Skocz do zawartości

Opłacalność wymiany procesora a wymiana całości (cpu, płyta, ram)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez olo163,

Recommended Posts

 

 

50 złotych zostało zaoszczędzone.

40....  bo o tyle droższa była b550m ds3h na zadowoleniu z kodem za newsletter. także ten....  :->

 

Btw. Jestem właśnie po oblataniu w MSFS2020...

 

sprzętowo:

 

Zestaw ze stopki, czyli 1700@3,9+1070 AMP! 2x8 gb 3533@CL15. 

 

Nie ma tragedii, wyniki porównywalne do tych z tego gameplaya. (Afterburner od 1:51:00)

https://www.youtube.com/watch?v=R4OtihC38ow

 

w taki A320neo, ~30-40FPS i to w miarę stabilnych, w mniejszych samolotach ~50-80fps. Czasem potrafi chrupnąć przed startem, ale mam wrażenie że to bardziej przez doczytywanie danych.

 

Niestety ogrywałem wersję bez 787 a to on jest tam największym dogniataczem CPU, jak spada do 20 to już  ponoć przyjemnie nie jest.

 

W każdym razie się nie dziwię że ten samolot tak gniecie, odwzorowanie stoi na wysokim poziomie, to co liczy na pokładzie kilka komputerów spada na nasze CPU  + reszta obliczeń, zapomniałem zrobić logi podczas gry - można by było zobaczyć obciążenie na poszczególnych wątkach.

 

Poza tym jestem pozytywnie zaskoczony odwzorowaniem graficznym samolotów i efektami pogodowymi. No bajka. Światło zrobione b.ładnie, mapy jak na automatyczny algorytm również, oczywiście nie jest to 1:1... ale umówmy się, latasz po całym świecie i wygląda to autentycznie.

 

Zaraz tutaj się posypią komentarze, że co to za gra w 25-30FPS, ze gniot optymalizacyjny - to tylko symulator :P

Link to post
Share on other sites

kupowałem wszstko w jednym sklepie nie bylo tam ds3h na 550. Ogolnie płyty na 550 były o około 150 zł droższe. Teraz wiem że mogłem wziąć tamtą - ale nie tyle ze przez lepszy chipset a przez fakt, że moje obawy na mATX sie potwierdzily. Kable sata od dysku ledwo weszly pod karte graficzna.

 

Wydajność w 1440p jest przy prawie ultra (wylaczylem AO - niewiele daje a zzera mocno FPSy) jest niebo a ziemia w stosunku do poprzedniego zestawu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Kable sata od dysku ledwo weszly pod karte graficzna.

bo ds3h rzeczywiście ma te porty kiepsko umiejscowione, no ale weszło.  :D to najważniejsze.

 

 

 

jest niebo a ziemia w stosunku do poprzedniego zestawu.

No i extra, to teraz starą platformę od razu odkurzyć i opchnąć póki coś warta.

 

Jaką masz wersję? z tym Dreamlinerem? jaki kontroler? - albo nie zaśmiecajmy tematu. Zapraszam. ;)

 

Microsoft Flight Simulator (2020)

Link to post
Share on other sites

no ale ten dolny PCIE to chyba tylko dla ozdoby. Działa ale na przyszłość jeżeli kiedykolwiek bede kupował płytę główną to jednak ATX bo przynajmniej miejsca wiecej jest a moje niezgrabne paluszki doprowadzaly mnie do szewskiej pasji jak sie okazalo ze przez przypadek wyciagnalem piny od power switch itp. Musialem wyciagnac znow karte graficzna i od nowa prowadzic wszystkie wiazki.

 

Nienawidze skladac komputerów :P

 

Jeszcze musze nowego fortisa zamowic - okazuje sie ze 1225 nie da rady go zamontowac na tej płycie. Ziomki z coolingPC zaproponowali mi rabat na nowego :P

 

 

 

Jaką masz wersję? z tym Dreamlinerem? jaki kontroler? - albo nie zaśmiecajmy tematu. Zapraszam.

