Skocz do zawartości

DAC + słuchawki nauszne do 500zł - do komputera


Recommended Posts

Dzień dobry!

 

Budżet: ~500zł

 

Czego potrzebujesz?: słuchawki + dac na usb - potrzebuję mieć możliwość przełączania się między 2 komputerami (mam switcha ugreen)
 

Przeznaczenie: Muzyka/Gry + praca zdalna

Źródło: myślałem o jakimś zewnętrznym dacu do komputera - mam płytę główną MSI MPG z490 Gaming plus

Oczekiwania: Lubię dość ciepłe brzmienie, ale nie jestem audiofilem - lubię jak coś dobrze gra + żeby nadawały się do dłuższych sesji

Inne: Aktualnie kupiłem (ale oddam) słuchawki Logitech G Pro X - cisną mnie w uszy, mikrofon sterczy (niby da się go wypiąć, ale nie chce się tego robić za każdym razem), same nauszniki welurowe są przyjemne.

 

Generalnie chciałbym jakoś sensownie podpiąć do dwóch komputerów z łatwym przełączaniem po switchu (kupiłem już switch ugreen) - zarówno mikrofon (mam zalman mic1) jak i słuchawki.

 

Po wstępnym researchu myślałem nad słuchawkami AKG K240 MKII lub K72 (pytanie na ile warto dopłacać) + audiotrak maya U5  można wpiąć również mikrofon (tylko tutaj mam obawy o kompatybilność z komputerem służbowym - nie mam za bardzo możliwości instalacji oprogramowania zewnętrznego) lub jakiś dragonfly + osobny tańszy wtyk na mikrofon za 30/40zł

 

Zakupu planuję dokonać w zasadzie jak najszybciej.

 

 

Edytowane przez norocos
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, norocos napisał:

Lubię dość ciepłe brzmienie, ale nie jestem audiofilem - lubię jak coś dobrze gra + żeby nadawały się do dłuższych sesji

 

7 godzin temu, norocos napisał:

Budżet: ~500zł

 

to raczej nie w tym budżecie

Link to post
Share on other sites

Może nie wyraziłem się jasno - do słuchania muzyki, mam sprzęt w innym pokoju. 

 

Tutaj bardziej liczę na poradę w kwestii jak to wszystko połączyć i jak najlepiej wydać pieniądze. Zwłaszcza, że aktualnie siedzę na tanich słuchawkach za 70zl i chce po prostu wymienić na coś lepszego. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, cooger napisał:

Co to jest tańszy wtyk na mikrofon za 30-40? 

Są takie tanie przejściówki usb na 2 x jack - jako iż na jakości mikrofonu nie zależy mi jakoś najbardziej (poza tym, żeby było zrozumiałe, bez buczenia) - nie miałem tu na myśli żadnego konkretnego 

 

1 godzinę temu, małyKrzysio napisał:

ISK HD999

Poza ich wyglądem, po wstępnym sprawdzeniu wydają się fajną opcją :)

 

1 godzinę temu, małyKrzysio napisał:

może używany FILO E10?

Szczerze mówiąc kompletnie nie znam się na tych zewnętrznych kartach dźwiękowych/wzmacniaczach, więc ciężko jest mi się do tego odnieść. 

Widziałem, że w innym wątku polecacie Prodgy Cube - widziałem, że da się znaleźć je za około 300zl. 

 

Do tego dołożyć słuchawki, np te ISK HD999 + mikrofon zalman

 

Grałoby to wszystko razem jak trzeba? 

 

Wyszłoby około 550/600zl za całość, co jest takim maxem, który chciałbym wydać. 

Link to post
Share on other sites

mogą być słuchawki np. Somic V2 - podobna cena jak nie niższa, dźwięk lepszy, półotwarte, ale dla mnie mniej wygodne (może to ta moja wielka głowa). Prodigy Cube ma ten plus, że można w nim wymienić z czasem opamp na lepszy, co poprawi jakość dźwięku i dodatkowo wejście mikrofonowe - jak się da to szukaj wersji Prodigy Cube Black, lepszy opamp firmowy na starcie.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, norocos napisał:

Są takie tanie przejściówki usb na 2 x jack - jako iż na jakości mikrofonu nie zależy mi jakoś najbardziej (poza tym, żeby było zrozumiałe, bez buczenia) - nie miałem tu na myśli żadnego konkretnego 

 

 

To są poprostu karty dźwiękowe, dość podłej mówiąc oględnie jakości, równie dobrze możesz podłączyć mikrofon do integry.

