Skocz do zawartości

Adapter bluetooth na USB


Recommended Posts

Cześć

Mam telewizor Samsunga 43 całe, niestety bez bluetooth wpudowanego i poszukuje jakiegoś adaptera do usb, żebym mógł sobie połączyć na przykład słuchawki bezprzewodowe z tv i słuchać na nich, albo może w przyszłości soundbara. Czy ktoś może mi polecić coś takiego? 

 

 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, worm napisał:

Sprawdź wcześniej, czy taki adapter będzie działał na danym tv. Może się okazać, że jego podpięcie nic nie zmieni.

Można sprawdzić inaczej dany adapter, niż tylko poprzez kupienie? Jakoś na internecie? Sorki za głupie pytanie, ale nie wiem za bardzo jak mógłbym konkretny model sprawdzić, czy zadziała z moim tv :)

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, worm napisał:

Chodziło mi bardziej o to, czy dany telewizor ma obsługę takich adapterów.

Aa oki, to potem jakoś poszukam na internecie czy mój Samsung ma coś takiego. A z innej beczki, widzę że są adaptery same ,,nadajniki" jak i z funkcją ,,odbiornika". Czy jeśli chciałbym słyszeć głos z tv na słuchawkach to muszę takie szukać? Czym się może różnić adapter bluetooth na USB za 10 zł w Auchan, a takie za 100 zł, pomijając kwestie firmy, wykonania itp. 

Link to post
Share on other sites

Wątpię czy adapter zadziała. TV to nie komputer, sterowników nie zainstalujesz, a wbudowanych nie ma. Kiedyś do TV Samsunga można było dokupić WiFi na USB za kosmiczne pieniądze. Dlaczego kosmiczne? Bo był to dongle dedykowane do tego TV marki samsung oczywiście. Innego nie podpiąłeś.

 

Tak więc o USB zapomnij.  Są za to odbiorniki/nadajniki bluetooth. Podłączasz wyjściem słuchawkowym (jak TV ma) czy optycznym i w ten sposób na każdym starym sprzęcie audio możesz dźwięk wysłać przez BT.

 

Link to post
Share on other sites
55 minut temu, wodego napisał:

Wątpię czy adapter zadziała. TV to nie komputer, sterowników nie zainstalujesz, a wbudowanych nie ma. Kiedyś do TV Samsunga można było dokupić WiFi na USB za kosmiczne pieniądze. Dlaczego kosmiczne? Bo był to dongle dedykowane do tego TV marki samsung oczywiście. Innego nie podpiąłeś.

 

Tak więc o USB zapomnij.  Są za to odbiorniki/nadajniki bluetooth. Podłączasz wyjściem słuchawkowym (jak TV ma) czy optycznym i w ten sposób na każdym starym sprzęcie audio możesz dźwięk wysłać przez BT.

 

Super, dziękuję za taką odpowiedź. Już wiem, że nie warto się bawić w adaptery za 10 czy ileś tam złotych. Niestety mój tv jest tak wybrakowany, że nawet nie ma Jacka, ale chyba wejście optyczne ma. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...