Skocz do zawartości

Rtx 3070 niski wynik w userbenchmark.


Recommended Posts

Od świąt mam problemy z całym pc. Bsod różnego rodzaju i spadek wydajności PC. Cały zestaw jest nowy, ma miesiąc i wszystko działało jak powinno. Po Bsod pojawiły się spadki fps w grach, z 144 na +/-80. Sprawdzałem kości ram i oba sloty w których siedzą, sterowniki, dysk i cpu, wszystko działa prawidłowo. Gpu przy userbenchamrku osiąga wynik dużo mniej niż przeciętny, jednak nie jestem znawcą i może ma to związek z posiadaniem monitora 1440p a nie 1080p. Tu są moje wyniki https://www.userbenchmark.com/UserRun/37857294. Dodam jeszcze, że spadki fps zniknęły ale tylko na jeden dzień, nie zmieniając kompletnie nic w sytemie czy instalowania programów. PC: R5 3600 (bez oc), Patrior Viper steel 2x8gb 3200 MHz, Msi b450 A pro max, rtx 3070 eagle oc, corsair tx650m. 

Edytowane przez Dandys87
Link to post
Share on other sites

3dmark pobieram, 15 minut w grze zrobione, https://imgur.com/u6Y9hNJ. Gierka to battlefield 4, fps były koło 70, spadki do 60 ale nie czuć tych 60 nawet, co chwile ścinki, ping 30 był więc to nie wina łącza. Nie wiem na ile wiarygodne jest game bar ale na nim użycie gpu było mniej więcej 80% a cpu koło 40%.

Link to post
Share on other sites

Dla pewności testuj na singlu zawsze.

 

A użycie gpu rzeczywiście 80%, jeśli to full HD to tak powinno być. Procek nie nadąża w tej rozdziałce. Pobór prądu się zgadza jak na mniejsze niż 100% użycie.

 

Nic tu stety niestety złego nie widać. Strzelam, że coś nie tak na linii zasilacz-karta, albo kabel którym podłączasz tego rtx do zasiłki...

 

Jeszcze możesz w sumie dla pewności zrobić testy np OCCT Power Supply Test i Furmark, ale też monitorować czy karta leci na 100% a nie 80. Najlepiej ustawić rozdziałkę 4k + antialiasing x8.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

1440p monitor jest, karda do zasilacza jest podpięta dwoma osobnymi kablami. Furmark robiłem, tam jest 60-70% użycia i średnio 120 fps, a patrząc na filmik na youtube z dokładnie tą samą kartą, ma trochę inne wyniki. Na 4k i AA x8 mam 37 fps średnii i znowu 60-70% zużycia.

furmark.PNG

Wyniki 3d Mark 

1.PNG

2.PNG

3.PNG

Z tego co widzę to karta powinna osiągnąć wynik mniej więcej 14 tysięcy.

 

Ruszyłem teraz test PSU w OCCT, jakiś konretne ustawiania czy AVX2 może być ?

Edytowane przez Dandys87
Link to post
Share on other sites

Z tego co pamiętam jest na moc ustawione. A wynik strasznie mały, jak widziałem to ludzie miali po 14 tysięcy. Po teście PSU OCCT zero błędów. Jak wspominałem, problem potrafił się pojawić z dnia na dzień bez jakiejkolwiek instalacji nowych programów czy aktualizacji systemu, jutro spróbuje podpiąć kable zasilające do innych gniazd w zasilaczu.

Edytowane przez Dandys87
Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Dominik132 napisał:

Spokojnie,nikt z Twoim albo moim prockiem na 3070, 14 tysięcy w TimeSpy nie ma.Rekordzista ma 13 tysiecy,reszta po około 12 tysięcy i ty też w tych okolicach powinieneś mieć.

A weź przeskanuj komputer dla spokojności Malwarebytes AdwCleaner

Może jakiś syf złapałeś

13k graphical score to robia w Time Spy na wykręconych 3060ti, 3070 powinna powyżej 14k spokojnie osiągnąć, u mnie na obniżonym napięciu mam 12,1k na 3060ti

wyniki stanowczo za niskie, karta w takich bechach jka furmark czy 3dmark powinna chodzić na maxa nie na 60-70 %., obstawiam, że coś z zasilaniem, za mało papu dotaje albo jakiś limit ci sie ustawił (może się przegrzewa)

Link to post
Share on other sites

1. Na karcie graficznej masz przełącznik bios, sprawdź czy nie jest przypadkiem na silent ustawiony. Chyba jest bo z tego co widzę masz power limit na 190W ustawiony.

2. Userbenchmark wykrył tylko 8gb ram, sprawdź dla pewności czy oba moduły dobrze siedzą w slotach.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

1. Na karcie graficznej masz przełącznik bios, sprawdź czy nie jest przypadkiem na silent ustawiony. Chyba jest bo z tego co widzę masz power limit na 190W ustawiony.

