Skocz do zawartości

Problem z ledami w wentylatorach krux leda


Recommended Posts

Witam przed kilkoma dniami napotkał mnie dotąd niespotykany problem z ledami w mojej obudowie. Resetowałem komputer przyciskiem reset i za długo go przytrzymałem czego skutkiem było włączenie jakiegoś trybu (chyba), który włącza inny kolor tylko na dwóch wentylatorach na 2 z 3 z przodu oraz na tylnym od chłodzenia grafiki. Dzisiaj rano odpalałem komputer i po włączeniu się świeciły tylko wszystkie 3 ledy z przodu a ten od karty graficznej nie świecił na początku wcale lecz po włączeniu gry się przebudził i mrugał połowicznie na czerwono i zaraz na niebiesko. Po tym jak zresetowałem go wtedy wszystkie świeciły się tak jak trzeba na kolor tęczowy. Komputer kupiony został w listopadzie 2020r. składany przez firmę, nic nie było przy nim grzebane w środku. Bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu.

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, lonialomax napisał:

Nic bym nie dotykał tylko odesłał do składaczy, bo nie wiadomo jak podłączyli te wszystkie wentylatory.

Wygodniej by mi było samemu rozwiązać ten problem, lecz nie mogę pojąć co się z nimi stało. że zaszła taka sytuacja.

 

Wie ktoś może jaki jest powód tego?

Link to post
Share on other sites
6 minut temu, marko22 napisał:

Jeśli to jest ta obudowa, to masz dedykowany przycisk do zmiany oświetlenia rgb. To nie żaden reset. Reset jest chyba obok.

Bez-nazwy.jpg

Tak to jest ta obudowa lecz przy naciśnięciu przycisku rgb nic się nie dzieje

 

Płyta główna to Asus prime h410m-k

Link to post
Share on other sites

Gdy tydzień temu chciałem sprawdzić czy inne tryby ledów działają przytrzymałem przycisk reset no i wtedy odpalił się chyba jakiś tryb, że przy odpalaniu komputera na wszystkich wentylatorach odpala się jakiś dany kolor który mrugnie przez 2s i spowrotem wraca kolor tęczowy lecz nie zawsze bo na jednym nieraz zostaje ten jeden kolor który zaświecił się podczas startu.

 

Link to post
Share on other sites

Nie wiem. Nie wypowiem się, czy wciśnięcie resetu zmienia tryb kolorów. Osobiście wątpię. Ta obudowa ma własny kontroler do rgb. Pech chce, że w instrukcji nie ma ani słowa na temat tego, jak te kolorki się zmienia. Więc udaj się do producenta, czy tam dystrybutora i niech Ci to wyjaśni. Albo coś działa i potrzeba magicznej sekwencji na to, albo coś się zepsuło. 

Hehe 2:20 Ten przycisk to atrapa. Zero kontroli podświetlenia.

 

Link to post
Share on other sites

Przycisk RGB na obudowie jest atrapą do ewentualnej przeróbki przez użytkownika. Tak jak wyżej radziłem, sprawdź w jaki sposób są podłączone wentylatory do płyty gł. Jeżeli hub zasilający jest podłączony do jedynego złącza Chassis Fan jakim dysponuje Twoja płyta to na pewno nie jest to poprawnie, złącze nie wytrzyma dłuższy czas takiego obciążenia.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, lonialomax napisał:

Przycisk RGB na obudowie jest atrapą do ewentualnej przeróbki przez użytkownika. Tak jak wyżej radziłem, sprawdź w jaki sposób są podłączone wentylatory do płyty gł. Jeżeli hub zasilający jest podłączony do jedynego złącza Chassis Fan jakim dysponuje Twoja płyta to na pewno nie jest to poprawnie, złącze nie wytrzyma dłuższy czas takiego obciążenia.

W tych tematach jestem biały i nie wiem czy bym dał radę to zrobić.