 

Tak - wersja  dreamlinerem ale ja sie na boeingach praktycznie nie znam wiec nie moge powiedziec czy dobry czy nie.

 

Kontroler mam thrustmaster T16000M hotas + TFRP ruddery.

Link to post
Share on other sites

@Up pocieszę Cię tylko zatem, że jak dobrze wszystko raz złożysz to na dwa lata może być spokój.

 

Mój rekord co prawda to 7 m-cy na jednym konfigu (i3-4170, gtx 960) ale ja nie jestem zbyt reprezentatywnym użytkownikiem ;)

 

Płyta mATX musi być "ciasna" w obsłudze, bo to jednak nie ATX - stąd u mnie full ATX i buda Thermaltake level 20 XT :D mATX/Itx tylko w wersji z IGpu only.

Link to post
Share on other sites
kazuje sie ze 1225 nie da rady go zamontowac na tej płycie.

dlaczego??... coś zawadzi? skąd to info?

 

tak - wersja  dreamlinerem ale ja sie na boeingach praktycznie nie znam wiec nie moge powiedziec czy dobry czy nie.

No ja też właśnie wolę AB, wczoraj do 320neo to zasiadłem jak u siebie. :)

 

Kontroler mam thrustmaster T16000M hotas + TFRP ruddery.

 

 

No i własnie takie coś mi się marzy bo mam w tej chwili Thrustmaster T.Flight hotas X, a jednak przydało by się coś na czujnikach halla, biedy nie ma ale jednak lekki deathzone jest a jak to wygląda na T16000M? :?:

 

jak coś to dyskusje nt. peryferów i samej gry możemy przenieść tutaj

http://forum.benchmark.pl/topic/295546-microsoft-flight-simulator-2020/

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

 

 

dlaczego??... coś zawadzi? skąd to info?

 

Zgłosiłem się na te przejsciówkę montażowa do am4 dostałem odpowiedz od coolingpc ze nie uda sie zamontowac tego fortisa na am4. Nie drażyłem tematu. Dać 100zł za chłodzenie do procesora to nie jest jakaś wielka akcja - goraco mi sie tylko robi jak pomysle ze trzeba wyciagnac to chlodzenie ktore tam jest i zamontowac nowe w razie czego. boxowy moze i fajny ale przy niewielkim stresie drze sie strasznie - niby mi to nie przeszkadza bo mam sluchawki w wiekszosci przypadkow ale dla samej kultury pracy zainwestuje w tego fortisa.

 

 

 

No ja też właśnie wolę AB, wczoraj do 320neo to zasiadłem jak u siebie.

 

Ja kupilem wersje deluxe premium bo Asobo mowi ze bedzie tez dodawac nowe samoloty - najwyzszy czas zeby ktos dal A350 albo A380 z działającym MCDU.

 

 

 

No i własnie takie coś mi się marzy bo mam w tej chwili Thrustmaster T.Flight hotas X, a jednak przydało by się coś na czujnikach halla, biedy nie ma ale jednak lekki deathzone jest a jak to wygląda na T16000M?

 

nie będę tu opiniotwórczy - do niedawna grywałem na padzie od xboxa wiec to i tak spory upgrade.

 

 

 

Dlatego podczas wybierania płyty microATX należy brać taką, która ma mądrze zaprojektowane sloty PCIE (np. B450 Aorus M za 375 zł - podwójny odstęp między slotamo albo B550M S2H - slot nad kartą graficzną).

 

No tak - mądry Polak po szkodzie - ale mam DACa pod USB wiec nie potrzebuje karty dzwiekowej tam montować. Nie sądzę że kiedykolwiek coś wiecej bede montował do PCI wiec dla mnie to i nawet jeden slot by mogl byc.


ale jedno sie Wam musze przyznać odnośnie tego boxowego wentylatora - on tam wyje 2600-2700 RPM na idlu (pewnie jest jakies głupie ustawienie na mobo). Strasznie mnie to wkurza bo stary fortis nawet w stresie miał bodaj 1800RPM i był praktycznie bezgłośny...

 

hVW5Q74.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...