Skocz do zawartości

Wymiana karty graficznej


Recommended Posts

Witam. Dziś przy graniu w RDR2 moja gtx970 stwierdziła że na nią już czas. Komp zgasł i już nie chciał wstać. Po dokładnej analizie wyszło że jednak karta graficzna. Komp odpala bez karty i z inną kartą graficzną. W innym kompie 970 też nie wstaje. 
Moje pytanie na co wymienić obecnie? Wiem, zrypała się w fatalnym momencie na rynku.

Pomyślałem że może coś o lepszej wydajności ale nie na tyle żeby było wąskie gardło albo że trzeba wymieniać dodatkowo zasilacz.

Cały mój sprzęt to.
Cooler master g550 550W BOX
HyperX 2x4gb 2400mhz savage 11cl
thermlight macho rev.b 152/140
msi z97 gamming 3
intel i5 4690k 3,5ghz (leci spokojnie na 4,5)

a reszta to dyski ssd, obudowa i monitor 24 eizo foris

Link to post
Share on other sites

Może nie tyle "opłaca się" co "najmniej się nie opłaca" :p

 

Jeżeli masz ciśnienie na granie teraz to bierz, szczególnie jeżeli tj max Twojego budżetu. Ja bym na Twoim miejscu próbował jednak zapolować za te dwa tygodnie na RTX 3060 12GB, ale to okolice 1600-1700 pln stawiam przy sprzyjających wiatrach. 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Rebelmind napisał:

okolice 1600-1700 pln stawiam przy sprzyjających wiatrach

Oho, kolejny optymista się znalazł :D Chociaż coś czytałem że nvidia chce wymusić na producentach żeby chociaż pierwsza partia była w okolicach MRSP. No cóż, może puszczą po parę sztuk w tej cenie. Ja obstawiam że regularna cena w tydzień po premierze będzie min. 2,5k ale raczej więcej.

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za rady. Zdecydowałem się na MSI gtx980ti oc strix. Skok wydajnościowy bardzo fajny. problem jeden mam tylko a mianowicie łożysko wiatraczka. piszczy niemiłosiernie. 
Chciałbym je wymienić ale znalazłem tylko do asusa. Jeżeli pasuje to fajnie a jak nie to prosił bym tez o poradę jaki kupić. To jest wiatrak 6 pin z konektorem 5 pin. 

Link to post
Share on other sites
25 minut temu, Agares86 napisał:

a jest gdzieś opcja sprawdzenia dokładnych rozmiarów wiatraków. bo nie jestem pewien czy to 87x87x10 

Najlepiej wyciągnij wentyl i zobacz z tyłu co ma napisane na nalepce. Przepiszesz ten model na ali i może coś znajdziesz. Ew, trochę możesz zasmarować i przeczyścić ten wentyl od środka. Może to pomóc nawet na kilka miesięcy.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

sorki to Asus :D zawias w głowie :D. Dzięki z tym wiatraczkiem, tak zrobię.  Jeszcze jedno pytanie bo nie będę zakładał niepotrzebnie tematu w dziale ramu. mam 2x4gb HyperX 2x4gb 2400mhz savage 11cl. Jedno miejsce jeszcze mam wolne a drugie zasłania wentylator z procka :( ale znalazłem do kupienia jedną kość 8gb. mialo by to sens 2x4gb 1x8gb ?

Link to post
Share on other sites
W dniu 9.02.2021 o 21:04, zbiku90 napisał:

Oho, kolejny optymista się znalazł :D Chociaż coś czytałem że nvidia chce wymusić na producentach żeby chociaż pierwsza partia była w okolicach MRSP. No cóż, może puszczą po parę sztuk w tej cenie. Ja obstawiam że regularna cena w tydzień po premierze będzie min. 2,5k ale raczej więcej.

Jak na razie pre-order za Ventusa jest za ~1920 pln (po kursie kupna), a Ventus nie jest najtańszym modelem - Zotac Twin Edge powinien być w takim razie poniżej 1900 pln

 

https://www.webhallen.com/se/product/331901-MSI-GeForce-RTX-3060-Ventus-2X-OC?ref=Prisjakt

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...