Skocz do zawartości

zintegrowana karta muzyczna na Asus Rampage III Extreme


Recommended Posts

Witam,

 

Mam duży problem z zintegrowaną kartą muzyczną na płycie Asus Rampage III Extreme do niedawna jeszcze o dziwo dźwięk był, bo grałem w Wiedźmina 2 i było ok. Po pewnym czasie zaczęła się szopka, urządzenia audio pojawiały się i znikały i w końcu ich nie ma... po reinstalacji windowsa 7 ultimate 64bit było przez chwilę dobrze i po chwili znowu nic.... nie wiem o co chodzi... mam już ochotę wyrzucić kompa przez okno... Instalowałem już wszystkie sterowniki jakie istnieją na necie do Realteka HD Audio, hotfixy, cuda wianki i dalej jestem bez dźwięku... co może jeszcze pomóc o ile jest jeszcze jakiś sposób ??

Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

wyłącz ją w biosie i włącz ponownie i to samo z sterownikami

windows zintegrowaną kartę widzi ?

 

Robiłem reistalacje systemu i widział coś takiego "high definition audio bus" i pisało w menadżerze urządzeń, że nie są zainstalowane sterowniki, po instalacji sterowników (najnowsze Realteka) obowiązkowy restart kompa i dalej nic... także ręce mi już opadają :/

Link to post
Share on other sites

Chyba za wiele kombinujesz. Po kolei - co się dzieje bez sterowników? Co widać w Managerze Urządzeń?

 

Czy masz jakiś luźny dysk albo wolną partycję by postawić testowy goły system na nowo?

 

Reinstalował już system.

Syndrom znikającej k.muzycznej swego czasu występował i był związany z sterownikiem magistrali Microsoft UAA dla HD audio. Nie słyszałem by występował on w win7, ale opisane "znikanie" oraz "niemożliwość instalacji sterowników" pasuje do tej starej przypadłości.

W najgorszym wypadku ALC889 pada.

 

Ze strony realteka ściąg najnowsze sterowniki pod win7 opatrzone numerkiem R2.62. O ile już je masz, odinstaluj sterowniki do K.graficznej i dopiero próbuj instalować dźwiękówkę. Sterowniki nvidii instaluj bez ich kodeka audio.

Link to post
Share on other sites

Chyba za wiele kombinujesz. Po kolei - co się dzieje bez sterowników? Co widać w Managerze Urządzeń?

 

Czy masz jakiś luźny dysk albo wolną partycję by postawić testowy goły system na nowo?

 

Na świerzym systemie, bez sterowników w menadżerze urządzeń widać "high definition audio bus" i poniżej w okienku jest napisane, że nie są zainstalowane sterowniki do tego urządzenia... po instalacji sterowników ze stronu Asusa do R3E, nie wykrywa karty muzycznej... nawet nie ma żadnego wpisu w menedżerze, że nieznane urządzenie czy coś takiego...

 

Reinstalował już system.

Syndrom znikającej k.muzycznej swego czasu występował i był związany z sterownikiem magistrali Microsoft UAA dla HD audio. Nie słyszałem by występował on w win7, ale opisane "znikanie" oraz "niemożliwość instalacji sterowników" pasuje do tej starej przypadłości.

W najgorszym wypadku ALC889 pada.

 

Ze strony realteka ściąg najnowsze sterowniki pod win7 opatrzone numerkiem R2.62. O ile już je masz, odinstaluj sterowniki do K.graficznej i dopiero próbuj instalować dźwiękówkę. Sterowniki nvidii instaluj bez ich kodeka audio.

 

Sciągałem najnowesze sterowniki do Realteka właśnie opatrzone tym numerkiem co podajesz i do odpowiedniego systemu i mogę je sobie instalować w nieskończoność :/ i nic... także nie mam więcej pomysłów co można jeszcze zrobić... Może wgrać ponownie BIOS ?? inny system zainstalować ??

Link to post
Share on other sites

Ja bym nie wytrzymal jak bym mial takie poblemy z dzwiekiem... moze odposc sobie i kup jakiegos SB Audigy na PCI i problemy sie skoncza?

 

Moja cierpliwość się już kończy i tak jak mówisz, albo zakup karty dźwiękowej albo nowa płyta główna, bo w sumie nie wiadomo czy coś więcej się nie posypało :/

Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/listing.php/search?category=4395&sg=0&string=sound+blaster+audigy&params_top_cookie=635c8699ec6a48ca70780f0e041b45ce82fe39d8&order=p&change_view=1 --> odposc sobie zmiane plyty, po prostu doloz SB i ciesz sie lepszym dzwiekiem niz z integry, ja sam mam takiego audigy wlozonego i chwale!! :-) A najlepiej jak bys od kogos pozyczyl na chwile taka karcioche i sprawdizl jej dzialanie, Integrze mowimy stanowczo NIE!!
Link to post
Share on other sites

Dokupienie karty muzycznej to tylko półśrodek, nie wiadomo czy problemy z HD audio to nie zapowiedz poważniejszych problemów z płyta.

 

Ostatnia sprawa to wyłączenie HD audio w biosie, update do najnowszej wersji biosa, załadownie optymalnych ustawień i instalacja ostatni raz sterowników w win7.

O ile to nie przyniesie poprawy, zamiast kupować dodatkowa kartę muzyczna, lepiej reklamować płytę bo nie masz pewności co jest grane a lepiej dmuchać na zimne, tylko czy wytrzymasz 2-4 tyg ( w najlepszym przypadku, ja czekałem 2mc ) bez kompa :)

Link to post
Share on other sites

Teraz to już jestem pewien, że padła karta dźwiękowa, ponieważ testowałem sprzęt na innym OSie (ubuntu) tak więc nie wiem co teraz ?? Prawodopodobnie serwis, ale nie mam dowodu zakupu i nawet nie wiem czy jest jeszcze na płytę gwara, ponieważ została zakupiona na allegro po atrakcyjnej cenie, albo jakaś firma trudniąca się naprawami płyt głównych :pomocy:

Link to post
Share on other sites

Nie ogarniam już tej płyty :/ dźwięk powrócił i widzi wszystkie urządzenia zintegrowanej karty WTF ?? :sciana:

 

Kolejna akcja z moją płytą, co parę sekund pojawia się buczący dźwięk w okolicach kości ram, jak ruszę pamięciami to się komp wiesza, albo restartuje :o

Link to post
Share on other sites

Spróbuj wyłączyć kartę dźwiękową w biosie i zobacz czy teraz będzie buczeć i system szaleć. Jeżeli jesteś pewien, że to dźwięk i będzie normalnie działać po wyłaczeniu integry. Zastanów się nad kartą dźwiękową SB albo jakimś Xonarkiem (ten mój ma dobry dźwięk) albo zareklamuj u sprzedawcy (jak masz gwarancję, to nic nie płacisz). Przeczytałem cały temat i to co się dzieje, jest mocno dziwne.

Edytowane przez Marcin1PL
Link to post
Share on other sites

Karta w biosie wyłączona, a buczy, że tak powiem w okolicach slotów pamięci RAM i co najlepsze po ruszeniu jednej kości system się wiesza bądź restartuje :/ Coż gostek z allegro nie odpowiada na maile czy płyta jest jeszcze na gwarancji, po drugie nawet nie wiem czy ma jakis kwitek zakupu... eh sam pechowiec mnie prześladuje... planowałem wodować sprzęt, a tu czekają mnie nieoczekiwane wydatki na MB :sciana:

Edytowane przez kubbak
Regulamin - punkt 2j
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...