Skocz do zawartości

Recommended Posts

1 godzinę temu, marko22 napisał:

Odłącz wszystkie dyski, jakie masz, zostaw tylko systemowy (nie ma wyjścia przecież) i sprawdź, jak to się zachowuje. W tym przypadku można podejrzewać wszystko. Płyta, zasilacz, pamięci, grafika. Wsio. 

Ok w sumie racja tak zrobię

17 godzin temu, BlackCoffe napisał:

No to się pogorszyło komputerowi, dysk GH w bardzo szybkim czasie uległ uszkodzeniu. Ja bym stawiała na zasilacz. 

w

17 godzin temu, BlackCoffe napisał:

No to się pogorszyło komputerowi, dysk GH w bardzo szybkim czasie uległ uszkodzeniu. Ja bym stawiała na zasilacz. 

Ta 630W pochodzi jeszcze z mojego starego zestawu wymieniłem na niego  gdy padły kondensatory w Be Quiet  450W już wtedy pojawiły się pierwsze problemy na tych dwóch dyskach, jak składałem ten zestaw pomierzyłem napięcia i były stabilne pod obciążeniem i w spoczynku jeżeli można sugerować się miernikiem za 100zł. 

 

Dzisiaj po odłączeniu tych dysków na razie działa dobrze (nie wiem czy nie za wcześnie to napisałem).

 

Dzisiaj jak grałem w mało wymagającą grę COD2    GPU 1280.0   , Memory  1750.0   ,  Temp  72.0   ,  obr. went.  1186.  Zauważyłem że od 55 stopni na grafice zaczynają piszczeć (brzęczeć bardziej) kondensatory  nie głośno trochę mi zajęło zlokalizowanie co to. Wcześniej mogłem tego nie słyszeć ponieważ jak córka gra  to wentylatory na grafice kręcą się ponad 2500 obr. Z tego co czytałem niby to normalne, można to podobno wyeliminować przez przestawienie synchronizacji w 3d tylko w tej wersji sterownika 27.20.1034.6 nie wiem gdzie. 

 

Czy to normalne że bez obciążenia średnia temperatura to 45 stopni w obudowie Zalmana Z3 wentylatory (wtłaczające -2 z przodu,  wyciągające -1 z tyłu, 2a z góry)

 

 

Bez tytułu.jpg

Link to post
Share on other sites

Od czasu odpięcia tych dwóch dysków Komp ani razu się nie restartował Dysk nowy podpięty dane zabezpieczone, chciałem jeszcze przywrócić do życia tą pięćsetkę tylko mam problem z programem do naprawiania dysków  próbowałem już MHDD ale mam bios UEFI i ma tryb AHCI jak wybiorę zakładkę Starsze to i tak program nawet się nie uruchamia wyskakuje wyskakuje komunikat "Error Creating RamDrive ". Próbowałem także Victorią pod Windowsem ale skanuje poprawnie błędy jednak Remapowania nie wykonuje poprawnie wywala błąd: "LBA 6499053 try REMAP... Error: Odmowa dostępu" przy każdym uszkodzonym sektorze. Write także nie działa poprawnie "Block start at 686080 (351 MB) Write error: ABRT "Odmowa dostępu" . Co można z tym zrobić nie zależy

CrystalDiskInfo_20210406141232.png

Link to post
Share on other sites

Daj sobie na luz już z tym dyskiem....Skoro znalazłeś winowajcę, to tylko się cieszyć. Ten dysk to już niestety śmietnik historii. 

A temperatury wyżej dla mnie idealne.

Edytowane przez marko22
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, koniu77 napisał:

Próbowałem także Victorią pod Windowsem ale skanuje poprawnie błędy jednak Remapowania nie wykonuje poprawnie wywala błąd: "LBA 6499053 try REMAP... Error: Odmowa dostępu" przy każdym uszkodzonym sektorze.

Victoria odpalona jako administrator?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...