Skocz do zawartości

Blue screen Boot device i komputer umarł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlackCoffe,

Recommended Posts

Witam. Dostałem blue screena o złym bootwaniu dysków komp się uruchomił ponownie i czarny ekran. Nawet nie mogę wejść do biosu nic. Komputer sie odpala, wszystkie wentylatory się kręcą a reakcji na monitorze brak. Co się z nim stało?

Rzeczy które robiłem:
-wyjąłem baterie bios

-wyjąłem dyski i włożyłem, nawet na jednym reakcji brak

-wypinałem ramy i osobno je wkładałem i nadal nic

-odpiąłem wszystkie kable 

Nie posiadam głośniczka na płycie więc nawet nie wiem czy wypikuje mi jakiś komunikat.

Spec:

Atermiter x79g

xeon 2640

gtx 660

corsair 550w

Krux Trek

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, BlackCoffe napisał:

Na jak długo wyjąłeś bateryjkę? Było ok 20min?

Ponad 20min.. zdążyłem go całego rozebrać i wszystko sprawdzić. Zasilacz prawie, nawet pół roku nie ma. Nie wiem może ta chińska płyta poszła.

Dodam jeszcze że ani myszka ani klawa się nie świeci.. A żeby było jeszcze śmieszniej mogę włączyć jak i wyłączyć komputer przyciskiem Power jak i reset :D

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kubox02x napisał:

Nie posiadam głośniczka na płycie więc nawet nie wiem czy wypikuje mi jakiś komunikat.

To sobie załatw. Tylko nie wiem czy coś pomoże bo nie wiadomo jaki bios małe, chińskie rączki tam przylutowały. Pewnie ten co do rączki wpadł akurat.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
9 minut temu, BlackCoffe napisał:

Raczej po płycie, pytanie co jeszcze poszło. Szkoda, że nie masz możliwości podłączenia głośniczka by było wiadomo czy w ogóle reaguje na np brak RAMu.

Moja karta graficzna działa, mój zasilacz też i dysk m2 również. Więc chyba tylko płyta sobie poszła z procesorem.

Dodam jeszcze ze płyta głowna pod innym zasilaczem wyjętym ze sprawnego kompa, dziwnie się zachowywała. A dokładnie działo się tak że wyłączyłem przyciskiem a komp i tak się sam uruchomił, to wyłączyłem go jeszcze raz i wyłączyłem zasilacz z tyłu a on i tak się włączył na dosłownie 2 sekundy. Może ta płyta jakieś zwarcia robi?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, zbiku90 napisał:

Jest jeszcze jakaś niewielka szansa że procesor padł, ma już niby 9 lat ale z drugiej strony to xeon. Majątku te procki nie kosztują, możesz poszukać jakiegoś najtańszego na socket 2011 i sprawdzić.

Raczej się przesiąde na inną podstawkę. A tak z innej beczki jak mam płyte główną na 4 pin cpu a w zasilaczu mam całe 8 pin to mogę to jakoś podłączyć. Nie mam zamiaru nowego zasilacza kupować, jak mam prawie nowy :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...