2. Userbenchmark wykrył tylko 8gb ram, sprawdź dla pewności czy oba moduły dobrze siedzą w slotach.

Przełącznik bios to chyba w wersji gaming jest, a ram tylko 8 GB bo nie zdążyłem włożyć drugiej kości po mem teście na czwartym slocie ale karta miała takie same wyniki jak miałem obie kości. Dziś wyjmę zasilacz i podepnę inne kable w inne sloty na zasilaczu, może jakaś magia się zadzieje. Zapomniałem że zasilacz ma tylko dwa 8-piny i mam tylko dwa kable więc jedyne co mogłem zrobić to zamienić miejscami. Zrobiłem test obciążeniowy PSU w OCCT, no i z tego co widzę to karta spokojnie brała 230W https://imgur.com/WWQeCXj

Zrobiłem skanowanie plików systemowych komendą sfc /scannow i teraz dysk padł :mlotek: MSI B450-A PRO MAX (MS-7B86) Performance Results - UserBenchmark. Może wszystko sprowadza się do uszkodzonego dysku który krzaczy sterowniki graficzne. 

Edytowane przez Dandys87
Link to post
Share on other sites

 

Tu jest temat który zrobiłem odnośnie BSOD, wychodzą błędy pamięci i sterowników. Ale pamięci i sloty na płycie sprawdzałem na wszystkie sposoby przez memtest. Teraz pobrałem DiskGenius i sprawdza mi cały dyks, jak na razie 19 damaged i 500 severe wiec jest możliwość że dysk powoduje wariacje systemu odnośnie sterowników i pamięci. 

Link to post
Share on other sites

Przy tego typu problemach gdy chodzi o kompletnie nowy pc to niestety, temat jest ciężki. Najlepiej by było, żebyś miał jakieś zapasowe Gpu / RAM / dysk / psu na podmianę i testował pojedynczo ale rozumiem problematyczność takiego rozwiązania. 

 

U mnie fabrycznie nowy Rx 6800 Nitro+ poszedł na zwrot, bo karta przyszła uszkodzona (wynik w Time Spy 2000 mniej niż referent, wysypujące się gierki i stuttering kosmiczny). 

Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, Rebelmind napisał:

Przy tego typu problemach gdy chodzi o kompletnie nowy pc to niestety, temat jest ciężki. Najlepiej by było, żebyś miał jakieś zapasowe Gpu / RAM / dysk / psu na podmianę i testował pojedynczo ale rozumiem problematyczność takiego rozwiązania. 

 

U mnie fabrycznie nowy Rx 6800 Nitro+ poszedł na zwrot, bo karta przyszła uszkodzona (wynik w Time Spy 2000 mniej niż referent, wysypujące się gierki i stuttering kosmiczny). 

Problemy pierwszego świata mamy :wariat:, tyle kasy wydajemy a potem coś nie działa. Już rozważam oddać cały sprzęt na serwis ale mam urazę od momentu kiedy dałem monitor i otrzymałem "naprawiony" z zadrapaną matrycą. Skończyłem skan dysku 5% to bad tracki, naprawić nie mogę bo mam tylko jedną partycje, zobaczymy co będzie się działo jak wezmę dysk inny, ale to w tygodniu jakoś. 

Edytowane przez Dandys87
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to bardzo często trafiam ostatnio na nowe, uszkodzone sprzęty, dużo częściej niż jeszcze z 5 lat temu. Kontrola jakości w fabrykach jakby luźniejsza. Druga sprawa że dużo sklepów sprzedaje sprzęt ze zwrotów i chyba nawet nie sprawdzają czy jest sprawny tylko leci dalej w pełnej cenie.

Link to post
Share on other sites
29 minut temu, zbiku90 napisał:

Ogólnie to bardzo często trafiam ostatnio na nowe, uszkodzone sprzęty, dużo częściej niż jeszcze z 5 lat temu. Kontrola jakości w fabrykach jakby luźniejsza. Druga sprawa że dużo sklepów sprzedaje sprzęt ze zwrotów i chyba nawet nie sprawdzają czy jest sprawny tylko leci dalej w pełnej cenie.

Dysk akurat był jedyną rzeczą nie nowo kupioną :rotfl:. Miałem go przez 1,5 roku w laptopie jako miejsce na gierki, jak widać postawienie systemu nie posłużyło mu. Wydaje mi się, że jakość niestety nie będzie wzrastać. Już samo to, że w GPU za 2,7 tysiąca, który ma feeling tandety a nie produktu permium, coś takiego jak coil whine jest na porządku dziennym. Albo bleeding w monitorach, konsument robi za testera i "może się uda że będzie dobrze". To jest raczej ostatni raz kiedy składam PC, marzenie z dzieciństwa mam przynajmniej odchaczone, ale na chwile obecną najchętniej bym się go pozbył, bo zamiast pisać pracę inżynierską to skupiam się na jego naprawie :sciana:. No nic, w tym tygodniu pojawi się nowy dysk, jak nie od znajomego to sam kupie (Dobry ten Kingston co masz  @zbiku90? Bo się zastanawiam nad nim.), jeżeli to nie da nic, to będzie trzeba sprawdzać GPU i Ram. Oczywiście nadal przyjmę wszelkie porady ;)

  • Smutne 1
Link to post
Share on other sites

Mam go od niedawna, dałem 230zł na promce w allegro. Ogólnie całkiem spoko, trzyma w miarę parametry po zapełnieniu 86% i jest chłodny - max 50st bez radiatora.

Na tego goodrama powinieneś mieć jeszcze chyba gwarancję to go zgłoś jak coś.

Zrzut ekranu 2021-01-03 215637.png

Edytowane przez zbiku90
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...