Skocz do zawartości

Sieci komórkowe pokrycie i promieniowanie - dyskusja


Recommended Posts

Witam,

 

 

Poszukuję informacji odnośnie pokrycia kraju sieciami GSM, HSPA, LTE oraz ilości btsow jak i informacji odnośnie tego który standard najmniej oddziałuje na człowieka. Wiadomo im telefon dalej od ciała w ciągu dnia tym lepiej jednak jesteśmy zmuszeni często nosić go w kieszeni.

 

 

Zapraszam do dyskusji 

 

 

 

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Są 6G i chyba spaliły mi kartę sieciową ..

A tak poważnie to szukam odpowiedzi gdyż w ostatnich latach internet bardzo przyspieszył przez co musiała wzrosnąć pojemność sieci a do za tym idzie jej promieniowanie

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Nie mam nic przeciw 5G niech się technologia rozwija. Dla mnie de facto wystarczy samo 3G, trochę zamuli przy wysyłaniu dużego załącznika ale bateria nieco dłużej trzyma.

Zauważyłem że VoLte strasznie zjada baterie.

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Przesiadłem się z redmi note 8 pro. Tutaj bateria znacznie krócej trzyma przy takim samym użytkowaniu

Co myślicie o ładowaniu baterii do 80% a właściwie dopóki napięcie osiągnie ok 4.3V ? W Xiaomi to ok 90% potem rośnie napięcie które szkodzi oraz temperatura akumulatora.

Ponoć takie ładowanie pozwala przedłużyć zywot baterii nawet o drugie tyle cykli

Link to post
Share on other sites

Ja też kojarzę po dawnym k800i, miałem 6 lat. Ładowałem do pełna średnio co dwa dni i po 6 latach nie było dużo gorzej. Bateria też polimerowa.

Teraz kwestia ładowania , wg mnie szybkie szkodzi. Bateria łapie wyższą temperaturę. Optymalnie chyba idąc za ciosem przy pojemności 4Ah byłoby ładować prądem 2A. Tak było w k800i, ogniwo 1000 mAh, prąd ładowania 490mA /4.9V

Link to post
Share on other sites

6 minut pracy
2% baterii w dół
18% wyświetlacz jasność na pół
Tapatalk 60% - drenuje gorzej niż chrome którego wywaliłem dziś przed to własnie.
A może miui winne ?

Polaczony przez wifi

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka



Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, JohnyRambo napisał:

Teraz kwestia ładowania , wg mnie szybkie szkodzi.

Szybkie ładowanie, to mniejsza żywotność baterii. Nie jest to jakiś wymysł, tylko jest to zbadane i udowodnione. Nie dotyczy tylko telefonów, ale ogólnie baterii (akumulatorów) choćby w samochodach. Ładowanie do 80% też przedłuża życie baterii.

 

Nie należy jednak popadać w paranoję i szybkie ładowanie też jest dla ludzi. Ale gdy idziemy spać i podłączamy telefon po ciężkim dniu, to po co ma się szybko naładować jak ma całą noc "wolnego"?

Link to post
Share on other sites

Ja co 2 dni zazwyczaj choć w tym modelu chyba będę musiał codziennie. Ładuje wieczorem, na noc nie podłączam bo to podtrzymuje wyższe napięcie baterii ok 4.5-4.6V.
Po samym naładowaniu do 100% jest ok 4.35V stąd zalecane do 80% pozostawia ok 4.2V które mniej szkodzi , ponad 4,3 ponoć szkodzi bardziej tylko jak to się ma na dłuższą metę.

Szukam wyjścia, bo nigdy nie spotkałem się z tym aby akumulator po wymianie trzymał parametry jak nowy oryginalny, a po roku zazwyczaj widzę spory spadek wytrzymałości. Przerabiałem ich bardzo wiele w różnych telefonach.

Dobre zamienniki czy oryginalny były kiedy baterie były łatwo wymienne.


Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.01.2021 o 19:44, JohnyRambo napisał:

Są 6G i chyba spaliły mi kartę sieciową ..

A tak poważnie to szukam odpowiedzi gdyż w ostatnich latach internet bardzo przyspieszył przez co musiała wzrosnąć pojemność sieci a do za tym idzie jej promieniowanie

Wysłane z mojego M2002J9G przy użyciu Tapatalka
 

Ok i co z tym zrobisz 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...