Skocz do zawartości

Giełda Kryptowalut - jak działają??


Recommended Posts

Witam

Aktualnie mam Revoluta i bawię się kryptowalutami, nie są to zyski jak na akcjach ale lepsze niż % z banku. Na Revolut jak nie masz konta premium to pobierają 2,5% od zakupu i 2,5% ze sprzedaży a pieniądze natychmiast po wymianie lądują na twoim koncie (wymieniasz i od razu masz pieniądze). Czy tak samo działa to na innych giełdach?? Czy może "wystawiasz" chęć sprzedania i czekasz aż ktoś kupi?? Taka giełda np. BitBay. No i revolut ma ubogą bazę kryptowalut (za to bogatą bazę akcji spółek z różnych branż).

Nie straciłem jeszcze nic na krypto, trzeba tylko w odpowiednim momencie sprzedać i kupić lecz przez te 5% w sumie prowizji Revoluta to jest około 5% mniej zysku w kieszeni.

Edytowane przez krakow2000
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, krakow2000 napisał:

Czy może "wystawiasz" chęć sprzedania i czekasz aż ktoś kupi??

Dokładnie tak to działa, masz oferty kupna i sprzedaży w określonych cenach. Dodatkowo żeby wypłacić pieniądze musisz się zweryfikować np. zdjęciem prawa jazdy. Giełda ma też chyba obowiązek zgłosić cię do skarbówki czyli na starcie jesteś 19% w plecy. Plus jakieś prowizje oczywiście.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites

BitBay - każdy użytkownik podlega weryfikacji tożsamości zdjęcie z dowodem i jego skan z obu stron+ przelew weryfikacyjny na 10PLN (o ile pamiętem), w myśl przepisów o praniu brudnych pieniędzy.

 

Przelewasz własne coiny lub kupujesz za walutę. Zlecenia jak na zwykłej giełdzie czyli szybkie kupno/sprzedaż, opcje na cenę, ilość itp.

 

Od każdej transakcji pobierana jest prowizja. Kwestie podatkowe to klasyczne 19% (jak napisał zbiku) + drugie tyle (teoretycznie) jeśli obrót krypto realizowany jest poza granicą kraju.

 

więcej info masz w support bitbay'a

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Są jakieś poradniki dotyczące "optymalizacji" opodatkowania, ale nie wiem, co są warte. Sam się zdziwiłem, że nie tylko obrót krypto, ale również kopanie podlega podatkowi 19%. Te dziady na wszystkim położyły swoje chciwe łapy.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Player1 napisał:

również kopanie podlega podatkowi 19%. Te dziady na wszystkim położyły swoje chciwe łapy.

Póki nie zamienisz na PLN to wg mojej wiedzy możesz kupować co dusza zapragnie za krypto i US się nie dowie. Jak wymienisz na złotówki na swoim koncie to już podchodzi pod jakiś pit.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...