Skocz do zawartości

Dysk zewnętrzny do pracy.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez blinkuu,

Recommended Posts

Witajcie.

 

Poszukuje pojemnego dysku zewnętrznego do codziennej pracy( obróbka materiałów w da vinci). Będzie podpięty do laptopa dlatego zewnętrzny.

Wymagania:

- pojemność 5-6 TB. z racji pojemności raczej  hdd

- zasilanie zewnętrzne ( oddzielny kabel zasilający nie usb z komputera)

- najlepiej złącze typu c. W laptopie jedyne wolne złącze to usb- typ c równoważne z usb 3.1 2 gen. Ewentualnie dysk ze zwykłym złączem 3.1 plus przelotka obsługująca 3.1 gen 2 aby nie była wąskim gardłem

- szybki transfer po kablu oraz sama prędkość dysku jakieś 7200 rpm

- budżet 600zł

 

Mnie się podoba ten ale ma złącze 3.0 i obawiam się wydłużenia procesu obróbki materiałów

https://allegro.pl/oferta/dysk-zewnetrzny-wd-elements-desktop-6tb-8547776669

 

Przelotka

https://archiwum.allegro.pl/oferta/adapter-usb-type-cm-af-3-1-gen-2-10cm-black-delock-i8440105613.html

 

Może ktoś ma sprawdzony model do polecenia

Link to post
Share on other sites

tak ostrzegam, że takie przelotki są zwykle jednostronne, z jednej strony 10Gbps, z drugiej USB 2.0 :D 

Dysk HDD i tam max co dobije to SATA II, jakoś max 260-270MB/s przy transferze sekwencyjnym, mają te szybsze HDD 7200MB/s. 
Nie ma kompletnie sensu pchać się w USB 10Gbps, na serio jako użytkownik mogę powiedzieć, że więcej zachodu niż to warte w tym przypadku. 

Radzę szukać czegoś na CMR, niestety przy 6TB odpada kupno normalnego HDD na CMR i obudowy (wychodzi za drogo). Jak znajdziesz coś 6TB na CMR, to się pochwal, bo sam koledze musze coś polecić, a mi się szukać nie chce, bo nie podają zwykle przy zewnętrznych, czy to CMR, czy SMR. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
37 minut temu, kokosnh napisał:

tak ostrzegam, że takie przelotki są zwykle jednostronne, z jednej strony 10Gbps, z drugiej USB 2.0 :D 

Dysk HDD i tam max co dobije to SATA II, jakoś max 260-270MB/s przy transferze sekwencyjnym, mają te szybsze HDD 7200MB/s. 
Nie ma kompletnie sensu pchać się w USB 10Gbps, na serio jako użytkownik mogę powiedzieć, że więcej zachodu niż to warte w tym przypadku. 

Radzę szukać czegoś na CMR, niestety przy 6TB odpada kupno normalnego HDD na CMR i obudowy (wychodzi za drogo). Jak znajdziesz coś 6TB na CMR, to się pochwal, bo sam koledze musze coś polecić, a mi się szukać nie chce, bo nie podają zwykle przy zewnętrznych, czy to CMR, czy SMR. 

No proszę, twoja rada co do przejściówki jest bardzo cenna, dziękuję.

 

W razie czego kupie zwykły adapter i wepnę w usb c coś innego, co nie wymaga szybkiego transferu a tylko zasilania.

SMR to było by zabójstwo , bo to nie ma być magazyn na fotki tylko sprzęt w ciągłym użyciu.

 

Najprościej było by wziąć dyski WD red albo black, ale tam potrafią być partie z SMR i wtedy jest du*a.

Link to post
Share on other sites

Możesz po numerze sprawdzić czy są na CMR czy smr, obecnie już to podają.

Taka rada. Jak do ciągłej pracy, to można pomyśleć nad czymś lepszym, czyli NAS i 2 x hdd w raid 1, lub obudowa na USB 2 x HDD z raid 1. Chyba ze się nie boisz i robisz backup....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć proste choć drogie rozwiązanie. Wydaje się jednak przyszłościowo rozsądne.

 

Po dozbieraniu kasy zapoluje na tego dzikusa.

 

https://www.proshop.pl/Dysk-zewnetrzny/WD-BLACK-D10-Game-Drive-for-PS4-BA3P0080HBK-Zewnetrzny-dysk-8-TB-Czarny/2798451

 

Dziękuje moderatorowi za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • worm zamknął ten temat
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...