Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hej hej
 

Budżet (>/</~ kwota): <= 800zł

Czego potrzebujesz? (słuchawki, głośniki, amplituner, toster z Wolfsonem): Głośniki 2.0

Przeznaczenie (gry, muzyka, filmy): Muzyka głównie rock, metal, więc raczej z fajnym basem/niskimi tonami 

Źródło (czyli do czego podepniemy dany sprzęt): Głośniki będą podpięte do laptopa asus rog g751jy 
Oczekiwania
(czego oczekujemy od urządzenia): Chciałbym, żeby fajnie grał rock i metal, bass pożądany bardzo 
Inne (wszelkiej maści pytania): Aktualnie używam Edifier R1280T i jestem średnio zadowolony z basu, który jest mizerny ;/

 
Jestem kompletnym laikiem 
Edytowane przez DragonDC
Link to post
Share on other sites

Z pewnością zawartość basu będzie sporo wyższa, jak i wyrównanie całego pasma akustycznego. Określony budżet raczej nie pozwala na coś znacznie lepszego. 

Zadbaj jednocześnie o odpowiednie ustawienie głośników co jest wielce istotne w odbiorze dźwięku. 8-)

Link to post
Share on other sites

Cyfrowe to połączenie optyczne, koaksjalne w przypadku tych głośników i dalej sygnał idzie do DAC-a wbudowanego w głośniki.

A połączenie analogowe, to połączenie już po przetworzeniu przez DAC. Czyli przykładowo masz zewnętrzny DAC i wchodzisz przez RCA w przypadku tych głośników prosto do wzmacniacz.

Jeśli Twój laptop posiada wyjście optyczne to świetnie, jeśli nie, to możliwe, żeby wykorzystać pełen potencjał głośników to będziesz musiał się zaopatrzyć w zewnętrzny DAC. 

Ale sprawdziłem Twój model laptopa i w specyfikacji ma "Wyjście słuchawkowe/ głośnikowe(S/PDIF) - 1szt." Więc wyjście Combo spotykane często w telewizorach.

Więc kupujesz kabel optyczny z dodatkową nasadką jack 3,5mm i po problemie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Decyzja w sprawie kabla należy do Ciebie.

Ja piszę co ja bym kupił. Oczywiście nie znaczy, że Ty też musisz lecieć po taki kabel. 

 

Dlatego wydaje mi się, że warto kupić coś porządnego, niedrogiego, ale porządnego. Szczególnie, że głośniki to też nie są takie, które wymagałyby nie wiadomo czego.

 

Ewentualnie jeszcze znalazłem kabel firmy Inakustik jest on trochę tańszy, więc można spróbować. 

 

Pamiętaj, że przy zakupie przez internet masz 14 dni na zwrot bez podania przyczyny. Jedynie pamiętaj, by nie zniszczyć opakowania, wtedy nie będzie problemu z przyjęciem i ułatwisz sprawę sklepowi.

 

Nie mniej z relacji kolegów z innego forum, którzy miewali kabelki optyczne za parę złotych to niestety mówili, że bywały problemy z dźwiękiem i dźwięk był zdegradowany, przyciemniony, zbity. W tym przypadku wynika to po prostu z nędznej jakości światłowodu, który jest pakowany do kabli za parę zł, więc ciężko oczekiwać by kabelek przykładowo za 15 zł był dobrej jakości.

Nie wiem jak będzie w przypadku tego konkretnego kabla, który podlinkowałeś jednak cena nie napawa optymizmem.

I ja nie zamierzam robić z siebie królika doświadczalnego, dlatego omijam tak tanie kable.

 

 

 

PS. Miłego słuchania :)

Edytowane przez prodanger
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No bo ja to taki trochę cebulak chytrusek, który lubi na wszystkim oszczędzać, ale skoro może być lipa z takim tanim kablem to już wolę dopłacić do czegoś lepszego i mieć spokój :D bo zależy mi na dobrym dźwięku ;) 
Ale myślę, że z takim połączeniem to będzie niebo a ziemia w porównaniu do aktualnych edifierów 

Link to post
Share on other sites

Powiem tak nie ma co przepłacać, ale też nie ma co zbyt oszczędzać, bo można się przejechać i kasa pójdzie w błoto.

3 minuty temu, DragonDC napisał:

Ale myślę, że z takim połączeniem to będzie niebo a ziemia w porównaniu do aktualnych edifierów 

Tego nie wiem, nie słuchałem żadnych z tych edifierów. Ja mam model R1700BT.

Link to post
Share on other sites

Moje stare 20 letnie samsungi mają lepszy basik od R1280T, co prawda to był zestaw 2+1, ale stare xd 
szkoda tylko że się posypały, dlatego kupiłem te edifiery 1280, ale to nie było to
Teraz z nowymi edifierami może będzie lepiej a przynajmniej mam taką nadzieję :D 

Link to post
Share on other sites

Istotne jest zamówienie poprzez internet. Odbiór w sklepie następuje już po zakupieniu, zapłaceniu, wystawieniu paragonu/faktury, więc wcześniej nie miałeś możliwości sprawdzić towaru jak przy zakupie stacjonarnym. Jak idziesz odbierać, to towar jest już zakupiony i jest Twój.

