Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem po kilku godzinach nieużywania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pablo23ss,

Recommended Posts

11 godzin temu, pablo23ss napisał:

Zapala się dioda od CPU na płycie i się restartuje nie przechodzi dalej. Dopiero jak uderzę w obudowę zaskakuje normalnie.

Zapytaj w Morele czy mają młotek do obsługi sprzedanych podzespołów:D.

Na poważnie- wygląda to raczej na jakiś problem z podłączeniem zasilania niż z kontrolerem dysku, który jest w chipsecie płyty. Sprawdź wszystkie wtyki po stronie zasilacza i przy płycie gł. lub na tym drugim zasilaczu.  

Link to post
Share on other sites

Dziś podmieniłem zasilacz ze starego kompa. I dziwna sprawa się dzieje. Wpinam kabel zasilający, włączam włącznikiem z tyłu zasilanie i wentylator zaczyna się obracać w zasilaczu tak jak by był uruchomiony windows.

Jak odłącze kabel zasilający procesor to na zasilaczu wentylator się nie kręci.

 

 

Edytowane przez pablo23ss
Link to post
Share on other sites

Sprawa się chyba rozwiązała. Płyta rusza bez problemu na zapasowym zasilaczu. Sprawdzałem kilka razy na zmianę. I za każdym razem na starym zasilaczu Silentium odpala, a na nowym corsair staje na cpu.

Więc wysyłam na reklamacje zasilacz. Jak przyjdzie nowy i będzie wszystko działało to dam znać

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, macfan-pl napisał:

Tak,. kontroler SSD jest na płycie a nie w dysku

A ten kontroler SSD nie jest czasami w chłodzeniu procesora? ;)

SSD to kontroler + kości pamięci.

 

5 godzin temu, lonialomax napisał:

wygląda to raczej na jakiś problem z podłączeniem zasilania niż z kontrolerem dysku, który jest w chipsecie płyty

W chipsecie płyty, to masz kontroler SATA np., a nie kontroler dysku. A gdzie znajduje się kontroler DVD? To też osobny układ?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wodego napisał:

A ten kontroler SSD nie jest czasami w chłodzeniu procesora? ;)

SSD to kontroler + kości pamięci.

Komu Ty chcesz zaimponować i kogo ośmieszyć? Czyli - wg tego co napisałeś - w standardowej konfiguracji kontroler jest zdublowany, tak? Ciekawie się musi zatem prezentować tablica IRQ........ 

16 godzin temu, pablo23ss napisał:

Starczy ta naklejka z opakowania ?

tak starczy dzięki wielkie. Odezwę się via PW z wynikami jak tylko sprawdzę.......

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, pablo23ss napisał:

Sprawa się chyba rozwiązała. Płyta rusza bez problemu na zapasowym zasilaczu. Sprawdzałem kilka razy na zmianę. I za każdym razem na starym zasilaczu Silentium odpala, a na nowym corsair staje na cpu.

Więc wysyłam na reklamacje zasilacz. Jak przyjdzie nowy i będzie wszystko działało to dam znać

Wysyłaj i koniecznie napisz jak już będziesz miał nowy czy jest ok. 

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, macfan-pl napisał:

Komu Ty chcesz zaimponować i kogo ośmieszyć? Czyli - wg tego co napisałeś - w standardowej konfiguracji kontroler jest zdublowany, tak?

Każdy dysk ma własny kontroler, co jest logiczne, ale jak widać nie dla wszystkich. Kontrolery nie są zdublowane, bo mają różne zadania. Ale ciężko to znaleźć w internecie, bo to tajna wiedza...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, macfan-pl napisał:

M2 owszem; wcześniejsze niekoniecznie

Coo? Wszystkie dyski SSD mają kontrolery, bez nich by nie działały przecież. To w głównej mierze od kontrolera zależy wydajność dysku. Że przypomnę tylko starsze SSD Intela z nieudanym kontrolerem Sandforce...

Link to post
Share on other sites

@macfan-plmyśli, że Sandforce, Phision, Phoenix, Marvell itd., to postacie z gier komputerowych.

Dyski m.2 pomyliły mu się z pamięciami RAM, bo też podłużne i tu racja: pamięci RAM nie mają własnych kontrolerów. Ale nie tylko to mu się myli. W prywatnej wiadomości dostałem takie pytanie:

forum.jpg.c1957a9bda322dbdef4d789a0422efcb.jpg

Chłopak za bardzo nie wie co się dzieje wokół, bo w obecnym temacie widzi jakąś dyskusje o apple czy co?

Czy ktoś jeszcze dostał prywatną wiadomość w stylu:

- Dlaczego się śmiejesz z moich odstających uszu?

albo...

- Zazdrościsz mojej czapki z pomponem?

Nie wiem co o tym myśleć, przecież to nie weekend...

 

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, lonialomax napisał:

Masz rację, oto mi chodziło mój błąd w nomenklaturze

I to jest normalna postawa. Napisałeś coś na szybko nieprecyzyjnie, ja zwróciłem uwagę, bo to forum techniczne i nie ma żadnego problemu.

A pseudo znafcy kompiuterów będą się pienić i dalej brnąć w swoich fantastycznych teoriach o kontrolerach, które czasami się pojawiają, a czasami znikają. Ale to mnie nie dziwi, bo to nie pierwsze wyczyny tego użytkownika. Ma zablokowaną wyszukiwarkę google.

Link to post
Share on other sites

Ten gość to chyba troll jakiś macfan-pl. W innym temacie chce kręcić procesor na b75 , mało tego z jego mowy wynika że to świetna płyta do Oc i podaje jakieś niestworzone wartości jako przykład ile da radę wyciągnąć. :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Morele to wielka porażka co do serwisu. Wysłałem im zasilacz i oczywiście pani stwierdziła, że jak dojdzie do nich zasilacz to oni wyślą go do serwisu zewnętrznego, a tamci mają 21 dni na stwierdzenie co dalej czy do wymiany czy do naprawy. Krew mnie już zalewa, kompa złożyłem od nich, który bagatela kosztował mnie 11 tyś, które wziąłem w leasingu na raty. Pocieszyłem się 4 dni oczywiście waląc z pięści w obudowę żeby odpalił. A teraz muszę spłacać raty i jestem w czarnej d...pie bo muszę czekać na łaskawców aż stwierdzą dalej co z tym zasilaczem. Nikomu już nie polecę strony morele.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...