Skocz do zawartości

Chwilowe pionowe pasy na ekranie


Recommended Posts

Hej, właśnie wróciliśmy do domu po świętach, w mieszkaniu było ok 20 stopni, odpalamy kompa a tu taki widok na ekranie.

Po 2-3 restartach komputera to znikło całkowicie. Z każdym restartem było to coraz mniej widoczne aż w końcu znikło. Obraz jest już dobry.

Karta to Gigabyte RTX 2070 WINDFORCE.

Czy miał ktoś takie coś? Co to może być i jak temu zapobiec? Czy może to monitor?

IMG_20201226_165644.jpg

Link to post
Share on other sites

Ale tych pasów nie ma już, to się dzieje tylko jak komp był w niższej temperaturze. Pamiętam, jak kiedyś przewoziliśmy go zimą w bagażniku samochodu to po podłączeniu było to samo (oczywiście poczekaliśmy aż dojdzie do temp. pokojowej), po kilku minutach/restartach znikło i się zapomniało o tym. Dziś stało się to znowu ale komp był w mieszkaniu cały czas i temperatura spadła w okolicach 20 stopni, nie było nas 3 dni. W innych okolicznościach nic takiego się nie dzieje. 

Nie wiem co o tym myśleć.

Link to post
Share on other sites

Wiem, że 20 stopni to nie jest niska temp. ale innego wytłumaczenia nie widzę. Co prawda termometr jest na wysokości ok 2m a komp stoi na podłodze ale to tak czy siak nie było np. 5 stopni. Jakby to było od samego nieużywania kilka godzin to codziennie by to było, bo na noc jest wyłączany. 

Link to post
Share on other sites

Dla mnie to wygląda na problem z monitorem. Jak na gwarancji, zgłoszenie do naprawy. Jak nie, i nie jest to zbytnio częste, to można się pomęczyć i zacząć szukać nowego modelu. 20 stopni to żadna niska temp. Można zwalić winę na jakieś oprogramowanie, sterowniki, kabel, to akurat jest proste do sprawdzenia. Można zainstalować system od nowa. W 100% nikt Ci nie wskaże przyczyny.

Link to post
Share on other sites

Może to być monitor... ale chyba łatwo potwierdzić na byle tv czy innym ekranie, że to nie to...

Kiedyś coś podobnego miałem z 280x. U mnie to był początek końca karty. Po roku/dwóch w ogóle odmówiła posłuszeństwa... pomogło potraktowanie piekarnikiem-karta po tym działała jeszcze 9miesięcy:P

Link to post
Share on other sites

To bardzo łatwo sprawdzić akurat.


Jakby to był problem z grafiką to po dużym obciążeniu miałbyś zwis/reset.


Jak monitor czy kabel czy wejście (np HDMI, zamiast DP) to wtedy cały czas miałbyś te pasy, a grać by się dało i obciążać kartę.

 

Tak więc Furmark, lecisz z 30 minut testu na rodziałce 4k + antialiasing x8. Jak poleci, pokaż najlepiej screen przy 30 minutach, zobaczy się czy na wykresie wszystko ok.

Link to post
Share on other sites

Takie pasy to ja miałem jak V-RAM wysiadał w karcie i to pewnie będzie to. Nabrały temperatury podczas pracy to jeszcze zaskoczyły, ale za którymś razem będzie kaplica.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...