 

Jedynie można się spierać przy zamówieniu internetowym, lecz płatności przy odbiorze, wtedy tylko rezerwujesz towar i po przyjściu do sklepu towar możesz obejrzeć przed zapłaceniem. Ale to już musiałby się wyp

Nie mniej wszystko jest napisane w regulaminie, a zawsze można się dopytać konkretnego sklepu o szczegóły, by być w 100% pewnym. Każdy sklep możesz mieć własne zasady, gdzie oczywiście minimum jest to co zapewnia prawo, dlatego jak ktoś ma wątpliwości, to wystarczy doczytać lub dopytać w konkretnym sklepie.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Upewnij się że w tym jacku na pewno jest optyk. Zakup drogiego kabla do takich głośników nie ma sensu, szczególnie takiego który jest droższy od DACa.

 

Zbity dźwięk? Co to znaczy? Za cienki światłowód i się sera z jedynkami sciskaja? 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, cooger napisał:

Upewnij się że w tym jacku na pewno jest optyk. Zakup drogiego kabla do takich głośników nie ma sensu, szczególnie takiego który jest droższy od DACa.

 

W jaki sposób można to sprawdzić?
To wtedy jaki kabel proponujesz? 

I czy dużo traci się na jakości jak przez bluetooth połączymy się z głośnikami? 

Edytowane przez DragonDC
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, cooger napisał:

Zakup drogiego kabla do takich głośników nie ma sensu,

Cóż podstawowy markowy kabel jest drogi, ok spoko nie mam pytań. 

Ale według Ciebie lepiej kupić chiński bubel za 10 zł? Jak tak ja nie mam nic do tego, nie bronię, możesz kupować.

1 godzinę temu, cooger napisał:

Zbity dźwięk? Co to znaczy?

Co oznaczają zbite dźwięki? Hmmmm wyobraź sobie to na przykładzie struktury atomowej ciała stałego. Gdzie atomy to po prostu instrumenty rozłożone na scenie. Jeśli umiesz sobie wyobrazić strukturę atomową ciała stałego, to nie ma problemu z wyobrażeniem sobie zbitych dźwięków instrumentów na scenie. Niestety bardzo kiepskiej jakości kabel optyczny może być przyczyną. Oczywiście który chiński tani kabel będzie dobry, a który nie, to loteria. Jesteś chętny? To zrób porównanie tanich chińskich kabli po parę złotych i oddziel szrot od działającego kabla. 

I nie przewodniki nie jest za cienki, po prostu kiepskiej jakości. Jednak tak wiem dla typowego kowalskiego kabel to kabel, czy ten z odzysku ze złomu czy nie, wszystko jedno, bo kabel to kabel.

 

Nie mniej ja testować chińszczyzny nie chce i nie zamierzam, szkoda mi kasy na to, na sprawdzanie, który kabel jest godny uwagi, a który to po prostu typowy chiński szrot. Dlatego prościej, łatwiej i taniej jest kupić podstawowy kabel markowy.

13 minut temu, DragonDC napisał:

W jaki sposób można to sprawdzić?

W sumie sprawdź w instrukcji od laptopa jeśli posiadasz.

Specyfikacja w internecie pisze wyjście słuchawkowe/głośnikowe ( S/PDIF) Nie mniej ten zapis nie mówi nic dokładnie. Poza tym kłamie, bo jack nie może być wyjściem głośnikowym. Wyjście głośnikowe są w wzmacniaczach mocy. Dwa odczepy na kanał, razem 4 odczepy i na to nie ma zamienników w postaci jacka. S/PDIF odnosi się do wyjść cyfrowych, są dwa- koaksjalne i optyczne. W laptopie jakoś nie widziałbym sensu wyjścia koaksjalnego. Optyczne jest bardziej niezawodne i lepsze, bo nie przenoszą się zakłócenia przez światłowód i praktyczniejsze, częściej spotykane.

Ale szczerze mówiąc jak jest na prawdę to specyfikacja nie pisze.

Zwykle w specyfikacji jest napisane dokładnie czy jest to optyczne wyjście czy koaksjalne. W tym przypadku poskąpili tej informacji.

 

Ja założyłem, że to optyk, bo czy to telewizory, czy płyty główne, to wszędzie pakuje się optyki, koasjalnych wyjść ciężko uświadczyć. Dlatego założyłem, że laptop z wyjściem SPDIF to optyk. Ale możemy się upewnić, jednak trzeba spojrzeć do instrukcji. Bo na stronie producenta jest niestety tylko bełkot marketingowy i sam producent niestety nie doprecyzował specyfikacji. Chyba, że specyfikacja jest walnięta i tam w ogóle nie ma wyjścia cyfrowego.

 

Spójrz w instrukcję jeśli posiadasz, czy coś piszą na temat tego wyjścia, coś więcej niż pisze specyfikacja.

