Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się w różnych odstępach czasu


Recommended Posts

Czesc,

 

Ruszyłem wczoraj kompa bo musiałem go przestawić, delikatnie uderzyłem w szafkę bokiem obudowy. Nie wiem czy to akurat od tego.

 

Generalnie 2 dni stał w bezruchu 3 dnia odpaliłem go w nocy, sprawdzilem nowa myszkę i wyłączyłem, następnie go przestawiłem i odpaliłem po powrocie na miejsce. Włącza się i w różnych odstępach czasu gaśnie.

 

Rozebrałem, zmieniłem pastę, poczyscilem, próbowałem odpalać bez GPU i RAMu, też gaśnie. Sprawdzałem miernikiem napięcie na zasilaniu płyty i procka, dostaje dobre wyniki. Zresetosalem BIOS, odpaliłem pochodził dluzej bo zdążyłem zalogować sie, ale zgasł znowu.

 

Mam wrażenie jakby wiatraki chodziły szybciej niż zwykle, ale to może być złudne.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie, zdarzenie zdarzyło się podczas odciętego zasilania.

 

CPU: I5 2500K 3,3Ghz 6MB s1155

Płyta: Gigabyte GA-P67A-D3

HDD: WD5000AAKX

RAM: Patriot 2x4GB DDR3 1600MHz cl9

GPU: Gigabyte HD7950 3GB DDR5

Zasilacz: Aerocool VP-750 APFC

SSD: Crucial MX500

 

Ps przypomniała mi się jeszcze jedna sprawa, jakies 1,5 tygodnia temu miałem z 3-4 razy sytuacje jak komp się sam z siebie odpalil

Edytowane przez Xkono
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, lonialomax napisał:

Czy masz zamontowany speaker na płycie gł. i czy przy uruchomieniu bez RAM-u płyta informuje o braku RAM? PC podłączone przez listwę zasilającą czy bezpośrednio z sieci?

Właśnie nie mam speakera, pc podłączony mam do listwy Acar F5, jakoś w styczniu ja zmieniałem.

 

29 minut temu, BlackCoffe napisał:

Masz możliwość pożyczenia od kogoś zasilacz do testów? 

Właśnie nie za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Postaraj się podłączyć speaker, być może pozwoli to na identyfikację problemu. Podłącz PC bezpośrednio do sieci bez listwy i sprawdź. Wadliwe zabezpieczenia w listwach mogą mieć wpływ na działanie PC. Możliwe, że samoistne włączanie się PC jest tym spowodowane.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Odpaliłem go z rana, pochodził więcej niż minutkę, potem odpaliłem go znowu pochodził kilka sekund.

 

Podłączyłem buzzer, ze wszystkim mam jedno pikniecie i po chwili kolejne.

 

Wyjąłem RAM, odpaliłem 18 pikniec, zgasł odpalił się 18 pikniec, zgasł odpalił się 15 pikniec i zgasł.

 

Bez GPU, dysków taka sama sytuacja.

Edytowane przez Xkono
Link to post
Share on other sites
51 minut temu, Xkono napisał:

Podłączyłem buzzer, ze wszystkim mam jedno pikniecie i po chwili kolejne.

Dwa piknięcia w czasie POST świadczy o jakimś problemie. Bez RAM-u poprawna reakcja płyty. Niestety metoda prób i błędów wymaga podłączenia innego zasilacza. Sprawdziłeś działanie baz listwy?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem do gniazdka, nawet kabel zamieniłem i efekt ten sam.

 

Jednak zauważyłem teraz, że chłodzenie CPU trzyma się luźno, jedna nóżka jest ułamaną, mimo to pasta rozprowadziła się dość ładnie. Może to jest problem?

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Xkono napisał:

e chłodzenie CPU trzyma się luźno, jedna nóżka jest ułamaną, mimo to pasta rozprowadziła się dość ładnie. Może to jest problem?

No oczywiście że może, jeśli chłodzenie nie dolega dobrze do CPU to temperatura skacze i zabezpieczenie termiczne restartuje PC.

Odczekaj chwilę odpal go i wejdz od razu w Uefi, zobacz temperatury CPU, tobie się może wydawać że dolega, ale pewnie tam jakaś szczelina się robi i nie dolega równo do IHS, przez co CPU od razu się gotuje. Jakie to chłodzenie?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Xkono napisał:

Stara katana scyte 3, zamówiłem już Ferre 3, jutro powinna dojść dam znać czy pomogło.

A nie lepiej najpierw zweryfikować czy to na 100% wina chłodzenia w sposób jaki Ci opisałem, zamiast od razu wydawać kasę na chłodzenie?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, pendzel_3 napisał:

A nie lepiej najpierw zweryfikować czy to na 100% wina chłodzenia w sposób jaki Ci opisałem, zamiast od razu wydawać kasę na chłodzenie?

Próbowałem je lepiej osadzić i kolejny push pin pękł. W ogóle się nie trzyma już.

Edytowane przez Xkono
Link to post
Share on other sites
7 minut temu, Xkono napisał:

Próbowałem je lepiej osadzić i kolejna push pin pękł.

Przytrzymaj nawet ręcznie lekko a niech ktoś odpali PC i wejdzie w UEFI... (tylko to musi być ofc na świeżej paście).

Edytowane przez pendzel_3
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...