other sites

Dziwne. Ja mam cały czas to wyszarzone.

Czerń ma właśnie być ustawiona na Wysoki. Też miałem ten problem z burą czernią. 

Poczytaj tutaj - tylko jak u siebie ustawiałem wg tych opisów, to już 3 razy chyba firmware się zmieniło i sterowniki z 5 razy :D Może muszę coś zweryfikować. Wiem, że po ustawieniu czerni na Auto i Niski otrzymywało się efekt zmiażdżonej czerni w grach. Wszystko zależy od ustawień RGB. Na razie mam u siebie na Wysoki i nie narzekam. Tapeta, która była wcześniej czarna, zrobiła się bura. Ale dowolne menu w czarnym kolorze już było idealnie czarne. Popatrz, potestuj. 

 

 

 

2 godziny temu, MarcinKomputerowiec napisał:

fachowiec od kalibracji mnie to powiedział

Ja znam tych fachowców :D

Link to post
Share on other sites

No sory ale czerń ma być czarna a nie bura więc piszesz głupoty,w moim przypadku ustawienie czerni na wysoki wprowadza taki pasztet w obrazie że nie mogę się na to patrzeć,po za tym ludzie którzy mają ten sam tv są zadowoleni z moich ustawień a profesjonalna kalibracja kosztuje.

 

Takich głupot dawno nie słyszałem używasz ustawień z internetu widząc i wiedząc że czerń na którą parzysz ma być czarna a jest szara robisz z siebie pośmiewisko.

Edytowane przez Gość
Link to post
Share on other sites

Mistrzu...mnie to wisi i powiewa, kto Ci ustawiał i podpowiadał ustawienia. Fachowiec Janek, czy specjalista Zenek. A Ty, jak ze zrozumieniem czytać nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz.

Napisałem Ci sprawdź, potestuj? Napisałem. Napisałem, że to co NIBY było czarne, zrobiło się BURE, a faktyczny CZARNY - jest CZARNY?

Widzisz różnicę panie specjalisto od czarnego koloru, czy tylko obrażać potrafisz? Pośmiać to ja mogę się z Ciebie za dyletanckie podejście do tematu. Bo przecież FACHOWIEC Ci tak powiedział :) No comment. 

I dodatkowo poczytaj sobie o crush black. I nie wracaj tutaj bez zagłębienia się w temat, bo dopiero zrobisz z siebie pośmiewisko panie KOMPUTEROWIEC 8-)

Edytowane przez marko22
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie muszę ci nic wypisywać wystarczy że czarny kolor tapety po ustawieniu czerni na wysoki robi się jak to napisałeś "bury" i wypisujesz głupoty że tak powinno być ustawione a ja kalibrowałem swój ekran pod zdjęcia które sam robiłem jak i filmy horrory i tak mam ustawioną czerń,a czytać ze zrozumieniem to ty się naucz bo nic nie pisałem że mi fachowiec ustawiał cokolwiek.

Po za tym wejdź do pokoju bez okien i zgaś światło wtedy zobaczysz co to jest prawdziwy czarny potem zrób zdjęcie i pod nie ustaw poziom czerni na pewno nie będzie "bura" jak to napisałeś i się ośmieszyłeś po raz kolejny już prościej tobie tego nie wytłumaczę.

 

Na ustawieniach które sam robiłem widać najwięcej szczegółów w ciemnościach filmu annabelle creation.

Podaj twoje ustawienia a zrobię na nich zdjęcie z tego filmu do porównania z moimi wtedy zobaczysz jak fajnie ustawienie czerni na wysoki rujnuje film.

Link to post
Share on other sites

Wiesz co......ani Cię nie obrażałem, ani nie wyśmiewałem, ani nie wytykałem paluchem. A Ty robisz to po raz kolejny. Masz problem ze sobą, czy po prostu jak to się mówi - wyżej sr.....niż tyłek masz? Ja umiem czytać ze zrozumieniem. Do Ciebie jednak nic nie dociera, bo walisz swoją rację na stół i moja jest mojsza i najmojsza.

Ok. Bez gaszenia świateł i zabawy w duchy - prosty przykład zdjęcia. Ale można to zrobić na milion sposobów.

 

752387.jpg

 

W moim przypadku:

karta RTX 3090, połączenie HDMI

Głębia kolorów pulpitu - najwyższa (32bity)

Wyjściowa głębia kolorów - 8bpc

Format koloru - RGB

Zakres tonalny - Pełny

 

Ustawienia z TV nie będę podawał, bo przecież masz to samo, a może i lepiej 8-)

Zmniejszone mam z oryginału oświetlenie oled  do 60 i kontrast na 85. Nie pamiętam, jak jest oryginalnie, i nie chce mi się przestawiać teraz tego. Czerń dałem na AUTO z WYSOKI (zero różnicy). Wiadomo, dlaczego.

 

1 - Redukcja szumów - wył.

2 - Szumy MPEG - wył.

3 - Gradacja - wył.

4 - Czerń - AUTO

5 - Jasność dla ochrony oczu - wył. TruMotion - wył.

6 - Prawdziwe kino - wył.

 

Wszystkie te opcje, oprócz 4 i 5 są nieaktywne w trybie obrazu GRA.

