Skocz do zawartości

Gta 4 -pytanie


Recommended Posts

Witam mam pytanie nie znalazlem odpowiedz na forum na moje pytanie wiec jak bylo dokladnie to czego szukam prosze podac linka . Mój komputer to :

 

Geforce 7300gt gigabyte standardowe 492/400 podkęcone na 611/518

Amd Sempron 2800+ 1,6 ghz podkęcony na 2015 mhz

Pamięc ddr 400 768 mb .

Na tym sprżęcie w 3d marku 2003 wyciągam 10 tys pkt

Takie colin mcrae rally DIRT chodzi a 1024x800 na medium bardoz dobrze 15-30 fps . Crysis chodzi na medium 17-60 fps wiec nie jest tak zle chyba .'

Taki airborne na medium od 20 do 45 fps .

 

Moje pytanie brzmi czy pójdzie mi na tym sprzecie gta 4 ???????. Wiem ze na 7300 gta chodzi ale jak z reszta komputera ??? .Powienienem pobrac jakies sterowniki specjalnie zoptymalizowane do gta ??? . Za odpowiedzi serdecznie dziekuje .

Link to post
Share on other sites

Witam przyrost wydajności powinien jakiś tam być ale ten komputer do GTA 4 nie będzię się nadawał A dlaczego?

- Za słaby procesor

- Za mało pamięci na pokładzie karty graficznej

-Za mało pamięci systemowej Gta wymaga conajmniej 2gb a ty masz 1 gb z czego ok 300mb rezerwuje sobie system .

Myślę że na minimalnych powinno ci jako tako chodzić.

Link to post
Share on other sites

No i co niedowiarki gta 4 w rzeczywistoci gdyby miala lepsza optymalizacje chodzila by na znacznie slabszych maszynach niz to jest podane na opakowaniu . Wiecie jaki mam komputer wyzej jest napisane zastosowalem kilkanascie roznych zabiegów zwiekszajacych opymalizacje gry .Na poczatku bez tych zabiegów gra wyciagala w porywach do 6 klatek po zmianie roznych ustawien gry i systemu w 1024x800 wszysko na low jest w najgorszych momentach 15 klatek a normalnie utrzymuje sie na poziomie 25 . Nie ma zadnych problemów z grą . Aaa prosze mnie nie pytac co dokladnie zrobiłem bo wiekszosc tych zabiegów mozna znalezc na roznych stronach na calym necie :P . gra jest przepiekna i wogole hit jakich dawno nie było .

Link to post
Share on other sites

Hmm, pociagne ten temat, poniewaz mam podobne pytanie dot. GTA4 ;)

Mam w tej chwili sprzet taki:

Amd Athlon 64 3200+

Radek HD 4650

2 giga ramu ddr1

 

Gta 4 chodzi u mnie bez problemu, jedyny zonk to to ze mam malo fps (okolo 10 fps w miescie, do 25 w wodzie i na plazy jak nie ma nic poza woda i plaza :) ). Moje ustawienia w GTA4 przezentuje ten obrazek: http://ajko.home.pl/ajko/gta.jpg

Łatwo zauwazyc ze mala ilosc fps jest wina slabego procka, poniewaz ustawienia opisane jako "obciazajace cpu" sa na jak najnizszych ustawione a reszta ustawien nie miala wplywu na ilosc fps (sprawdzalem i na very low / 800:600 i na paru innych, m.in na tym co na obrazku jest pokazane ;) ).

 

Pytanie moje brzmi tak: Czy daloby sie osiagnac wiecej fps (min15, moze nawet 20 i wiecej ;D) podkrecajac tego procka?

Na dniach kupie lepszy zasilacz i bd sprawdzal czy da sie wyciagnac jeszcze troche mocy z mojego Athlona, ale nie wiem czy daloby to jakikolwiek efekt w tej grze? :sciana:

Link to post
Share on other sites

U mnie na:

-P4 3.2Ghz @ 3.69Ghz

-Radeon 3650 DDR2 512mb (AGP)

-2Gb ram

 

W benchmarku mam 11FPS, a jak wiadomo jest on mało wymagający. Wszystkie ustawienia na minimum, najnowszy patch a i tak nie da się grać. ;)

Link to post
Share on other sites

Ludzie nie piszcie pierdół ,wiecie jaki ja mam sprzet na samej górze podany wiecie jaki to niby zlom a jednak gta 4 chodzi na low na min bardzo plynnie a wszystko dzieki szeregom roznych zabiegów usprawnijacych gre i system , wiec nie mówicie im wszystkim glupot ze na znacznie mocniejszym sprzecie niz ja mam im nie pojdzie bo to glupie . Dzisiaj dla testu wyjalem kosc pamieci 512 i zostalo tylko 512 praktycznie nic sie nie zmienilo miminalnie bardziej przycinalo co kilka sekund ;).

