Skocz do zawartości

Asus ROG Strix GTX 1080 Ti - umiera, artefakty


Recommended Posts

 

Siemanko. Ja z prośbą o poradę. Generalnie co do zasady już się pogodziłem z losem, że karta będzie do wyrzucenia, ale może ktoś spotkał się z podobnym błędem? (od 24 sekundy na filmiku) - ściszcie głośniki

 

https://streamable.com/tuhvwp

 

Pojawiają się artefakty, następuje freez i komputer się restartuje.
Czasem komputer podziała nawet kilka minut, czasem tylko kilkadziesiąt sekund, ale generalnie kończy się tym samym za każdym razem.

Oczywiście co mogłem zrobiłem (starsze sterowniki itp.). Na innej karcie graficznej komputer działa poprawnie.


Opłaca się w ogóle oddawać ją do jakiegoś serwisu czy raczej na śmietnik? Z góry dzięki za poradę - może ktoś miał coś podobnego?

PS: gwarancja niestety skończyła się... 05.01.2021 :D:D

artefakty.jpg

Edytowane przez ffallen
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, ffallen napisał:

Ja z prośbą o poradę.

 

Do piekarnika 180stopni na trzy zdrowaśki i na OLX.

 

Co łaska 150zł się należy za poradę.^^

12 minut temu, ffallen napisał:

Opłaca się w ogóle oddawać ją do jakiegoś serwisu czy raczej na śmietnik?

Jaki śmietnik? przy obecnych cenach 1080ti?  dobra teraz serio:D, nawet jak by trzeba było tam reballing robić, albo pamięci wymieniać to myślę ze się opłaci.

a ten "protip" z piekarnikiem sobie odpuść bo nikt się potem nie podejmie naprawy tego. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, pendzel_3 napisał:

 

Do piekarnika 180stopni na trzy zdrowaśki i na OLX.

 

Co łaska 150zł się należy za poradę.^^

Jaki śmietnik? przy obecnych cenach 1080ti?  dobra teraz serio:D, nawet jak by trzeba było tam reballing robić, albo pamięci wymieniać to myślę ze się opłaci.

a ten "protip" z piekarnikiem sobie odpuść bo nikt się potem nie podejmie naprawy tego. 

Moja desperacja wynika z faktu, że nic lepszego przez dłuższy czas i tak nie kupię nawet za konkretniejszą kasę:D No chyba, że wysupłam skromne 5 tys. dla konika z portali aukcyjnych :)

Ale na serio - skoro mówisz, że jest nadzieja, że dałoby się z nią coś zrobić to spróbuję znaleźć jakiś sensowny serwis - co za pewne nie będzie łatwe (Trójmiasto).

Może ktoś coś poleci bo wiadomo, że serwis serwisowi nie równy?

Edytowane przez ffallen
Link to post
Share on other sites

Na dzień dobry obniż taktowania karty . Stracisz troszkę na wydajności , ale jest szansa , że karta jeszcze podziała . 

 

Chociaż jak już wywala na pulpicie to może to nic nie dać . Ale to nic nie kosztuje , więc zobacz czy coś to da .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Kruchy81 napisał:

Znajdź kontakt do Foresta z YT i napisz do niego w tych czasach trochę szkoda takiej karty

Dzięki. Znalazłem, napisałem - zobaczymy. Wbrew pozorom odpowiedzi różnorakich serwisów na zasadzie, że "kart się nie naprawia, je się wymienia" mnie rozwalają :)

Znalezienie dobrego serwisu, który w ogóle podejmie się ekspertyzy nie jest takie proste. Zakładam oczywiście - może nieco naiwnie - że jest jeszcze co ratować.

Edytowane przez ffallen
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, ffallen napisał:

Zakładam oczywiście - może nieco naiwnie - że jest jeszcze co ratować.

Jest, rdzeń raczej cały, a tylko to dyskwalifikowałoby opłacalność naprawy. Sęk w tym żeby to ktoś ogarnięty robił, Forest owszem, ale jakie on tam ma teraz terminy? :D Daj znać co Ci odpisał.

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Do piekarnika 180stopni na trzy zdrowaśki i na OLX.

 

Trzy zdrowaśki trochę mało. Dorzuciłbym jeszcze jedno ojcze nasz :)

 

A na poważnie to spróbuj z jakimś serwisem - może coś poradzą. Np. Pure PC w Poznaniu- nawet mają kanał na YT.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, pendzel_3 napisał:

Jest, rdzeń raczej cały, a tylko to dyskwalifikowałoby opłacalność naprawy. Sęk w tym żeby to ktoś ogarnięty robił, Forest owszem, ale jakie on tam ma teraz terminy? :D Daj znać co Ci odpisał.

 

Teraz, joker5513 napisał:

 

Trzy zdrowaśki trochę mało. Dorzuciłbym jeszcze jedno ojcze nasz :)

 

A na poważnie to spróbuj z jakimś serwisem - może coś poradzą. Np. Pure PC w Poznaniu- nawet mają kanał na YT.

Właśnie to jest najgorsze - sprawdziłem już kilka serwisów w Trójmieście (tu mieszkam) ale jest źle. Najprawdopodobniej lepiej będzie znaleźć inny i wysłać kartę w Polskę, ale to musi być ktoś sprawdzony - właśnie tak jak Forest - bo kilka osób już go poleciło.

Ale znaleźć sprawdzony serwis to nie tak hop siup. Jeśli u niego się nie uda spróbuję w Pure PC. Dzięki.

 

Może ktoś jeszcze zna dobry, sprawdzony?

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, ffallen napisał:

Forest

Po tym co się teraz dzieje, jak nagle wszyscy odkopują zakurzone padnięte szroty z serii 10xx oraz ile tego przybędzie po bumie na kopanie to On ma zlecenia do emerytury zapewnione %-), dlatego nie zdziw się jak Ci nawet nie odpisze, tam lutownica nie stygnie...  

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, login1969 napisał:

Trochę słabo z tym Asusem Ci się trafiło. Rzadko się zdarza żeby karta zaraz po gwarancji padła. 

Najlepsze jest to, że nie była nawet kręcona bo nie było takiej potrzeby dotychczas. Mam Intela i7-8700K i pamięci G.Skill Trident Z i je trochę podkręcałem to wszystko.

 

Niestety nie mogę znaleźć kompetentnego serwisu. Forest odpada, nie zajmuje się na razie kartami do odwołania.

Link to post
Share on other sites

Bo w kręceniu nie ma nic złego. Jak robisz to z głową to nawet lepiej ma karta bo razem z uv ma niższe temperatury, pobiera mniej watów to i sekcja ma łatwiej. W sumie na stocku może mieć ciężej niż jak przy niej podłubiesz aby zyskać w taki sposób kilka fps. Oczywiście kręcenie pamięci lub rdzenia bez wspomnianego uv to już inna para kaloszy ale jak widać nawet kartę niby stworzoną do tego może szlag trafić ot tak.

Jak sprzedaję używkę i słysze pytanie czy karta była podkręcana to od razu mi przychodzi na myśl- klient laik komputerowy;)

Naprawa pewnie tania nie będzie a jeszcze nie wiadomo czy za pół roku znów nie padnie. Normalnie bym nie naprawiał ale w tych czasach to pewnie bym się zastanowił. Teraz nawet zepsute na serwisach aukcyjnych schodzą w dobrych pieniądzach więc jak nie znajdziesz serwisu to chociaż tyle...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...