Skocz do zawartości

Ewentualna wymiana karty graficznej na nową


Recommended Posts

Posiadam obecnie kartę graficzną GeForce GTX1060 SuperJet Stream 6GDDR5 firmy Palit.

Na kartę grafiki mam do wydania 2250zł i nie chciałbym przekroczyć tej kwoty,a karta ma być tylko i wyłącznie nowa(żadnych używek)

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej jaką obecnie posiadam na taką kartę graficzną:

Palit GeForce RTX 2060 SUPER JetStream 8GB GDDR6

Pojawia się problem,bo z tego co wyczytałem w Internecie karta wymaga zasilania 8pin+6pin i zasilacza o mocy 550W,a niestety posiadam zasilacz Chieftec ECO GPE-500S o mocy 500W,który posiada kabel 8pin(6+2)PCIe

Czy karta graficzna o jakiej piszę to dobry wybór i przy ewentualnym zakupie posiadając zasilacz podany w poście,czy da on radę z kartą grafiki o jaką pytam i jak podłączyć dodatkowe zasilanie karty o jaką pytam?

Proszę o bardzo dokładną odpowiedź  Dzięki

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

 

 

niestety posiadam zasilacz Chieftec ECO GPE-500S o mocy 500W

Linia +12V która Ciebie interesuje ma 450 i ani wata więcej.

 

Z tego co pamiętam to chciałeś tam do siebie wkładać R5 3600?

 

Da się kupić przejściówkę z molex na PCI-E 6+2 pin

 

W tandemie z 3600 będzie to działać, choć w przypadku maksymalnego poboru będzie już dość mocno obciążony.

Link to post
Share on other sites

Zamiast kupować dodatkową przejściówkę molex PCIe 6+2 pin i kartę graficzną o jakiej pisze w #1 poście która ma zasilanie wtyczka 8pin i wtyczka 6pin PCIe,może lepiej poszukać kartę graficzną RTX2060 8GB z zasilaniem jedną wtyczką 8pin PCIe,tylko czy zasilacz 500W będzie odpowiedni dla karty RTX2060

Jaką kartę graficzną RTX2060 8GB z zasilaniem jedną wtyczką 8pin PCIe zakupić w cenie do 2250zł(karta ma być nowa,żadnych używek) i czy przy ewentualnym zakupie karty RTX2060 8GB z zasilaniem jedną wtyczką 8pin PCIe,zasilacz 500W będzie odpowiedni do takiej karty graficznej?

Czekam na propozycje kart graficznych RTX2060 8GB w cenie do 2250zł z zasilaniem jedną wtyczką 8pin PCIe i liczę na pomoc forumowiczów :)

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

nie ma czegoś takiego jak rtx 2060 8GB,   RTX 2060 6gb, lub RTX 2060 SUPER 8GB, 

 

@2060S gaming X od MSI ma widzę zasilanie 1x8 pin

https://www.x-kom.pl/p/504676-karta-graficzna-nvidia-msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x-8gb-gddr6.html

 

... ale na twoim miejscu nie determinowałbym wyboru karty przejściówka za 8 zł

https://allegro.pl/oferta/kabel-adapter-molex-2x4pin-8-pin-pci-e-9312330490


Rzeczywista różna w maksymalnym poborze prądu pomiędzy tymi dwoma kartami może wynosić +/- 30W

Link to post
Share on other sites

Zaciekawiła mnie karta graficzna podana w linku w #4 poście,ale czy zasilacz 500W nie będzie za słaby do tej karty graficznej z dodatkowym zasilaniem jedną wtyczką 8pinową,bo nie dostałem odpowiedzi czy zasilacz 500W będzie odpowiedni dla karty graficznej np: podanej w linku w #4 poście

Link to post
Share on other sites

Jaki masz do tego procesor?

Do czego ma być ten zestaw?

Jaki monitor?

 

Karta pobiera około 200w pod obciążeniem

 

https://www.techpowerup.com/review/msi-geforce-rtx-2060-super-gaming-x/30.html

 

Zależy ile pobiera cpu, teoretycznie powinno wystarczyć - zasilacz nie jest z czarnej listy ale nie jest też jakiś hiper super, to raczej przyzwoita budżetowa konstrukcja i pod pełnym obciążeniem będzie się już męczyć. Jak jest sprawna powinno działać ale raczej zasilacz do zmiany.

