Skocz do zawartości

Komputer podczas gry sam się wyłacza.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Varcetti,

Recommended Posts

Witam

Od dwóch dni mam problem z komputerem a mianowicie gdy odpale kompa 1 rozruch wejde do gry to pogram max 1h i komputer sie wyłaczy jak by ktoś korki wyłaczył.Następne uruchomienie kompa to już jak zagram to jakieś 5-10min i znów to samo ,problem ten pojawia się tylko podczas gry jak przeglądam internet to wszystko śmiga.Temp podczas gry to procek 40-45 stopni ,grafika 75 stopni max.Komputer dziś cały został wyczyszczony wymieniona pasa na procku wiatraki wyczyszczone. Ktoś może coś doradzić co z tym fantem zrobić? A i zrobiłem programem HWiNfo jakiś raport ale nie wiem czy dobrze (plik w załaczniku)

 

Płyta główna MSI Z97 GAMING 3 

Dysk SSD Crucial 128 GB 2.5" SATA III (CT128MX100SSD1)

Karta graficzna MSI GeForce GTX 970 GAMING 4GB DDR5 (256 bit) DP, HDMI, 2x DVI (GTX 970 GAMING 4G)

Pamięć HyperX Savage, DDR3, 8 GB, 2400MHz, CL11 (HX324C11SRK2/8)

antec true power classic 550w

 

 

 

DESKTOP-40RQRVO.HTM

Edytowane przez Varcetti
Link to post
Share on other sites

Z hwinfo interesuje nas log z zakładki sensors. Objawy wskazują na zasilacz lub kartę graficzną (grzejący się vram lub vrm). Proponuję podmienić zasilacz na 100% pewny i wyczyścić grafikę z wymianą pasty i termopadów.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, BlackCoffe napisał:

Też podejrzewam zasilacz, jak długo go masz? 

Zasilacz fakt jest wiekowy (6 rok mu leci) i też stawiam na niego tym bardziej że czasem komputer nie pali od kopa tylko muszę wtyczkę wyciągać na parę sek.Albo też miałem takie rzeczy jak np odpalam wszystko zaczyna działać i po 3sek robił się reset i od nowa i tak cały czas .Popołudniu kolega pożyczy zasilacz i sprawdzę czy to wina zasilacza czy może GPU sida(oby nie).Wieczorem napiszę czy objawy ustały czy nadal to wyłacza. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, BlackCoffe napisał:

Ok, przetestuj na zasilaczu kumpla i napis jak się komp zachowywał i co to za zasilacz był.

Wygląda na to że problem został rozwiązany ,podłączyłem zasilacz kolegi ( LC-POWER LC6650GP3 650W ) komputer działa podczas grania nic się jak narazie nie wysypało.

 

Edit.

Jaki polecacie zasilacz to tego zestawu jaki podałem w pierwszym poście?

Edytowane przez Varcetti
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Varcetti napisał:

Zasilacz fakt jest wiekowy (6 rok mu leci)

No nie gadaj..... To w mojej drugiej budzie siedzi Seasonic X-750 i też jest wiekowy? :D W lipcu 2014 wymieniony w ramach gwarancji (kupiony w maju 2010). Czyli leci mu już 7 roczek....I działa bez zająknięcia :)

Link to post
Share on other sites

Dlatego stawiam na uznanych producentów, a nie no name. Ten pierwszy padł chyba po burzy. Nie pamiętam. Po prostu przestał reagować na włączenie. Ale dalej jestem z Seasonic :D Zresztą.... To tylko sprzęt. Wszystko ma prawo się popsuć. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...