Skocz do zawartości

kret855

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutralny

O kret855

 • Tytuł
  Amator
 • Urodziny 15.05.1993

Informacje

 • Płeć:
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Świnoujście
 • Zainteresowania:
  Komputery/Elektronika/Akustyka/Projekcja
 1. Minimum MSI Z97-G43, posłuży i da radę
 2. Jak wyżej, zresetuj BIOS do domyślnych ustawień, kup kontakt u wypryskaj porty odczekaj i jak nic nie da masz padnięty kontroler.
 3. Jak rendering i brak gier to polecam jakieś nowe APU i osobną grafę AMD. Jak kompilacja dużej ilości kodu i rendering bierz Intela oczywiście lepiej będzie ciągnął gry. Grafika AMD.
 4. Polecam wymianę na nowszą generację. Sam jak zmieniałem zastanawiałem się nad trzecią generacją a wybrałem czwartą pomimo, że była to droższa opcja:)>
 5. Zresetuj i ustaw BIOS/EFI oraz zresetuj plany zasilania w windowsie. Powinno pomóc, cudów nie ma .
 6. VCCIN 1.904 VRING 1.150 /4GHz a z proca próbuj 4500 przy 1,2-1,3v temperatury w AVX mogą sięgać 95st w realu nigdy nie osiągniesz tej temperatury:). Wszystkiemu winna pasta wątłej jakości więc nie przejmuj się tylko kręć>
 7. Wymień sobie grafikę w tej kwocie. Odczujesz większy wzrost wydajności ze zmiany karty niżeli CPU. Jak zabraknie mocy podbij zegary do maks turbo.
 8. Pobierz sobie specyfikację płyt i zobacz. Pewnie różnica jest w nazwie i może w sekcji zasilania.
 9. Zobacz sobie coś od MSI z serii gamer lub Gigabyte. Ja mam z97 mpower ale jeżeli jesteś laikiem to ci jej nie polecę. Na początku siedziałem dwa dni aby wszystko odpalić.
 10. Najpierw sprawdź sobie temperatury czy masz w porządku pod obciążeniem w programie OCCT. Po coś ta funkcja jest a jak nie podkręcasz nie powinno mieć znaczenia czy jest włączona czy też nie:)>
 11. Ring max 4,0GHz napięcie 1.150 i w górę. VCCIN- eksperymentuj. VCORE- spróbuj podnieść do testów i jako ostatnie zmniejsz. Zobacz czy pamięci nie potrzebują więcej V.
 12. X-kom mają najniższe ceny wyłączając hurtownie sprzętu.
 13. Sprawdź komputer w OCCT jak przejdzie 20 minut to jest ok:)>
 14. Zainstaluj sobie OCCT i puść testy jak zacznie zbijać taktowania albo złapiesz blue screen to wiesz, że się przegrzewa. Jak przez dwadzieścia minut będzie ok to są zwykłe przekłamania:)>
 15. Granicą jest korelacja między temperaturą a napięciem zasilającym. Zobacz na stronie Intela jakie jest max napięcie i temperatury.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...