Skocz do zawartości

Komputer do Flight Simulator 2020 :)


Recommended Posts

Cześć, składam nowy zestaw pod Flight Simulator 2020 i chciałbym poprosić o ocenę zestawu ;) 
 

  • Zastosowanie komputera: (gry - głównie FS 2020),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (7000)
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer? - Teraz
  • Których części potrzebujesz?: (wszystko wraz z obudową)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (tak)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
    Szukam montora 4K, około 27-30 cali.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (Nie)
  • Własna propozycja zestawuhttps://www.morele.net/inventory/info/ef1f3a53/

Ewentualnie mogę na razie pożyczyć używaną RTX 2070 i jak wyddzie 3070 to sobię kupię swoją ;) 

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie warto jak masz możliwość poczekać na RTX3000.

Nie wiem czy nie poszedłbym na teraz w 16GB DDR4 na rzecz i7 10700K ale tak patrzę, to mimo wszystko koszt około 6500 zł. 

Z drugiej strony jak idziesz w 4K, to i zdecydowanie słabszy CPU + więcej na GPU. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ewentualnie mogę na razie pożyczyć używaną RTX 2070 i jak wyddzie 3070 to sobię kupię swoją ;)

Także myślę nad upgrade swojego komputera pod FS11. Do tej gry koniecznie 32GB ram najlepiej 3200-3600mHz.

 

Światowa premiera RTX-ów serii 3000 była wczoraj, w polskich sklepach w drugiej połowie Września mają się pojawić, więc nie ma sensu moim zdaniem kupować karty już teraz. Gry-Online podaje, że referenty RTX 3070 mają kosztować 2359 zł, czyli mniej niż ten RTX 2070, który dodałeś do koszyka.

 

Edit: NVIDIA już w swoim sklepie podała ceny kart w Polsce: https://www.nvidia.com/pl-pl/geforce/buy/

 

Procesor myślę i5 10600K lub i7 10700K będzie OK.

 

Nie wiem Hotas jaki, "Logitech X56 H.O.T.A.S. RGB" będzie dobry?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Tak jak Ci już wspominałem w innym wątku niedawno @steelek nabył 3600X to tej gry i w 1440p nie narzeka na wydajnośc.

Ja mam 1700 +OC + 1070 i w 1080p też jest w miarę komfortowo.

Rzetelnych testów porównawczych jak na lekarstwo- może się pojawią ale taki 3700X na pewno da sobie radę, tym bardziej tak jak napisał @Kajtek jeśli idziesz w 4k.... 

 

Premiera Ampere zmieniła wiele... na tyle wiele że 24h po niej używki 2080ti chodzą na olx po uwaga ~2100zł.....

https://www.olx.pl/oferta/karta-graficzna-asus-geforce-rtx-2080-ti-rog-strix-oc-11gb-CID99-IDGmlFH.html#8807507ff7

 

3080 wydaje się na papierze dobrą karciochą do 4k ale trzeba poczekać na testy.

z 3700x i 3080 zmieściłbyś się raczej w budżecie. (to 7k to bez monitora?)

 

Do FS 2020 potrzebuje 32 GB Ramu niestety  

skąd to info? bo widziałem testy na konfiguracjach 32gb i zajętych było max. 16-17gb gdzie u mnie na 16gb zajętość to 12-13gb.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ewentualnie tutaj mam drugi zestaw na Intelu: 

https://www.morele.net/inventory/info/5a27433e/

Brak coolera na CPU, MOBO microATX, nieopłacalny PSU

 

https://proline.pl/koszyk/48f6bcdc

MOBO ATX z lepszą sekcją, wydajny i cichy cooler na CPU, lepszy jakościowo zasilacz, cichszy, 10 lat gwarancji.

 

Do tego dajesz RTX 3070 i te 60fps w FHD na ultra powinno być ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czyli im mniej rdzeni i wątków tym lepiej. Gra efektywnie wykorzystuje jedynie 6 wątków, pozostałe chodzą albo na pół gwizdka albo ledwo co są wykorzystywane.

 

Jaki mocarny procesor ma do 8 wątków?

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dzięki, jednak poszedłem w Ryzena 7 3700x i płytę Gigabyte B550 AORUS ELITE
Chłodzenie CPU na razie zostawie seryjne, a później dokupię chyba wodne ;) 
Dzięki za pomoc.


Mam na razie używkę RTX 2070 Super, jak wyjdą RTX 3XXX to pójde w 3700 lub 3800 bo chciałbym jednak grać w 4K ;)

Link to post
Share on other sites

Weź sobie właśnie 10600K pod OC co prawda 6/12 ale 4/8, 8/8 za bardzo na ten moment opłacalnie nie ogarniesz. No chyba, że 3300X ale czy to takie mocarne?

 

Jaką poleciłbyś najtańszą pełnowymiarową płytę z mocną sekcją zasilania i do bezproblemowo OC i5 10600K do 4.9-5.0 GHz?

 

W cenie do 800zł są:

MSI MPG Z490 GAMING PLUS

Gigabyte Z490 GAMING X

ASUS TUF GAMING Z490-PLUS

 

Od takich płyt zaczynać myślenie o poważnym OC czy na płytach za 600zł też będzie dobrze? Pytam, bo nie chciałbym sytuacji takiej, że zaoszczędzę 200zł i potem będę miał problem większy niż te dwie stówy warte.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...