Skocz do zawartości

Mass Effect Legendary Edition - warto czy nie warto?


Recommended Posts

Zastanawiam się.....czy kupić....Cena zwala trochę z nóg. Zwłaszcza, że pierwsze 3 części mam na Origin. Fakt faktem, zacząłem tylko 1 i nawet tej nie ukończyłem. Steam ma jakąś dziwną promocję dla posiadaczy, ale to kropelka w morzu. I to też nie dla wszystkich chyba. 

Link to post
Share on other sites
W dniu 7.05.2021 o 11:15, BlackCoffe napisał:

Chyba, że cierpisz na nadmiar kasy

 

No właśnie nie mam co robić z kasą......kupiłem :)

16 godzin temu, KJ81990 napisał:

Tak z ciekawości - ile żniżki daje steam?

Nic :D Dla posiadaczy ME3 coś tam dają. A tak ogólnie nic.

Link to post
Share on other sites

Jak pograsz w 1kę to daj znać czy jest jakoś inaczej.

Właśnie poczytałem opinie na steam i w jednej z nich widzę coś takiego "Jeżeli jesteś fanem serii ME. Kupuj. Cena jest naprawdę dobra. 3 gry + tona DLC które wcześniej nie były dostępne na PC " Za to z opisu pakietu nie wynika, żeby cokolwiek nowego się pojawiło w kwestii dlc. Nawet nie ma wszystkich (jak np pinnacle station).

Link to post
Share on other sites

https://www.gamerevolution.com/guides/681679-mass-effect-legendary-edition-dlc-list

 

Masz wyjaśnienie, dlaczego Pinnacle Station nie ma. Inaczej? Na 55 calowym oledzie wszystko wygląda inaczej :D Nie no....chodziło mi głównie o grafikę. Jest ok. Ze starą wersją miałem problem z polskim dubbingiem. Na Origin mam wersję EN. Kombinowałem z paczką, jaka była dostępna i krzaczyło mi się coś.....Czasami idę na łatwiznę ;) 

Link to post
Share on other sites

Pinacle Station - trochę szkoda, ale nic ważnego się nie traci.

Ciekawe jak rozwiązali w me2 sytuację dodatków, które nie były w ogóle wydane wcześniej w wersji polskiej (shadowbroker i arrival). Tak samo z bring down the sky do 1ki. 
 

Śmiesznie by wyglądał cała me 1 i 2 po polsku i tu nagle niespodzianka, dodatki niektóre w pełni po angielsku.

Edytowane przez KJ81990
dopisek
Link to post
Share on other sites

@Szarik to się tyczy nie tylko EA. Ostatnimi czasy widzę, że to po prostu już norma. A odnośnie ME zastrzeżenia do tłumaczenia mają też i Chińczycy i Rosjanie. Ale po co się wysilać, jak społeczność zrobi za darmo to, za co trzeba by zapłacić. Życie.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcecie mieć angielski dubbing w ME1 LE to zassajcie ten pliczek, który załączam w załączniku i uruchomcie ten skrypt a będziecie mieć ORYGINALNE AUDIO z POLSKIMI NAPISAMI w ME1.

umieszczasz go w "Mass Effect Legendary Edition\Game\ME1\BioGame", uruchamiasz i otrzymujesz w jedynce angielski dubbing oraz polskie napisy (język w grze wybierasz polski). Jedyne miejsce, gdzie pozostają polskie dialogi to kreator postaci.

 

Działa na wersji ze Steam i Origin! Ja sobie tak pykam.:jupi:

 

rename (1).bat

 

Jeżeli chcecie kinowe spolszczenie w ME2 i 3 LE to : 

 

Bq9z3JW.jpg

 

Sprawdzone - działa! :jupi:

Ps. Nie trzeba instalować gry po angielsku - w menu startowym wybieracie język angielski, a w opcjach danej części włączacie napisy i tyle. 

Ps2. Same menu startowe ME2 i 3 będzie nadal po Polsku - w grze będzie angielski dubbing i poslkie napisy.

Edytowane przez TitoBandito01
  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Jako, że wyszedł patch do ME:LE który jak to w przypadku EA psuje możliwość gry z angielskim dubbingiem i polskimi napisami to i moderzy już wypuścili nowy "skrypt", który naprawia patch od EA.

 

Uwaga! Program był testowany na wersji z Origin, nie na Steam!
Jeżeli zmieniasz język na wersji Steam robisz to na własne ryzyko!

Upewnij się, że struktura plików zarówno na Steam jak i na Origin jest taka sama.

1) Pobierz zip oraz wypakuj gdzie chcesz
2) Uruchom exe
3) Ustaw ścieżkę do gry
4) Wybierz Mass Effect 1
5) Kliknij "Zmień DUB"
6) Kliknij Tak. Aplikacja stworzy kopie zapasowe plików isb oraz pcc. Trzeba mieć wolne 21,7 GB na dysku
7) Odczekaj parę minut, aż pojawi się komunikat
8) Ustaw w Launcherze gry w opcjach na Język polski
9) Gotowe

Jeżeli będziecie chcieli przywrócić stare pliki, bo uznacie że coś nie działa, Należy wpierw usunąć pliki w: \Game\ME1\BioGame\Content\Packages\ISACT oraz \Game\ME1\BioGame\CookedPCConsole (tylko nie usuwajcie folderu "kopia_lang"), a następnie z folderu "kopia_lang" skopiować do głównych folderów.

 

ME1 LE Zmiana jezyka-26-1-1-1-1621091773.zip

Edytowane przez TitoBandito01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...