Skocz do zawartości

Drobne oznaki


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BravoS,

Recommended Posts

Hejka wszystkim

 

Chciałbym zapytac was się o rade,

Komputer mam składany, 3 letni, ogolnie dalej działa bardzo dobrze jednakze w ost czasie zauwazylem drobne oznaki że coś może się powoli sypać

1. Baardzo rzadko ale pojawi mi sie blue screen ( zapomniałem spisać kodu wiec nie wiem dokładnie o co mu chodziło ost razem)

2.Czasem cały komputer się zwiesza - przy przeglądaniu internetu  przegladarka łapie laga i zajmuje jej z 30 sec zanim wróci responsywność

3.Ostatnio miałem komunikat że nie udało się wczytać systemu i musiałem wczytać defaultowe ustawienia biosu żeby wstał - po tym działał normalnie ( z tego co sprawdziłem taktowanie ramu spadło do 2133 z 3200 ale np proca dalej jest 4.4 o dziwo ( bazowe 3.7))

Coś powoli zaczyna padać a nie jestem pewien co, na pierwszy rzut oka wydaje mi się że dysk SSD może powoli padać 

Co polecacie sprawdzić? prosiłbym o linki do ew programów mogących pomóc ustalić co się dzieje

PC:
16 gb ram ( Corsair vengance 3200)
Płyta głowna Aorus z370 ultra gaming
Proc : i7 8700k 4.4 Ghz

graf: Nvidia rtx 2080 
Win 10


Z góry dzięki za odp. 

Edytowane przez BravoS
Link to post
Share on other sites

Pamięci spadły bo wyłączył się profil XMP. Podaj markę zasilacza bo nie dałeś. Daj screen z CrystalDiskInfo, a zanim go dasz zmień Funkcje -> Funkcje Zaawansowane -> Wartość RAW -> 10 [Dec] 

Link to post
Share on other sites

Dysk C - dziwne, że nie pokazuje temperatury dysku, może czujka jest walnięta, parametr AA najczęściej oznacza bad block'i, których u Ciebie jest sporo, zrób kopie danych z tego dysku.

 

Dysk D jest zdrowy.

 

Dysk E widać, że jest sporo używany, ale jeszcze się trzyma. 

Link to post
Share on other sites

Dysk C to w całosci jest SSD na system, nie trzymam tam żadnych innych plików,

Czyli co doradzasz nowy SSD na system ? Czy jest opcja by zrobic np kopie systemu ( calosciowa ) , kupilbym nowy ssd ( dajmy na to taka sama pojemnosc) i potem "wypalic" obraz systemu? nie chce mi sie serio sciagac od nowa wszystkiego.... :P

Pytanie tez - w chwili obecnej mam 2x 8 gb, w codzie warzone mi brakuje ramu i czasem scinki mam jak zapelni ram sie, chce raz 1x 8 gb kupic jakoze powinno styknac ale nwm jak to bd w 3x 8 gb, czy tak mozna/oplaca sie

dzieki za odp

Link to post
Share on other sites

Jest coś takiego jak klonowanie systemu, ale rzadko kiedy system po tym dobrze działa, zwłaszcza jak jakieś pliki systemowe były w uszkodzonych block'ach. Lepiej postawić go na nowo.

 

Kości RAM lepiej pracują parami, jest wtedy szybciej. 

Link to post
Share on other sites
32 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Jest coś takiego jak klonowanie systemu, ale rzadko kiedy system po tym dobrze działa

Po klonowaniu system działa dobrze. Nikt nie narzekał, komu klonowanie robiłem. Sobie też robiłem w kilku komputerach. Zdziwiłbym się, gdyby coś działało źle.

 

1 godzinę temu, BlackCoffe napisał:

parametr AA najczęściej oznacza bad block'i, których u Ciebie jest sporo

Nie, to nie są bad bloki w tym przypadku, a Available Reserved Space.

 

Godzinę temu, BravoS napisał:

kupilbym nowy ssd ( dajmy na to taka sama pojemnosc)

Nie musi być taka sama pojemność. SSD raczej nie jest sprawcą tych przycinek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wykonaj test pamięci z obiema kośćmi. Jak pojawią się błędy to zacznij testować każdą z osobna (polecam robić test z włączonym XMP).

Kupując np. dysk SSD WD dostajesz w ramach zakupu licencję Acronisa do użytku z tym dyskiem.

Robisz bootowalnego pendriva, startujesz z niego i robisz klonowanie starego dysku na nowy dysk.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Nie robiłem ostatnio aktualizacji plus jak juz to nigdy tego typu programami, wole osobno.

Zrobie test ramów i zobacze co to da,

Na razie zamkne temat, jak bedą błedy odezwe się :)

Dzięki za wszystkie odp. 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...