1 godzinę temu, małyKrzysio napisał:

mogą być słuchawki np. Somic V2 - podobna cena jak nie niższa, dźwięk lepszy, półotwarte, ale dla mnie mniej wygodne (może to ta moja wielka głowa).

 

A gdzie można kupić Somici V2? IMO model od bodajże 2 lat nie jest produkowany. I raczej otwarte niż półotwarte.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, cooger napisał:

równie dobrze możesz podłączyć mikrofon do integry.

Tak ja wiem na jakiej zasadzie to działa - po prostu potrzebuję mieć to podpięte pod hubu usb, który będzie się dało łatwo przełączać między komputerami.
 

3 godziny temu, cooger napisał:

A gdzie można kupić Somici V2? IMO model od bodajże 2 lat nie jest produkowany. I raczej otwarte niż półotwarte.

Widziałem już na allegro właśnie i w jednym sklepie - ale po wstępnych opiniach nie wiem czy bardziej nie będzie mi odpowiadać isk9999.


Żeby zbędnie nie przedłużać, myślę, że za waszą poradą poszukam:

- Prodgy Cube Black Editon 
- ISK 9990 (lub Somic V2) - to już sam się zastanowię i przeanalizuję co bardziej będzie mnie odpowiadać.

 

Dzięki za pomoc!

ps. Nie widziałem, że może być jakikolwiek problem ze zwrotem słuchawek, które były otwarte (mówię o nausznych - dokanałowe to wiem). Ale człowiek się uczy całe życie i tak oto kupując na hura te Logi G Pro X wydałem kasę przynajmniej w części w błoto...

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, norocos napisał:

ps. Nie widziałem, że może być jakikolwiek problem ze zwrotem słuchawek, które były otwarte (mówię o nausznych - dokanałowe to wiem). Ale człowiek się uczy całe życie i tak oto kupując na hura te Logi G Pro X wydałem kasę przynajmniej w części w błoto...

 

Kupowałeś przez internet czy stacjonarnie? Jeśli przez neta to nie powinno być żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, cooger napisał:

Cube szukasz używanego tak?:)

Tak - widziałem jakieś w granicy około 300zł - poszukam jeszcze w innych miejscach niż allegro - na pewno coś się znajdzie. 

 

40 minut temu, FeX napisał:

 

Kupowałeś przez internet czy stacjonarnie? Jeśli przez neta to nie powinno być żadnego problemu.

Kupowałem online z odbiorem w sklepie - długa historia - złożyłem już reklamację w tej sprawie. Rtv euro twierdzi, że słuchawki nauszne to produkt higieniczny, który nie podlega zwrotom. 

 

Jak się uda to załatwić, to będę załatwiał rzeczy opisane w tym temacie. Bardzo dziękuję za sensowne porady - oby finał sprawy był pozytywny :)

Link to post
Share on other sites

Edit: zakręciłem się, tak jak poniżej napisał @Karister nie chodzi o odbiór towaru, tylko o miejsce zawarcia umowy. Odbiór osobisty nie dobiera prawa do zwrotu w ciągu 14 dni.

 

Co do argumentu higieny to jest on kwestią interpretacji, bo zaraz się okaże, że nie można zwracać niczego co zostanie przez Ciebie dotknięte ;) Nie ma precyzyjnych wytycznych, co jest higieniczne a co nie. Na ciuchy nie ma takich restrykcji, a przecież można je przymierzyć.

 

Z zasady towar obejmowany zwrotem nie powinien być używany, a jedynie sprawdzony.

Link to post
Share on other sites

Zakup przez internet podlega zwrotom tak samo bez względu na formę odbioru. Pewna polska księgarnia już się o tym przekonała na podstawie wyroku sądowego. Co do produktu higienicznego - prywatnie się z taką argumentacją zgadzam. Koleś z długimi, tłustymi włosami poużywa tydzień, a potem ja to dostanę. Natomiast moje odczucia, a formalne regulacje to dwie różne bajki.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Też właśnie nie rozumiem zasady - o ile co do słuchawek dokanałowych się zgodzę, to o tyle nauszne są jak każdy inny sprzęt, ciuch, który się rozpakowuje, przymierza i ewentualnie oddaje. 

