Skocz do zawartości

Nowy trend Telefony bez łądowarki ?!


Recommended Posts

O co chodzi z tym nowym trendem ze producenci sprzedają  telefony bez ładowarek :roll:

 

Jako pierwszy wyskoczył z tym Apple ..ale na nich trzeba wziąć poprawkę bo chcą być wyjątkowi ,elitarni  itp itd :rotfl:

 

Argument  ze ochrona środowiska  ..jasne

 

teraz czytam ze Xiaomi 11  będzie beż ładowarki

 

Samsung też coś tam bez ładowarki wypuści ...

 

O co w tym chodzi ? to jak kupić auto w salonie bez kół ..bo są z gumy ,a producent dba o środowisko :D

 

 

Dla mnie zwykły skok na kasę nie dość ze płacimy za tel to teraz  trzeba zapłacić dodatkowo za ładowarkę ,pewnie na początku będzie  w niskiej cenie ale z czasem odpowiednio ją podniosą .

 

NIe długo to  będą sprzedawać tel. bez baterii albo  wyświetlacza lub zestawy małego montera ,wszystkie podzespoły osobno :)

Link to post
Share on other sites

Heh  produkcja ładowarek coraz droższa .. słaby argument

 

Taki Iphone 12  pro koszt produkcji  to 240$  .... sprzedawany jest po 999$  ile ta ładowarka będzie kosztować 5$ ?

I to są koszty Appla    gdzie płacimy za znaczek .. to jakie koszta produkcji ma Xiaomi czy samsung  :) .

 

Tu chodzi  o maxymalizacje zysków i żeby słupki w raportach wyglądały ładnie .

 

Smutne jest to że ludzie kupią taki wybrakowany produkt i będą jeszcze bić brawo

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ja tam nie widzę problemu. W szpargałach mam  cały worek ładowarek od najróżniejszych sprzętów, których albo fizycznie nie posiadam (bo np. wywaliłem jakieś popsute/niepotrzebne ustrojstwo, a ładowarkę sobie zostawiłem "na czarną godzinę"), albo nie korzystam z danego urządzenia. I taką ładowarką mogę bez problemu naładować smartfon, więc po co zaśmiecać sobie mieszkanie kolejnymi kablami? Niedawno kupiłem smartfon i wiecie co? Ładowarki nawet nie chciało mi się z pudełka wyciągać, bo po prostu nie było takiej potrzeby XD

Link to post
Share on other sites

Łądowarek nigdy nie widziałem w zestawie z telefonem, więc za bardzo nie wiem co to jest.

 

Jeśli chodzi o ładowarki, to zbierają się w domu od urządzeń, które przestaliśmy używać, bo zestarzały się technologicznie. Kiedyś ładowarki były zespolone z kablem, potem wprowadzili gniazda USB, co było postępem, bo jeśli ładowarka się psuła, to najczęściej kabelek się przełamywał gdzieś przy wtyczce.

 

Każdy ma w domu jakieś ładowarki, a jak nie ma, to telefon pod USB w komputerze może podpiąć. Jeśli telefon obsługuje szybkie ładowanie, to nie problem kupić odpowiednią ładowarkę. Przy kupnie telefonu na stronie powinna być podpowiedź: czy chcesz dokupić jeszcze ładowarkę? Wybieram "nie" i tyle tego problemu z niedołączaniem ładowarek do zestawów.

 

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

@jakub1t Zależy co komu potrzeba . Też mam USB-C i ładuje standardową ładowarką + przejściówka z marketu za 5 PLN. Zwykle podpinam do prądu wieczorem, a odłączam rano jak wstaję, więc mam w żopie ile czasu faktycznie trwa ładowanie. Dla nagłych sytuacji oczywiście posiadam ładowarkę "superszybką" z odpowiednim kablem, ale taka potrzeba u mnie występuje bardzo rzadko. Normalnie starczy najzwyklejsza 5V 1A.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...