Skocz do zawartości

Komputer zawiesza się w losowych momentach


Recommended Posts

Witam. Już tu kiedyś pisałam taki sam post, ale nie dostałam za dużo pomocy w tym temacie. 

Specyfikacja:

Płyta główna Lenovo 36EF

Zasilacz ATX AcBEL 450W 80+ Bronze
Procesor Intel i5-8400
Karta graficzna GeForce GTX 1050 Ti

Pamięć RAM 16GB 2666 MHz w dwóch kościach 
Dysk HDD 1 TB Seagate

Dysk SSD (systemowy) 256GB ADATA SX8200PNP

 

Problem wygląda następująco - w przeciągu ostatnich paru miesięcy mam spory problem z komputerem, zawiesił mi się już wiele razy. Wcześniej ten problem był tylko podczas grania w jedną grę, teraz są zupełnie losowo, gdy bardziej obciążę komputer. Raz nawet miałam podczas nagrywania ekranu OBSem, po 5 sekundach nagrywania wszystko zacięło się razem z dźwiękiem. Temperatury są ok - procesor to 45 stopnie, karta graficzna coś koło 50-60.
Komputer jest do użytku codziennego jak i do montażu, grafiki oraz gier, które nie są jakoś bardzo wymagające. Przy montażu nigdy nie miałam takiego problemu, pomimo że jest to najbardziej obciążająca rzecz jaką robię na tym komputerze. 

 

Co mogę z tymi problemami zrobić? W poprzednim temacie osoby mówiły, że dyski mam okej, wirusów nie mam.

Link to post
Share on other sites

Zaglądnij do podglądu zdarzeń, do błędów krytycznych. Zobacz najczęściej występujące, może uda się skojarzyć z godziną zawieszenia...Jak z aktualizacją systemu i sterowników do płyty głównej?

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, jarrino napisał:

Zaglądnij do podglądu zdarzeń, do błędów krytycznych. Zobacz najczęściej występujące, może uda się skojarzyć z godziną zawieszenia...Jak z aktualizacją systemu i sterowników do płyty głównej?

Kernel Power 41, zawsze jest po wyłączeniu ręcznym komputera gdy ma zawiechę. Aktualizacje robię na bierząco, raczej wszystko mam aktualne

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, jarrino napisał:

W jakim wieku jest zasilacz? Masz jakąś możliwość pożyczenia choć na parę godzin?

Ma z dwa lata. Niestety nie mam od kogo pożyczyć

47 minut temu, zbiku90 napisał:

https://www.memtest86.com

Trzeba zrobić pendrive z powyższym programem i puścić najlepiej na noc, minimum 2-3 pełne przebiegi.

Ewentualnie wbudowana w windows diagnostyka pamięci.

Teraz zrobiłam tą wbudowaną diagnostykę pamięci - wszystko niby jest w porządku z ramem

Problem znowu się pojawił, nie wiem co robić dalej...

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, lonialomax napisał:

Pokaż screen z HWiNFO, zakładka Sensors tak aby były widoczne wszystkie odczyty parametrów. Przed błędem Kernel-Power nie ma żadnych błędów lub ostrzeżeń?

OnH55IP.pngYvy3R75.png

1 godzinę temu, jarrino napisał:

Masz włączone punkty przywracania systemu?

raczej powinnam mieć

Edytowane przez nevermind66
Link to post
Share on other sites

Dlaczego nie ma odczytów z parametrów pracy karty graficznej GTX 1050 Ti? Czy możesz otworzyć wiersz polecenia, wpisać wmic csproduct get version i podać wynik? Trochę tych błędów jednak się pojawia więc zacznij od sprawdzenia plików systemowych więc użyj narzędzia DISM potem SFC https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, lonialomax napisał:

Dlaczego nie ma odczytów z parametrów pracy karty graficznej GTX 1050 Ti? Czy możesz otworzyć wiersz polecenia, wpisać wmic csproduct get version i podać wynik? Trochę tych błędów jednak się pojawia więc zacznij od sprawdzenia plików systemowych więc użyj narzędzia DISM potem SFC https://support.microsoft.com/pl-pl/help/929833/use-the-system-file-checker-tool-to-repair-missing-or-corrupted-system

dsfsf2w.JPG.5aa2a899d3b7b55a3913a91f0227297e.JPGobraz_2021-01-16_161038.png.2b60dd8a34d175946fad42e161bbcedc.png

8 godzin temu, zbiku90 napisał:

Warto zmierzyć multimetrem napięcia w zasilaczu bo program pokazuje jakieś głupoty.

W dzienniku masz application error, co to za aplikacja powoduje błędy?

zauważyłam, że większość programów tam jest, a ostatnia aplikacja która błąd wywołała to była opera

Link to post
Share on other sites

SFC naprawiło jakieś pliki systemowe i czekamy na efekty poprawy działania systemu. Jak chcesz sprawdzić jakie pliki zostały naprawione to w wierszu polecenia (jako administrator) wpisz notepad c:\windows\logs\cbs\cbs.log . Jaką masz wersję bios? Sprawdzisz to w HWiNFO lub w CPU-z. Po za tym możesz na tej stronie uruchomić diagnostykę https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/desktops-and-all-in-ones/legion-series/legion-y520t-25icz/diagnostics  Nie odpowiedziałaś na pytanie odnośnie karty graficznej, dlaczego niema odczytów z jej parametrów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...