Skocz do zawartości

Wysoka temperatura CPU z dnia na dzień


Recommended Posts

Witam.

Problem pojawił się jakiś czas temu. Włączyłem rano komputer i temperatura w spoczynku wynosiła jakieś 40-50 stopni, natomiast podczas renderowania czy grania w wymagające gry wzrasta do 70-90 stopni. Chłodzenie to Corsair Hydro Series H100i które służy już 7 lat, procek i7 4770k nie podkręcany. Nie czuć żeby z chłodnicy biło ciepłe powietrze, nawet podczas wysokiej temperatury.

 

Pytanie, co może być przyczyną? Zakładam że albo padła pompka, albo płynu jest na tyle mało, że się grzeje, ewentualnie może wymienić pastę na procku? Kupować od razu nowe chłodzenie, czy diagnozować co się z tym dzieje? Wiem że 7 lat na AiO to dosyć długo, chłodzenie jest już wysłużone, przez moją nieuwagę ma poprzekręcane gwinty itp., jednak chciałbym usłyszeć waszych porad.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, jarrino napisał:

Jednym ze sposobów wstępnego sprawdzenia, jest założenie choć na chwilę, jakiegoś zwykłego chłodzenia powietrznego...

 

To samo pomyślałem. Przyczyną może być wyschnięta pasta pod IHSem, wtedy wymiana chłodzenia nic nie da.

Link to post
Share on other sites

@up, pasta nie wysycha w ciągu jednej nocy.

 

4 godziny temu, Kratos napisał:

Zakładam że albo padła pompka, albo płynu jest na tyle mało

Ale po co przeglądać stan chłodzenia? Lepiej przecież położyć się i snuć teorie. Załóż segregator i tam kolorowymi kartkami odznacz co się mogło stać i załącz opisy jak to rozwiązać. Nie zapomnij o numerach telefonu do fachowców:

- fachowiec od wentylatorów 0800xxxxxx

- fachowiec od pasty 0800xxxxxx

 

Kupować od razu nowe chłodzenie, czy diagnozować co się z tym dzieje? diagnoza jest dla lamerów. Prawdziwy fachowiec uzupełnia segregator z możliwymi usterkami. Ci najlepsi od razu kupują nowy komputer, więc dołącz do nich...

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...