Skocz do zawartości

Reklamacja, gwarancja kupionej od kogoś używanej karty - wnioski (zakup używanej karty graficznej, a gwarancja)


Recommended Posts

  • 11 miesięcy temu...

Dodam swoje trzy grosze oparte na moim własnym doświadczeniu: odkupiłem kartę graficzną RX 7900 XTX na allegro od jakiejś osoby jako, że po jakimś czasie okazało się, że karta osiąga temperatury 110 C oddałem ją do serwisu na wniosek producenta do którego też wysłałem zgłoszenie. Karta poszła do serwisu i producenta ale jako, że nie można tej wady naprawić, a kart nie ma na rynku (tego typu) to postanowiono mi zwrócić pieniądze i tu serwis (X-Kom) poinformował mnie, że Ja nie jestem osobą która płaciła za paragon (karta) i nie może mi zwrócić pieniędzy ponieważ muszę mieć dokument potwierdzający kupno i przeniesienie praw gwarancyjnych. Mnie uratowało, że pokazałem wygraną licytację na Allegro co jest równoznaczne z podpisaniem umowy ale bez tego to bez sądu nie dostałbym zwrotu pieniędzy zapewne. Dlatego też jeśli karta jest droga (np. RTX 4090) to lepiej spisać  taki dokument o przeniesieniu praw do gwarancji i rękojmi. 

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 5 tygodni później...

Mam taki dylemat gosc chce sprzedac mi uzywana karte graficzna ktora kupil na Amazonie ( sklep Amazon ). Pytalem Amazona czy wrazie czego moge reklamowac karte to odpisali mi, ze moze tylko osoba ktora zakupila od nich karte, bo oni pozniej generuja jakis kod gwaranycjny i przesylaja go na konto tego kto dokonal zakupu, napisalem to temu typowi to mi odpisal, ze jak cos to moge reklamowac u producenta Asus. ma niby dowod zakupu itp. no ale od Amazona, co myslicie ?

Link to post
Share on other sites

Kupno towaru używanego zawsze ma to ryzyko. Za sprzedany towar odpowiada SPRZEDAJĄCY - czyli ten kto Ci sprzedał towar. Co do gwarancji na towar, to może być to śliski temat i nawet jeżeli będziesz miał rację, to wyegzekwowanie swoich praw może potrwać. 

 

Zgadzam się z Jankiem, jeżeli są jakiekolwiek wątpliwości to najlepiej nie kupić. 

 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, kakalos napisał:

Mam taki dylemat gosc chce sprzedac mi uzywana karte graficzna ktora kupil na Amazonie ( sklep Amazon ). Pytalem Amazona czy wrazie czego moge reklamowac karte to odpisali mi, ze moze tylko osoba ktora zakupila od nich karte, bo oni pozniej generuja jakis kod gwaranycjny i przesylaja go na konto tego kto dokonal zakupu, napisalem to temu typowi to mi odpisal, ze jak cos to moge reklamowac u producenta Asus. ma niby dowod zakupu itp. no ale od Amazona, co myslicie ?

Moja niemalże żydowska intuicja mówi - NIE KUPUJ. Jak już naprawdę chcesz kupić to kup po cenie takiej, jakby ta karta była bez gwarancji - jak handlarzyk zacznie jęczeć, że za tyle nie odda, to niech spada na bambus.:wariat:

Ps. Co to za karta oraz na ile jest wyceniona i na jaki okres ma ważną gwarancję? 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, kakalos napisał:

Mam taki dylemat gosc chce sprzedac mi uzywana karte graficzna ktora kupil na Amazonie ( sklep Amazon ). Pytalem Amazona czy wrazie czego moge reklamowac karte to odpisali mi, ze moze tylko osoba ktora zakupila od nich karte, bo oni pozniej generuja jakis kod gwaranycjny i przesylaja go na konto tego kto dokonal zakupu, napisalem to temu typowi to mi odpisal, ze jak cos to moge reklamowac u producenta Asus. ma niby dowod zakupu itp. no ale od Amazona, co myslicie ?

U Asusa akurat to przejdzie. Możesz śmiało kupować.

Link to post
Share on other sites

@ODIN85 gdy w razie usterki karty oraz odmowy jej naprawy to czy  pokryjesz w 100% własnymi pieniędzmi koszt zakupu tejże karty kupującemu?

Edytowane przez PaulG
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...