 

Dobry zasilacz to około 400pln, np.: 

 

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-550-80plus-gold-550w-p1401081

 

10 lat gwarancji

DC-DC

Certyfikat Gold

45A na linii 12v daje 540W

Link to post
Share on other sites

Teraz pozostaje zastanowić się nad ewentualnym zakupem karty graficznej z linka podanego w #4 poście,bo karta wydaje się ciekawa

Mój zasilacz Chieftec ECO GPE-500S o mocy 500W ma niecałe 2 lata(kupiony we wrześniu 2018) jako rekomendowany oraz markowy zasilacz i jak na razie wystarczy,ale tak myślę,by ten zasilacz wymienić na Chieftec ECO GPE-700S o mocy 700W,ale jak wystarczy 500W do karty graficznej RTX2060 to na razie zasilacza nie zmieniam

Link to post
Share on other sites

700W to się wrzuca do systemów gdzie są dwie karty graficzne. Mocno przesadzona opcja. Szukaj zawsze testów danych kart graficznych to w każdym z nich jest określony pobór mocy całego zestawu. Zwykle 400 nie przekracza, to o czym my tu mówimy...

Link to post
Share on other sites

Gdyby ewentualnie kupić kartę graficzną podaną w #4poście: MSI RTX2060 Super Gaming X z pamięcią 8GDDR6(skłaniam się ku ewentualnemu zakupowi tej karty graficznej) i ewentualnie wymienić zasilacz to jaki markowy i rekomendowany zasilacz 600W(okazuje się,że do grafiki RTX2060 zasilacz 500W nie wystarczy)posiadający certyfikat 80Plus Bronze kupić w cenie do 250zł?

Liczę na pomoc

Link to post
Share on other sites

"okazuje się,że do grafiki RTX2060 zasilacz 500W nie wystarczy"

Przecież to brednie.

 

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_rtx_2060_super_wydajnosc_geforce_rtx_2070?page=0,21

 

326Watt łączny pobór i to po podkręceniu. Zamiast patrzeć na określenie rekomendowane przez producenta to patrzy się w praktykę. A praktyka mówi, że producenci zawyżają potrzebną moc zasilaczy z tego powodu, ze wielu ludzi kupuje badziwne zasilacze, które nawet jak mają napisane 700W to realnie mają 500 i kwiczą, przy większym obciążeniu.

Przy kupowaniu markowego zasilacza potrzebna moc z naklejki zasilacza się zmniejsza. 500W ma zapas przy takich karcioszkach.

Ja sam używam zasilacza 500W z dobrą linią 12V (pojedynczą) i nie znam karty, która by sprawiała problem, a miałem różne 1080 gtx, 5700xt..

 

Co do zasilaczy. Vero nie są dobrymi zasilaczami. Jeśli chce się na dłużej to Supremo z tej marki, ale trzeba się liczyć z ciut większą ceną. Vero to będzie zamiana siekierki na kijek, a tak poza tym to zbytecznie wydane pieniądze przez fikcyjny strach że zasilacz obecny nie starczy.

Ten nacisk na wymianę zasilaczy który wykreował się w czasach Codegenów z czarnej listy jest trochę za mocny. Polecam najpierw sprawdzić w praktyce, a gdyby były resety, zawieszki, czarne czy niebieskie ekrany - dopiero kupić nowy zasilacz. Ale wątpie :) na 99% nie trzeba.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem w internecie w sklepie komputerowym  x-kom cenę zasilacza np:SPC Supremo L2 650W 80 Plus Gold(według strony producenta ten zasilacz to nowość) i cena tego zasilacza jest w okolicach 400z(jak na mój budżet to trochę za dużo) i jest tylko wersja o mocy 650W,a ja jedunie potrzebuję do karty grafiki RTX2060 zasilacz 600W i na nowy zasilacz mam do wydania tylko i wyłącznie 250zł lub ewentualnie moge dołożyć do 300zł(nie chce przekroczyć tej kwoty)

Ewentualny zakup do karty RTX2060 zasilacza np:Silentiumpc Vero L3 Bronze 600W nie będzie dobrym wyborem,po zmianie z zasilacza Chieftec ECO GPE-500S 500W.Dlaczego nie kupować zasilacza SPC Vero L3 Bronze 600W,czy ta seria zasilaczy SPC nie jest taka dobra,wystarczy jakby zasilacz posiadał certyfikat 80 Plus Bronze i będzie dobrze,bo nie zamierzam już więcej wymieniać zasilacza w komputerze i taki jaki teraz kupię do karty graficznej RTX2060 zostanie w komputerze na długo.

