Skocz do zawartości

Restarty komputera POMOCY! :)


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem z samoistnymi restartami komputera podczas grania w niektóre gry, problem występował od samego początku, testowałem podmienianie karty graficznej oraz ramu, nic to nie dało problem pojawiał się dalej, po odpięciu dysku HDD częstotliwość crashy się zmniejszyła ale nadal przy uruchomieniu troszke bardziej wymagającej gry restartuje się.

Bios został zaktualizowany

Moje podejrzenia padają na zasilacz, ale niestety nie znam się na komputerach :) dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

Załączam logi z sensorów hwinfo odpalonego w tle podczas crashu. logi hwinfo.CSV

Może komuś z was powiedzą coś te robaczki w pliku :P

 

POMOCY! :)

 

komputer poskładałem sam:

 

- procesor Ryzen 5 3600

- płyta główna MSI MAG B550M BAZOOKA

- ram 2 x 8 gb DDR4 t-force delta 3200

- grafika MSI GTX 1050

- zasilacz Chieftec GDP-750C gold plus

- dyski Samsung SSD 860 EVO 500GB , GOODRAM  SSD (223 GB), do tego 1TB HDD

- WIndows 10

 

 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, 8gwiazdek napisał:

z uruchomionym xmp ?

juz jakiś czas temu to było robione ale z tego co pamiętam to robiłem chyba nawet dwa razy, raz z włączonym a raz bez, zresztą crashe pojawiają się zarówno z włączonym xmp jak i wyłączonym

Link to post
Share on other sites

Czy log został zapisany w momencie crash? W odczytach nie ma żadnych anomalii, ale ewentualnej usterki zabezpieczeń przeciążeniowych w zasilaczu ten log nie wychwyci. Dlatego popieram @BlackCoffe, przynajmniej wyeliminujesz najbardziej podejrzanego winowajcę.

Jeszcze na liście QVL  T-force delta są zalecane tylko te płyty i tylko z taktowaniem 3000 Mhz:

MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI
MSI MPG B550 GAMING CARBON WIFI
MSIMAG B550 TOMAHAWK

Sorry, MSI uwzględnia Spory zestaw RAM-ów T-force delta 3200Mhz.

Edytowane przez lonialomax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 8gwiazdek napisał:

Sprawdzałeś komunikaty w podglądzie zdarzeń w windowsie ?

tak ale niewiele idzie z tego wyczytać - Kernel-Power (System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.)

 

hwinfo chodziło w tle do momentu restartu

 

2 godziny temu, BlackCoffe napisał:

Ja bym pożyczyła od kogoś zasilacz do testów. I jeszcze poproszę screen z CrystalDiskInfo dla każdego dysku. 

CDI.thumb.jpg.5657cd88a1f3549c262f76767ba35c0f.jpg

 

a jeśli idzie o podmienienie zasilacza, to owszem tez o tym myślałem ale ciut problematyczne to jest bo nikt luźnego nie ma akurat wiec będzie troche z tym zabawy no ale zostawiłem to jako ostateczność

 

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedna informacja, dysk C oraz karta graficzna są przeniesione ze starego zestawu na którym chodziły kilka lat i na nim nigdy podobnych problemów nie miałem.

 

Kolejna sprawa o której pomyślałem teraz to fakt, że na froncie mam zamontowaną chłodnicę od aio zamontowany na pull, do tego w obudowie są 2 wentylatory wypychające na tyle i u góry obudowy. Zastanawam się czy coś mi się tam nie grzeje ale z drugiej strony przy jakimkolwiek tescie obciążeniowym temperatury były w normie.

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, wodego napisał:

Tylko nie mów, że przeniosłeś dysk C wraz z systemem na nowy komputer.

Nie, format i nowa instalacja

 

Wlasnie zamontowałem zasilacz wymontowany z innego komputera, Chieftec ale 500, no i problem nawet czesciej się pojawia, teraz potrafi restartowac się nawet w menu w grze. albo po odpaleniu Aida 64

Z tym, że ten zasilacz ma zasilanie do procesora 4 pin a nie 8 jak w moim, ale z tego co wyczytałem to bez oc przy moim procesorze to i tak powinno wystarczyć.

Wniosek taki, że jednak zasilacz jest ok.. ale jakiś związek z prądem musi być skoro przy slabszym zasilaczu czesciej sie wysypuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...