Link to post
Share on other sites

[...]a jednak gta 4 chodzi na low na min bardzo plynnie a wszystko dzieki szeregom roznych zabiegów usprawnijacych gre i system [...]

Co to znaczy "bardzo plynnie"? Tez moge powiedziec ze mi plynnie w wodzie i na plazy chodzil, konkrety prosze. Ile fps srednio? A najmniej? A najwiecej? W miescie? Podaj swoje ustawienia z gry.

 

"szereg zabiegow" czyli? Podaj łaskawie dla innych jakie to zabiegi uczyniles. Mam w miare nowy system (Win7 instalowany niedawno), czysty rejestr, powywalane i powylaczane zbedne rzeczy, 4. patch do gta (zawiera poprawki z patch'y 1,2,3 i troche nowych) i najnowsze stery (wlacznie z Catalystami 9.7) i mimo tego mam 10 fps w miescie, a to nie jest plynne chodzenie gry, a sprzet mam lepszy od twojego.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie . no więc tak tak nad wodą jest srednio 40-50 fps a w nocy nigdy nie spada ponizej 15 to samo podczas deszczu a w dzien praktycznie w calym miescie utrzymuje sie na poziomie ok 25 fps no i jeszcze pomieszczenia tam nigdy nie spada ponizej 100. A chce zebym wam powiedzial co zrobic zeby tak chodzila no dobra : cacheboost , defragemntacja dysków, commandline, skrypt ram.vbs, odłaczenie internetu , wylaczenie antywirusa, pozamykanie wszystkich zbednych aplikacji, czyszczenie rejestru, net framework 3,5 , Config ze strony http://technet.microsoft.com/en-us/sy... ,sterowniki 180.70 te 180.48 sa gó**o warte .wszystkie patche oprocz 1.0.4.0 , mimo ze mam oryginala sciagnalem cracka razora 1911 bo slyszalem ze podnosci wydajnosc o dziwo to byla prawda gra nie przycinala sie juz co kilkanascie sekund . I to by było na tyle sporo tego jest ale warto bez tego nie miałem co marzyć zeby pograc wzrost wydajnosci w grze jest gigantyczny .Aaa jeszcze musze dodać bardzo latwo cos spartolic w tym wszystkim ze nam sie gra wogole nie uruchomi itp więc wszystko wykonujecie na wlasne ryzyko .

Link to post
Share on other sites

Witam mam pytanie nie znalazlem odpowiedz na forum na moje pytanie wiec jak bylo dokladnie to czego szukam prosze podac linka . Mój komputer to :

 

Geforce 7300gt gigabyte standardowe 492/400 podkęcone na 611/518

Amd Sempron 2800+ 1,6 ghz podkęcony na 2015 mhz

Pamięc ddr 400 768 mb .

Na tym sprżęcie w 3d marku 2003 wyciągam 10 tys pkt

Takie colin mcrae rally DIRT chodzi a 1024x800 na medium bardoz dobrze 15-30 fps . Crysis chodzi na medium 17-60 fps wiec nie jest tak zle chyba .'

Taki airborne na medium od 20 do 45 fps .

 

Moje pytanie brzmi czy pójdzie mi na tym sprzecie gta 4 ???????. Wiem ze na 7300 gta chodzi ale jak z reszta komputera ??? .Powienienem pobrac jakies sterowniki specjalnie zoptymalizowane do gta ??? . Za odpowiedzi serdecznie dziekuje .

Tak powinieneś pobrać najnowsze sterowniki. Co do sprzętu to ruszy ci GTA IV ale ja na twoim miejscu nie liczyłbym na płynną grę przy ustawieniach na medium a nawet na low. Masz za mało pamięci RAM i trochę słaby procesor. Pamiętaj że GTA IV wykorzystuje bardziej procesor niż kartę graficzną. Gra jest kiepsko zoptymalizowana więc pograsz nie tak dobrze jak w tytuły wymienione powyżej.

 

Zobacz tu masz gameplay GTA IV na 7300 GT, Dual Core E2160 i 2 GB RAM. Sprzęt jest trochę lepszy ale zobacz jak to wszystko działa ...

 

http://www.youtube.com/watch?v=6lWreEsNJpE

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...