Skocz do zawartości

Czy ta pamięc będzie dobra do mojego laptopa? Lenovo legion 5 pro


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Dzonzi,

Recommended Posts

Cześć,

Lapek jak w tytule. Procek ryzen 5 5600H, obsługuje pamięci do 3200 Mhz i takie też mam teraz 2x8gb CL22 3200 Mhz, ale są one wolne (filmiki na yt to pokazują). Chciałbym je wymienić i dołożyć tak żeby było 2x16 gb. Znalazłem takie modele:

crucial ct16g4sfra266 2666 Mhz, CL19

goodram gr2666s464l19/16g 2666 Mhz, CL19 - te są z iMac 2020

 

Czy to są dobre pamięci? W lenovo nie działa XMP i musi być JADEC.

 

Łatwo będzie je podkręcić na 3200 Mhz? Te drugie są z nowego iMaca a tam raczej wolnych pamięci by nie ładowali hm?

  • Że co, proszę? 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Tam jest wymiana z 3200MHz na 3200MHz także zapytanie główne oraz odwołanie się do YT bez sensu. 
Czy ty masz dokładnie takie same pamięci jak gość z filmu ? (Producent modułu oraz producent samych kości?)

Słyszałeś o czymś takim jak Infinity Fabric i od czego jest zależne ( pisze tu o wymianie na 2666MHz)?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
18 godzin temu, 8gwiazdek napisał:

Tam jest wymiana z 3200MHz na 3200MHz także zapytanie główne oraz odwołanie się do YT bez sensu. 
Czy ty masz dokładnie takie same pamięci jak gość z filmu ? (Producent modułu oraz producent samych kości?)

Słyszałeś o czymś takim jak Infinity Fabric i od czego jest zależne ( pisze tu o wymianie na 2666MHz)?

Tak, mam takie same pamięci.

 

Mam wrażenie, że w ogóle się nie znasz, nie udzielisz sensownej odpowiedzi, a tylko zadajesz bezsensowne pytania. Ja tylko chciałem, aby ktoś mi doradził i powiedział, czy te pamięci które podałem w pierwszym poście są "stosunkowo" dobre jak na swoją cenę.

Skoro wymiana z 3200 na 3200 sprawiła taki wzrost wydajności to znaczy, że nie tylko częstotliwość się liczy, ani opóźnienia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...