Może jednak warto ewentualnie dla karty grafiki RTX2060 kupić zasilacz SPC Vero L3 80 Plus Bronze

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Nie zrobię źle jak ewentualnie kupię zasilacz SPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze lub zastanowię się nad ewenrualnym zakupem Supremo L2 550W Gold. Co do gwarancji wystarczy 3 lata,a więcej to sam nie wiem.

Teraz mam dylemat czy do karty RTX2060 np: MSI RTX 2060 Super Gaming X 8GDDR6

kupić zasilacz SPC Vero L3 600W czy Supremo L2 550W Gold.

Edytowane przez lukcio35
Link to post
Share on other sites

Nie zrobię źle jak ewentualnie kupię zasilacz SPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze lub zastanowię się nad ewenrualnym zakupem Supremo L2 550W Gold. Co do gwarancji wystarczy 3 lata,a więcej to sam nie wiem.

Teraz mam dylemat czy do karty RTX2060 np: MSI RTX 2060 Super Gaming X 8GDDR6

kupić zasilacz SPC Vero L3 600W czy Supremo L2 550W Gold.

Nie oszczędzaj na zasilaczu,dołóż stówę i kup sobie coś porządnego a nie oferowane gnioty.

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-focus-gx-550-80plus-gold-550w-p1401081

Zasilacz o mocy 500W wystarczy z zapasem na OC rtx 2070 super,i7 i ram.

Kartę graficzną kup sobie od Palita SUPER LE i jakiś grosz dołóż do zasilacza a nie przepłacaj za MSI - chyba że ci się tak bardzo podoba.

Z zasilaczy na lolegro masz jeszcze za 300zł EVGA SuperNOVA 550 G2

Edytowane przez Marekpe
Link to post
Share on other sites

Odnośnie karty graficznej chciałbym kupić kartę RTX z dodatkowym zasilaniem jedna 8pinową wtyczką,a karta Palit GeForce RTX 2060 SUPER JetStream 8GB GDDR6 o jakiej pisałem w #1 poście posiada zasilanie dodatkowe: jedna wtyczka 8pinowa i wtyczka 6pinowa czyli potrzebuje zasilania 8+6pin .Podoba mi się polecana w tym temacie karta MSI RTX2060 Super Gaming X 8GDDR6

Co do zasilacza jakoś nie przekonuje mnie polecany w #19 poście zasilacz firmy Seasonic ,bo nie potrzebuję modularnego zasilacza,bardziej zastanawiam się nad ewentualnym zakupem zasilacza Silentiumpc,ale nie wiem czy wybrać Vero L3 600W Bronze,czy Supremo L2 650W Gold,a oba zasilacze to nowość od Silentiumpc.

Link to post
Share on other sites

Zasilacze które poleciłem Evga masz w tej samej cenie używany i nie jest to model stary a drugi masz nówkę i najtaniej za 100zł więcej.Różnice to nie tylko kable ale masz tryb pół pasywny chłodzenia i są ogólnie lepsze od wcześniej proponowanych.Nie dziaduj z zasilaczami tanimi bo na kartę wywalasz dużo więcej pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do zasilacza jakoś nie przekonuje mnie polecany w #19 poście zasilacz firmy Seasonic ,bo nie potrzebuję modularnego zasilacza,bardziej zastanawiam się nad ewentualnym zakupem zasilacza Silentiumpc,ale nie wiem czy wybrać Vero L3 600W Bronze,czy Supremo L2 650W Gold,a oba zasilacze to nowość od Silentiumpc.

 

Tylko w takim razie po co? kiedy twój dwuletni Chieftec spokojnie da radę z tym gaming X'em?  jak się boisz bo dołóż już do seasonica focus golda i będziesz miał zasilacz na lata a jak nie to nie wywalaj kasy w błoto.

Link to post
Share on other sites

Lepiej wymienię zasilacz bo ma zostać na stałe w komputerze(nie będzie już nigdy wymieniany) i tak się zastanawiam czy zasilacz

be quiet Pure Power 11 600W to dobry wybór,czy lepiej szukać jeszcze jakiegoś zasilacza 600W(takiej mocy potrzebuję zasilacz) innej firmy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...