Edit: Sam sprawdziłem i tam nie jest doprecyzowane, więc w teorii trzeba strzelać w ciemno, albo jeśli ktoś ma podobnego lapka do tego i korzysta z wyjścia cyfrowego.

Nie mniej sam dalej obstawiam optyka, bo jest częściej spotykany i bardziej praktyczny

 

6 minut temu, prodanger napisał:

Cóż podstawowy markowy kabel jest drogi, ok spoko nie mam pytań. 

Ale według Ciebie lepiej kupić chiński bubel za 10 zł? Jak tak ja nie mam nic do tego, nie bronię, możesz kupować.

Co oznaczają zbite dźwięki? Hmmmm wyobraź sobie to na przykładzie struktury atomowej ciała stałego. Gdzie atomy to po prostu instrumenty rozłożone na scenie. Jeśli umiesz sobie wyobrazić strukturę atomową ciała stałego, to nie ma problemu z wyobrażeniem sobie zbitych dźwięków instrumentów na scenie. Niestety bardzo kiepskiej jakości kabel optyczny może być przyczyną. Oczywiście który chiński tani kabel będzie dobry, a który nie, to loteria. Jesteś chętny? To zrób porównanie tanich chińskich kabli po parę złotych i oddziel szrot od działającego kabla. 

I nie przewodniki nie jest za cienki, po prostu kiepskiej jakości. Jednak tak wiem dla typowego kowalskiego kabel to kabel, czy ten z odzysku ze złomu czy nie, wszystko jedno, bo kabel to kabel.

 

Nie mniej ja testować chińszczyzny nie chce i nie zamierzam, szkoda mi kasy na to, na sprawdzanie, który kabel jest godny uwagi, a który to po prostu typowy chiński szrot. Dlatego prościej, łatwiej i taniej jest kupić podstawowy kabel markowy.

W sumie sprawdź w instrukcji od laptopa jeśli posiadasz.

Specyfikacja w internecie pisze wyjście słuchawkowe/głośnikowe ( S/PDIF) Nie mniej ten zapis nie mówi nic dokładnie. Poza tym kłamie, bo jack nie może być wyjściem głośnikowym. Wyjście głośnikowe są w wzmacniaczach mocy. Dwa odczepy na kanał, razem 4 odczepy i na to nie ma zamienników w postaci jacka. S/PDIF odnosi się do wyjść cyfrowych, są dwa- koaksjalne i optyczne. W laptopie jakoś nie widziałbym sensu wyjścia koaksjalnego. Optyczne jest bardziej niezawodne i lepsze, bo nie przenoszą się zakłócenia przez światłowód i praktyczniejsze, częściej spotykane.

Ale szczerze mówiąc jak jest na prawdę to specyfikacja nie pisze.

Zwykle w specyfikacji jest napisane dokładnie czy jest to optyczne wyjście czy koaksjalne. W tym przypadku poskąpili tej informacji.

 

Ja założyłem, że to optyk, bo czy to telewizory, czy płyty główne, to wszędzie pakuje się optyki, koasjalnych wyjść ciężko uświadczyć. Dlatego założyłem, że laptop z wyjściem SPDIF to optyk. Ale możemy się upewnić, jednak trzeba spojrzeć do instrukcji. Bo na stronie producenta jest niestety tylko bełkot marketingowy i sam producent niestety nie doprecyzował specyfikacji. Chyba, że specyfikacja jest walnięta i tam w ogóle nie ma wyjścia cyfrowego.

 

Spójrz w instrukcję jeśli posiadasz, czy coś piszą na temat tego wyjścia, coś więcej niż pisze specyfikacja.

 

 

Edit: Sam sprawdziłem i tam nie jest doprecyzowane, więc w teorii trzeba strzelać w ciemno, albo jeśli ktoś ma podobnego lapka do tego i korzysta z wyjścia cyfrowego.

Nie mniej sam dalej obstawiam optyka, bo jest częściej spotykany i bardziej praktyczny

 

 

53 minuty temu, DragonDC napisał:

To wtedy jaki kabel proponujesz? 

Hmmm masz do wyboru albo najtańszy markowy kabel, albo kable po 15 zł.  Kup który chcesz, ja nie narzucam. To Ty decydujesz.

 

55 minut temu, DragonDC napisał:

I czy dużo traci się na jakości jak przez bluetooth połączymy się z głośnikami?

Zależy od tego jaki tam układ jest wbudowany. 

Nie mniej dużo się nie traci. Bluetooth najczęściej wygładza górę, zmniejsza nieznacznie scenę. Różnice są do wychwycenia, jednakże wiele zależy od układów, które porównujemy, więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

 

Jednak BT nie ma co się obawiać. Jeśli chcesz użyć BT zamiast kabla, to będzie mniejszy kłopot po prostu.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie wytłumaczyłeś jak ten optyk zbija ten dźwięk. 

 

BT w odróżnieniu od poprawnego optyka może mieć wpływ na dźwięk bo tam następuje przekodowanie. W przypadku aptx ten wpływ powinien być praktycznie niesłyszalny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...