Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

 

Panowie wczoraj zmontowałem i7 10700K + ASUS Z490 Tuf Gaming

 

Instalacja windows 10, instalacja sterowników. Chciałem zobaczeć jaki ma potencjał ten egzemplarz procka i podkusiło mnie zainstalować AI Suite i podkręcić go z automatu. Podkręcił się na 5.1 napięcie nie wyglądało na wysokie około 1.33V, temperatury bardzo niskie (arctic lliquid 360)

 

Włączyłem battlefield 5.....i zwiecha....Myśle sobie spoko, wyłączyłem go na twardo. Włączam

 

LED CPU ciągłe na czerwono

Reset biosu LED CPU na czerwono

Podmiana pamięci LED CPU na czerwono

 

Podłączyłem stary zestaw żeby wykluczyć zasilacz, swoją drogą Seasonic 650 Focus...LED na czerwono:)

 

Pokombinowałem jeszcze z baterią CMOS, wymontowałem płytę na biurko itp

Niestety aktualnie komputer się nie uruchamia. LED na płycie łącznie z pamieciami ram dzialaja, wentylatory rowniez. Uszkodzony procesor? Bawie się w kompy od 20 lat i takich cudow nie widzialem :))

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej procesor. Skoro kolega od tylu lat w pc siedzi to zapewne nie muszę przypomnieć, żeby nie chwalić się tą próbą oc przy reklamacji, zgadza się? A najlepiej grać idiotę "Panie, to nie działa od nowości" ;)

Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej procesor. Skoro kolega od tylu lat w pc siedzi to zapewne nie muszę przypomnieć, żeby nie chwalić się tą próbą oc przy reklamacji, zgadza się? A najlepiej grać idiotę "Panie, to nie działa od nowości" ;)

I lepiej nie gadać o ramie z włączonym profilem xmp

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy:) AI Suite to narzedzie do podkrecania. Skoro asus rekomenduje je wlasnie do tego to raczej dalsze komentarze są zbędne. Podkrecalem nim nie raz i nie bylo zadnych problemow. Jak to mowia nosil wilk razy kilka poniesli i wilka. Zreszta do jakich absurdow dochodzimy....nie chwalic sie wlaczonym profilem xmp:) rozumiem ze to ironia :)

 

Swoja droga mialem nadzieje ze ktos doradzi co moglbym jeszcze wykombinować ale widze ze istota dyskusji stało sie wytykanie mi dwudziestoletniego doświadczenia :) co mniej rozgarnieci nie doczytali ze mialem na mysli raczej ze w ciagu 20 lat jak sie tym interesuje nie mialem doczynienia z uszkodzonym procesorem. Więc stawiam, że po prostu felerna sztuka. Choc podejrzewam jeszcze plyte

Link to post
Share on other sites

Zreszta do jakich absurdow dochodzimy....nie chwalic sie wlaczonym profilem xmp:) rozumiem ze to ironia :)

 

 

Wręcz przeciwnie, to zostało napisane absolutnie poważnie - za wspomnienie podczas procesu RMA o:

* użyciu profilu XMP dla pamięci

* użycie programu do OC (jak Twój Asus Suite)

* dokonaniu manualnego OC

* zmianie PowerLimitu dla Cpu

(...) Intel nagrodzi Cię pozbawieniem gwarancji, o ile nie przystąpiłeś (Ofc odpłatnie) do specjalnego programu ochrony OC procesora. Jest to proceder mało znany, ale rzeczywisty - Tech Jezus z GN zrobił o tym materiał nawet ;)

Link to post
Share on other sites

Nie przesadzajmy:) AI Suite to narzedzie do podkrecania. Skoro asus rekomenduje je wlasnie do tego to raczej dalsze komentarze są zbędne. Podkrecalem nim nie raz i nie bylo zadnych problemow. Jak to mowia nosil wilk razy kilka poniesli i wilka. Zreszta do jakich absurdow dochodzimy....nie chwalic sie wlaczonym profilem xmp:) rozumiem ze to ironia :)

 

Swoja droga mialem nadzieje ze ktos doradzi co moglbym jeszcze wykombinować ale widze ze istota dyskusji stało sie wytykanie mi dwudziestoletniego doświadczenia :) co mniej rozgarnieci nie doczytali ze mialem na mysli raczej ze w ciagu 20 lat jak sie tym interesuje nie mialem doczynienia z uszkodzonym procesorem. Więc stawiam, że po prostu felerna sztuka. Choc podejrzewam jeszcze plyte

Niepotrzebnie tracisz czas na grzebanie na forach, procek zdechł i tyle. Ostatnio sporo osób narzeka na padnięte intele serii 10 (moim zdaniem są mocno wyżyłowane i wiele sztuk pracuje na granicy zdechu). Z tym włączonym  profilem xmp na ramie nie było ironii z mojej strony. Z tego co wiem za to się traci gwarancję, ostatnio wałkowane na wielu forach.

