Skocz do zawartości

Kabel DIY. Gdzie jest prąd?


Recommended Posts

Cześć,

 

Wiem, że nieco osób lutuje tutaj kabelki, a ja mam pytanie nooba w tej kwestii. Kupiłem kawałek druta, żeby zrobić kabel słuchawkowy. Taki o: https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309

 

Pociąłem na równe kawałki i w żadnym miernik nie wykrywa przewodzenia sygnału. Tak, zdjąłem izolację. Próbowałem też skrobać żyłę, ale nic to nie dało. Jedynie się rozcapirzyła. Nawet, gdy wkładam ten drut wprost między sondy miernika, nic nie ma. Do tej pory składałem sobie tylko kable głośnikowe i jeszcze nigdy nie trafił mi się drut, który nie przewodzi prądu. Czy coś robię źle? :D

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

To jest lica. Każda nitka jest lakierowana z osobna. Lutowanie tego to jest dramat. Trzeba to wytrawiać kwasem lub jakims innym turbo wrzerającym wynalazkiem. Ludzie próbują to opalać i potem zesktobywać nożem do tapet lub papierek ściernym. Generalnie jak na mało zaawansowanego to wylosowałeś najgorszy z możliwych kabli do lutowania.

 

A nie przezrzewaj bo się otulina topi i twardnieje xD

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wszystko dobrze z Tobą i miernikiem? xD

 

No na drutach w kolumnach piszczy, więc chyba tak...

 

To jest lica. Każda nitka jest lakierowana z osobna. Lutowanie tego to jest dramat. Trzeba to wytrawiać kwasem lub jakims innym turbo wrzerającym wynalazkiem. Ludzie próbują to opalać i potem zesktobywać nożem do tapet lub papierek ściernym. Generalnie jak na mało zaawansowanego to wylosowałeś najgorszy z możliwych kabli do lutowania. A nie przezrzewaj bo się otulina topi i twardnieje xD

 

Chlip... :D Unlucky. A masz do polecenia jakiś solidny kawałek druta (24-22AWG?) na tyle elastyczny, aby nadał się na kabel słuchawkowy?

Link to post
Share on other sites

Nie recabluję. Chcę zrobić zwykły kabel jack 6.3mm -> 2 x jack 3.5 i wrzucić w oplot. Ale chciałbym kupić pojedynczą żyłę, żeby zrobić sobie ładnie spleciony poczwórny oplot (tak jak w Forza Audioworks). Nie chcę też solid core. Ewentualnie mógłbym chyba wyjąć żyły z tego Canare, bo widzę, że są w osobnych izolacjach?

Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówców - Canare i Cordial. Canare trochę sztywniejszy, Cordial mięciutki. Oba się świetnie nadają.
Ewentualnie jeszcze Klotz.
Eeeewentualnie skrętka komputerowa (linka, najlepiej w obudowie silikonowej albo gumowej) - też możesz wyciągnąć żyły i zastosować do słuchawek, choć polecam wtedy łączyć po 2. Wychodzi ładny splot, tylko trochę więcej zabawy i motania.  :D 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...