I teraz powiedz mi Szanowny Panie - czy mając ustawienie czerni na NISKI widzisz końcówkę loga Asusa z lewej strony tę szarą? A co widzisz po ustawieniu na AUTO albo WYSOKI?

 

I najprostszy test - ile kwadratów widzisz przy ustawieniu czerni na NISKI i WYSOKI albo AUTO?

 

http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php#blacktest.png

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, marko22 napisał:

1 - Redukcja szumów - wył.

2 - Szumy MPEG - wył.

3 - Gradacja - wył.

4 - Czerń - AUTO

5 - Jasność dla ochrony oczu - wył. TruMotion - wył.

6 - Prawdziwe kino - wył.

 

Ja mam tak samo poza opcją nr4 gdzie mam na LOW czy "niski" jak tam masz.

Zobacz sobie to ustawienie w różnych grach przy różnym oświetleniu. Ja miałem na AUTO ale potem zauważyłem, że w jasnych kolorowych grach typu Crash, o wiele lepiej wygląda na LOW.

Link to post
Share on other sites

@effendi3GO...to jest subiektywne odczucie. Ustawienie na NISKI przy sygnale RGB sprawia, że owszem, czerń jest jakby bogatsza, ale uciekają szczegóły.....popatrz sobie różne testy na YT, obrazy, na forach niektórzy piszą, że większość po prostu tego nie zauważa. Fakt - ustawienie na WYSOKI daje trochę wyprany obraz, ale i tak wszystko jest kwestią odpowiednich ustawień. Każdy telewizor jest inny, tak samo jak warunki, w których działa.

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, marko22 napisał:

czerń jest jakby bogatsza

 

 

czerń ? a biel ???

 

41 minut temu, marko22 napisał:

...to jest subiektywne odczucie.

 

 

...którego nabrałem po kilku dobrych setkach godzin oglądania zarówno różnych jak i powtarzających się materiałów w różnych trybach ustawień...

 

p.s.

Wszelkie tryby oszczędzania energii mam zawsze wyłączone.

Edytowane przez effendi3GO
Link to post
Share on other sites
19 godzin temu, marko22 napisał:

Wiesz co......ani Cię nie obrażałem, ani nie wyśmiewałem, ani nie wytykałem paluchem. A Ty robisz to po raz kolejny. Masz problem ze sobą, czy po prostu jak to się mówi - wyżej sr.....niż tyłek masz? Ja umiem czytać ze zrozumieniem. Do Ciebie jednak nic nie dociera, bo walisz swoją rację na stół i moja jest mojsza i najmojsza.

Ok. Bez gaszenia świateł i zabawy w duchy - prosty przykład zdjęcia. Ale można to zrobić na milion sposobów.

 

752387.jpg

 

W moim przypadku:

karta RTX 3090, połączenie HDMI

Głębia kolorów pulpitu - najwyższa (32bity)

Wyjściowa głębia kolorów - 8bpc

Format koloru - RGB

Zakres tonalny - Pełny

 

Ustawienia z TV nie będę podawał, bo przecież masz to samo, a może i lepiej 8-)

Zmniejszone mam z oryginału oświetlenie oled  do 60 i kontrast na 85. Nie pamiętam, jak jest oryginalnie, i nie chce mi się przestawiać teraz tego. Czerń dałem na AUTO z WYSOKI (zero różnicy). Wiadomo, dlaczego.

 

1 - Redukcja szumów - wył.

2 - Szumy MPEG - wył.

3 - Gradacja - wył.

4 - Czerń - AUTO

5 - Jasność dla ochrony oczu - wył. TruMotion - wył.

6 - Prawdziwe kino - wył.

 

Wszystkie te opcje, oprócz 4 i 5 są nieaktywne w trybie obrazu GRA.

I teraz powiedz mi Szanowny Panie - czy mając ustawienie czerni na NISKI widzisz końcówkę loga Asusa z lewej strony tę szarą? A co widzisz po ustawieniu na AUTO albo WYSOKI?

 

I najprostszy test - ile kwadratów widzisz przy ustawieniu czerni na NISKI i WYSOKI albo AUTO?

 

http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php#blacktest.png

Widzę wszystko przy zaciemnionym pokoju choć 1 kwadrat jest ledwo widoczny i to są detale których nie widać podczas filmu i nie ma opcji żebym na rzecz kilku detali widocznych podczas pauzy w filmie tracił czerń dla której porzuciłem technologię LCD no ale jak kupiłeś tv za grube tysiące i pasuję tobie wyblakła czerń to super :facepalm:

Ja po prostu wiem jak powinien wyglądać horror i nie ma w nim miejsca na czerń w której gamma jest podkręcona.

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.08.2021 o 15:10, Gość napisał:

choć 1 kwadrat jest ledwo widoczny

Z jakiej odległości? Ja na lapku jedynki już nie widzę, to raczej mózg chce mi kit wcisnąć, że widzę, ba, dwójki chyba też nie.

Link to post
Share on other sites

On Ci już nie odpisze......albo komuś podpadł, albo sam się wyeksmitował.....

W dniu 10.08.2021 o 21:42, effendi3GO napisał:

czerń ? a biel ???

 

Akurat tutaj nie stwierdzę tego jednoznacznie....grając w dany tytuł, po prostu gram, a nie rozmieniam detale na drobne ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...