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Po co te złośliwe komentarze? XMP jest w zasadzie ściśle związanym z Intelem profilem OC. Polityka Intela jest taka, że jeśli nie zapisało się do "Intel Performance Tuning Protection Plan" to użycie XMP faktycznie łamie warunki ich gwarancji. Wystarczy poczytać trochę w anglojęzycznym Internecie, wymagana znajomość języka na poziomie szympansa.

Link to post
Share on other sites

Po co te złośliwe komentarze? XMP jest w zasadzie ściśle związanym z Intelem profilem OC. Polityka Intela jest taka, że jeśli nie zapisało się do "Intel Performance Tuning Protection Plan" to użycie XMP faktycznie łamie warunki ich gwarancji. Wystarczy poczytać trochę w anglojęzycznym Internecie, wymagana znajomość języka na poziomie szympansa.

Bo lepiej jest pocisnąć (i robić z siebie głupka) niż doczytać w temacie !

To jak założysz inne chłodzenie niż box to też tracisz gwarancję :E ?

Nie, tylko komp wybucha ! Polecam temat mocno wałkowany na purepc

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Procki intela troszke dziwnie sie zachowuja ostatio. moj znajomy uwalił procka 8700k ustawiając na nim niższe napiecie dla kontrolera ramu XD wymienili mu na nowy. może też coś sie sknociło podczas zmiany napieć. reseruj bios do skutku moze cos zadziała. mozesz nam podać kod błędu albo podłącz speaker i ile razy tam piszczy i jakie sa piski dlugie czy krotkie.

Link to post
Share on other sites

Danieloslaw dałem sobie spokój. Aktualnie procesor odesłałem. Pan na infolinii stwierdził, że zrobie zwrot ze uszkodzony i prawdopodobnie od razu zwroca pieniadze. Moj komentarz we zwrocie plyta nie startuje z tym prockiem i tyle. Zakupiłem drugi 10700k zamontowany na tej samej płycie działa bez problemu. Fakt jest taki...zmieniło się w tych prockach zarzadzanie napieciem. Ustawiłem na sztywno przy 5ghz 1.325 przy obciazeniu OCCT napiecie spada do 1.264V w gamingu jest około 1.3. Nie przypominam sobie, że tak było chociazby przy 9700K

Link to post
Share on other sites

 

 

To jak założysz inne chłodzenie niż box to też tracisz gwarancję :E ?
 

Nie wiem jak w przypadku intela ale w warunkach gwarancji amd wyczytałem że wymiana chłodzenia jest niedozwolona (o ile procesor jest w nie fabrycznie wyposażony). Jak ktoś nie wierzy to poszukam i wrzucę zdjęcie.

Link to post
Share on other sites

A no nijak, ale jak byś się przypadkiem w opisie problemu tym pochwalił to już mają jak cię uwalić, lub z wielką łaską miłosiernie przymknąć oko.

 

 

To tak jak z autami. ASO nie jest w stanie zweryfikować czy między wymianami w ASO wymieniałeś gdzieś dodatkowo olej i filtr żeby nie czekać 30k jak wymaga książka i nie przepłacać w ASO, a jednak jak byś się do tego przyznał albo wpisał to sobie w książkę żeby mieć porządek to ci gwarancję uwalą. 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

 

 

Tak wertuje i nie widzę nigdzie, ale w sumie nie zdziwię się - tylko nie wiem jak mieliby dojść do tego kto jakiego chłodzenia do box'a wyzywał.

 https://www.amd.com/en/support/kb/warranty-information/rma-03

"This Limited Warranty shall be null and void if the AMD microprocessor which is the subject of this Limited Warranty is used with any heatsink/fan (HSF) that does not support operation of the AMD processor in conformance with AMD’s publicly available specifications.  Use of HSF solutions determined by AMD as incapable of such performance or which are determined to have contributed to the failure of the processor shall invalidate the warranty."

 

W wersji papierowej w pudełku było to chyba inaczej napisane, na stronie w sumie nie ma nic kontrowersyjnego w tym zapisie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...