Skocz do zawartości

Giełda Kryptowalut - jak działają??

Recommended Posts

Witam

Aktualnie mam Revoluta i bawię się kryptowalutami, nie są to zyski jak na akcjach ale lepsze niż % z banku. Na Revolut jak nie masz konta premium to pobierają 2,5% od zakupu i 2,5% ze sprzedaży a pieniądze natychmiast po wymianie lądują na twoim koncie (wymieniasz i od razu masz pieniądze). Czy tak samo działa to na innych giełdach?? Czy może "wystawiasz" chęć sprzedania i czekasz aż ktoś kupi?? Taka giełda np. BitBay. No i revolut ma ubogą bazę kryptowalut (za to bogatą bazę akcji spółek z różnych branż).

Nie straciłem jeszcze nic na krypto, trzeba tylko w odpowiednim momencie sprzedać i kupić lecz przez te 5% w sumie prowizji Revoluta to jest około 5% mniej zysku w kieszeni.

Edytowane przez krakow2000
3 godziny temu, krakow2000 napisał:

Czy może "wystawiasz" chęć sprzedania i czekasz aż ktoś kupi??

Dokładnie tak to działa, masz oferty kupna i sprzedaży w określonych cenach. Dodatkowo żeby wypłacić pieniądze musisz się zweryfikować np. zdjęciem prawa jazdy. Giełda ma też chyba obowiązek zgłosić cię do skarbówki czyli na starcie jesteś 19% w plecy. Plus jakieś prowizje oczywiście.

Edytowane przez zbiku90

BitBay - każdy użytkownik podlega weryfikacji tożsamości zdjęcie z dowodem i jego skan z obu stron+ przelew weryfikacyjny na 10PLN (o ile pamiętem), w myśl przepisów o praniu brudnych pieniędzy.

Przelewasz własne coiny lub kupujesz za walutę. Zlecenia jak na zwykłej giełdzie czyli szybkie kupno/sprzedaż, opcje na cenę, ilość itp.

Od każdej transakcji pobierana jest prowizja. Kwestie podatkowe to klasyczne 19% (jak napisał zbiku) + drugie tyle (teoretycznie) jeśli obrót krypto realizowany jest poza granicą kraju.

więcej info masz w support bitbay'a

8 godzin temu, krakow2000 napisał:

Aktualnie mam Revoluta

Revolut ma zaniżone ceny walut - na tym zarabia. Lepiej mieć konto na jakiejś giełdzie. Ale nie powiem, na początek Revolut dla "sprawdzenia siebie" jest ok.

• 3 tygodnie później...

Są jakieś poradniki dotyczące "optymalizacji" opodatkowania, ale nie wiem, co są warte. Sam się zdziwiłem, że nie tylko obrót krypto, ale również kopanie podlega podatkowi 19%. Te dziady na wszystkim położyły swoje chciwe łapy.

3 godziny temu, Player1 napisał:

również kopanie podlega podatkowi 19%. Te dziady na wszystkim położyły swoje chciwe łapy.

Póki nie zamienisz na PLN to wg mojej wiedzy możesz kupować co dusza zapragnie za krypto i US się nie dowie. Jak wymienisz na złotówki na swoim koncie to już podchodzi pod jakiś pit.

14 godzin temu, zbiku90 napisał:

możesz kupować co dusza zapragnie za krypto i US się nie dowie

No tak, ale jednak możliwość płacenia krypto za towary i usługi,  póki co, są ograniczone.

51 minut temu, Player1 napisał:

No tak, ale jednak możliwość płacenia krypto za towary i usługi,  póki co, są ograniczone.

Jeszcze trochę i to się zmieni. PayPal wkrótce umożliwi płacenie krypto, a to dopiero początek.

@up: wiem, słyszałem,  ale na razie to tylko plany,  ciężko powiedzieć kiedy Visa czy Master Card wprowadzą karty połączone z portfelem krypto, chociaż wierzę,  że to nastąpi.