 

Zwłaszcza, że słuchawki są w stanie nienaruszonym (o otwarciu pudełka świadczy tylko i wyłącznie to, że przeciąłem przezroczystą naklejkę. 

 

Dlaczego zatem wszystkie ubrania, kostiumy kąpielowe itd. można zwracać, a czegoś takiego, co ma kontakt ze skórą na takiej samej zasadzie już nie...? 

 

Cóż, dzisiaj z braku czasu nie zająłem się ta sprawa, ale jutro zadzwonię jeszcze na infolinię i poproszę o oficjalne stanowisko w tej sprawie. 

 

PS. Czy jak kupuje się telefon z słuchawkami w zestawie, to też nie można oddać telefonu, bo do produkt higieniczny?

Link to post
Share on other sites

----------------

Chciałbym jeszcze wrócić na chwilę do wątku, ponieważ nieco zapoznałem się z tym czego bardziej potrzebuję / chcę.

 

Otóż - zamówiłem Audiotrak prodgy cube black editon - dostanę go pewnie w poniedziałek.

 

W związku z tym, że postanowiłem sprzedaż swoje głośniki (z których już w zasadzie nie korzystałem), postanowiłem lekko zwiększyć budżet - na same słuchawki do pary z wyżej wymienionym sprzętem chciałbym teraz przeznaczyć te MAX 500zł, żeby naprawdę być zadowolony.

 

ISK HD9999 - przyznam, że mam do nich duże wątpliwości z racji ich wyglądu (siedzę sporo na kamerkach w pracy i na uczelni), dodatkowo brak welurowych padów w zestawie.

 

Somic V2 - wydaje mi się, że taka otwarta konstrukcja może mi nie do końca odpowiadać + osobny kabelek do każdej z słuchawki to jest coś, czego wolałbym uniknąć z racji wygody.

 

Teraz w związku z powyższym, czy do wymienionej przeze mnie kwoty udałoby się znaleźć coś znacznie "lepszego"? Fajnym dodatkiem byłyby na pewno welurowe pady.

Link to post
Share on other sites

SOMiC V2 posiadają dodatkową parę nausznic "oddychających". Nie wiem co to za materiał, ale przypomina welur nieco.

Sam osobiście posiadam od 5 lat SOMiC V2 (kupione za 45$) które osobiście recablowałem, dorzuciłem welurowe nausznice HM5 i za cholerę nie znalazłem nic w tej cenie o tej jakości dźwięku i komforcie ;)

 

Co do brak welurów w HD9999, nausznice w zestawie są na tyle miękkie, że jedynym problemem może być fakt, że nie oddychają i latem przy wyższych temperaturach będzie się ucho pocić. Ogólnie rzecz biorąc poza tym mankamentem to są naprawdę wygodne.

Link to post
Share on other sites

Chodziło mi o takie materiałowe - może welur to zbyt precyzyjne sformułowanie. W oddanych Logitech G Pro X były NAPRAWDĘ wygodne.

 

Z tymi somic'ami mam o tyle problem (i tu przyznaje, że mnie to mocno zniechęca - wiem, ze niby błachostka), że jest tutaj osobny kabel do każdej z słuchawek - nieznoszę tego smyrania po szyi/brodzie, które zawsze się przy tym pojawia. Plus tyle co przejrzałem to ludzie narzekali w nich na jakość wykonania. No i niestety są dostępne tylko na jakimś allegro, bo wszędzie indziej zostały wycofane.

 

Myślałem jeszcze nad jakimiś Beyerdynamic (przyznam, że podobają mi się wizualnie DT 770 Pro), lecz podobno koncentrują się bardziej na tonach wysokich (nawet momentami syczą), co może mi nie odpowiadać.

 

Jedynymi słuchawkami z wyższej półki z którymi miałem styczność były niedawno AKG K550, które bardzo podobały mi się charakterystyką dźwięku.

Obecnie siedzę na jakichś słuchawkach, które dodawane były do monitorów Acer'a i zdecydowanie mam ich dość :) Jakieś Acer Nitro, czy coś w tym rodzaju.

Link to post
Share on other sites

To ostatnie dwa pytania:

 

- Czy przy używaniu mikrofonu załamana mic1 i sluchawkach otwartych nie będzie się robiło "echo" u odbiorcy? 

 

- którą wersję "Ohm" ewentualnie brać do tego audiotraka? Z tego co widzę to raczej 80? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...