Link to post
Share on other sites

Dlatego radzę skontaktować się ze składaczami tego PC. Jeżeli pojawiają się problemy z wentylatorami gdzie każdy z czterech ma pobór prądu do 0,8A co daje 3,2A to podłączenie ich do gniazda Chass_Fan obsługującego max 1,5A może uszkodzić dane gniazdo.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, lonialomax napisał:

Dlatego radzę skontaktować się ze składaczami tego PC. Jeżeli pojawiają się problemy z wentylatorami gdzie każdy z czterech ma pobór prądu do 0,8A co daje 3,2A to podłączenie ich do gniazda Chass_Fan obsługującego max 1,5A może uszkodzić dane gniazdo.

Aha czyli mogły ulec uszkodzeniu.

23 godziny temu, lonialomax napisał:

Przycisk RGB na obudowie jest atrapą do ewentualnej przeróbki przez użytkownika. Tak jak wyżej radziłem, sprawdź w jaki sposób są podłączone wentylatory do płyty gł. Jeżeli hub zasilający jest podłączony do jedynego złącza Chassis Fan jakim dysponuje Twoja płyta to na pewno nie jest to poprawnie, złącze nie wytrzyma dłuższy czas takiego obciążenia.

Dzisiaj patrzyłem z kolegą i pod Chassis Fan (4pin) jest podpięta wtyczka (3pin) z której idą kable do wszystkich wentylatorów.

Link to post
Share on other sites

To nie jest profesjonalne podłączenie, bo jak wyżej napisałem jeden wentylator KRUKS może użyć 0,8A więc maksymalnie pod to gniazdo można podłączyć 2 wentylatory. Jeżeli chcesz mieć bezpieczne,sterowalne RGB i kontrolę nad wydajnością wentylatorów to polecam jakiś kontroler np.  https://www.morele.net/lamptron-kontroler-wentylatorow-rgb-cfm36-lamp-cfm36s-6062911/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.05.2021 o 17:36, lonialomax napisał:

Przycisk RGB na obudowie jest atrapą do ewentualnej przeróbki przez użytkownika. Tak jak wyżej radziłem, sprawdź w jaki sposób są podłączone wentylatory do płyty gł. Jeżeli hub zasilający jest podłączony do jedynego złącza Chassis Fan jakim dysponuje Twoja płyta to na pewno nie jest to poprawnie, złącze nie wytrzyma dłuższy czas takiego obciążenia.

 

W dniu 22.05.2021 o 15:55, marko22 napisał:

Nie wiem. Nie wypowiem się, czy wciśnięcie resetu zmienia tryb kolorów. Osobiście wątpię. Ta obudowa ma własny kontroler do rgb. Pech chce, że w instrukcji nie ma ani słowa na temat tego, jak te kolorki się zmienia. Więc udaj się do producenta, czy tam dystrybutora i niech Ci to wyjaśni. Albo coś działa i potrzeba magicznej sekwencji na to, albo coś się zepsuło. 

Hehe 2:20 Ten przycisk to atrapa. Zero kontroli podświetlenia.

 

 

Przycisk RGB na obudowie nie jest atrapą. Jest to dwu pinowy przełącznik za pomocą, którego możemy przełączać tryby wyświetlania. Może zostać podłączony np. do kontrolera ARGB Nano Reset, firmy SilentiumPC. Wskutek czego będziemy mogli skorzystać z adresowalnego podświetlenia ARGB gdy nie posiadamy kompatybilnej płyty głównej czy obudowy.

Edytowane przez cudak11480
Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Jeśli problem ciągle aktualny to spróbuj wyjąć procesor na jakieś 15 min i dodatkowo wyłączyć zasilacz, zrobiłem to przypadkiem wymieniając paste i czyszcząc całego kompa i teraz wszystkie ledy świecą się tak jak trzeba. Nie wiem jak to się stało ale działa więc tego nie kwestionuje

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...